Senior 60+

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+ została utworzona w 2014 roku jako oferta edukacyjna dla seniorów w mieście Rydułtowy finansowana z Rządowego Programu ASOS 2014-2020. Z uwagi na kompleksowy charakter projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem seniorów nie tylko w Rydułtowach ale również gmin ościennych. Nasza nowa oferta edukacyjna dla seniorów 60+ obejmuje rozwój kompetencji: cyfrowych poprzez aktywne kształcenie w zakresie obsługi komputera, językowych poprzez aktywną naukę języków obcych, manualnych poprzez warsztaty rękodzielnictwa, zdrowotnych poprzez udział w warsztatach i zajęciach ruchowych a także artystycznych w zakresie warsztatów plastycznych i fotograficznych. Nasz projekt jest częściowo kontynuacją sprawdzonych i cieszących się popularnością działań podjętych w latach 2012-2014. Nowością w naszym obecnym projekcie będą zajęcia artystyczne oraz wycieczki rowerowe. Nasze dotychczasowe kilkuletnie doświadczenie w pracy z seniorami pozwala na pełne wykorzystanie kompetencji dydaktycznych i organizacyjnych. Proponowane działania są odpowiedzią na oczekiwania i możliwości finansowe seniorów, dla których czynnikiem aktywizującym jest szeroki zakres oferty oraz czynnik ekonomiczny, czyli nieodpłatność zajęć.
Zakładka Senior 60+  była współfinansowana z środków programu ASOS 2014-2020


Zobacz informacje

„Działajmy razem i uczmy się od siebie”

„Działajmy razem i uczmy się od siebie” pod właśnie takim tytułem przez okres dwóch miesięcy trwał projekt - międzypokoleniowe spotkania dzieci i seniorów", realizowany przy współfinansowaniu z Programu FIO Śląskie lokalnie 2017. Realizatorem projektu był działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Projekt ten miał na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie Rydułtów, a także świetlicy dzieci niepełnosprawnych.

[...]

Graczki, czyli zabawki i zabawy śląskie

Jak już informowaliśmy od września br. Stowarzyszenie MOJE MIASTO i Klub Seniora "Sami Swoi" realizują projekt pt.” W kulturze są Sami Swoi”. W ramach spotkań świetlicowych seniorzy wypełniają swój wolny czas aktywnością społeczną i kulturalną. Na ostatnich warsztatach, które miały charakter integracji międzypokoleniowej, seniorzy spotkali się z dziećmi z klasy 3 a Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. Tematyką warsztatów były graczki, czyli zabawki i zabawy śląskie. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Rydułtowy w ramach konkursu z zakresu kultury i sztuki.

[...]

Działajmy razem i uczmy się od siebie

Informujemy, że już niebawem rozpoczynamy nasz nowy projekt "Działajmy razem i uczmy się od siebie – międzypokoleniowe spotkania dzieci i seniorów", który będzie realizowany przy współfinansowaniu z Programu FIO Śląskie lokalnie 2017. Realizatorem projektu będzie działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Termin realizacji projektu to: wrzesień – październik. Projekt ten ma na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie Rydułtów, a także świetlicy dzieci niepełnosprawnych.

[...]

Miejsca przyjazne seniorom edycja 2017

Miło nam poinformować, że nasz Klub Seniora "SAMI SWOI" wraz z Stowarzyszeniem MOJE MIASTO zgłosił świetlicę integracyjną w Rydułtowach do plebiscytu Dziennika Zachodniego o nazwie - Miejsca przyjazne seniorom edycja 2017. Chcesz zagłosować na najlepsze miejsce dla seniorów zagłosuj na naszą świetlicę. Pod nazwą KLIKNIJ - "Magiczne miejsce" jest opis naszej świetlicy na którą można zagłosować wysyłając SMS o treści MPSENIOR.30 pod numerem 72355. Serdecznie prosimy o Wasze głosy. Warto promować nasze miejsce w Rydułtowach, które naprawdę jest magiczne. Chcesz się przekonać ? To zapraszamy do nas yes

[...]

Rydułtowscy pływacy Mistrzami Polski

Nasi rydułtowscy pływacy z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ Pani Maria Lippa i Pan Rudolf Bugla zostali Mistrzami Polski w pływaniu !!! W dniach od 16-18 czerwca, na najnowocześniejszym basenie olimpijskim w Warszawie, przy ul. Księcia Trojdena w dzielnicy Ochota, odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Wzięło w nich udział 504 zawodników z 11 krajów. Odbyło się 40 konkurencji w  5 blokach startowych. W piątek i sobotę odbyły sie 2 bloki startowe (przedpołudniowy i popołudniowy). W niedzielę odbył się 1 blok startowy. Każdy z zawodników mógł  startować w wybranych 9 konkurencjach (po 2 konkurencje w każdym bloku, przy czym  na długim dystansie (1-szy blok startowy) do wyboru 800 m  lub 1500 m.

[...]

Dziewczynki Sprężynki 60 +

Pojawiły się nie wiadomo skąd, bo jak same mówią nikt z nich wcześniej nie pomyślał, że to wszystko pójdzie tak szybko i tak się to potoczy. Chciały tylko ćwiczyć, dbać o zdrowie i spotkać się ze swoim rówieśniczkami. Może jednak zacznę od początku. Otóż podczas zajęć ruchowych prowadzonych w ramach projektu Akademia Aktywnego Seniora 60+, realizowanego przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO, uczestniczki wraz z prowadzącą instruktorką Roksaną Orzyszek postanowiły zatańczyć na uroczystym zakończeniu Akademii. I tak zaczęła się ich przygoda z tańcem.

[...]

Niezwykli ludzie

Prezentujemy niezwykłe sylwetki osób zaangażowanych w życie społeczne Klubu Seniora "Sami Swoi". Dziś prezentujemy Panią Teresę Zacharewicz która jest kobietą niezwykłą, która do końca w to nie wierzy i przyszła pora, aby Jej to uświadomić to jest moje zadanie - pisze Marzena Rotter koordynator świetlicy integracyjnej. Tereska pełni funkcję zastępcy przewodniczącego w świetlicy, a ze swoich obowiązków wywiązuje się znakomicie. Mogę powiedzieć z całą pewnością, że to ona mogłaby przejąć kierowanie Klubem.

[...]

Sukcesy naszych pływaków w zawodach w Bielawie

W dniach 22-23 kwietnia 2017 w Bielawie odbyły się "XIV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters". To kkolejne wydarzenie w którym nasi pływacy - seniorzy z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ odnieśli sukcesy, którymi warto się pochwalić.

[...]

Gala ludzi kultury i sportu

We wtorek 11 kwietnia w wodzisławskim hotelu "Amadeus" odbyła się uroczystość, podczas której tegoroczni laureaci Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury i Sportu odebrali wyróżnienia. Wśród wielu wyróżnionych byli również nasi mieszkańcy Rydułtów.

[...]

Bo my mierzymy czas inaczej

"Bo my mierzymy czas inaczej..." cytat: Akademia Aktywnego Seniora Rydułtowy. Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu o seniorach
napisanego przez panią Danutę Dyrek, która jest pedagogiem, wykładowcą akademickim i prowadziła zajęcia w świetlicy na Obywatelskiej.

[...]