Senior 60+


Zobacz informacje

Akademia Aktywnego Seniora 60+

Akademia Aktywnego Seniora 60+ realizowana przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO stała się lokalnym hitem :-)
Prezentujemy najnowszy film promujący nasz projekt. Serdecznie zapraszamy do oglądania i aktywizacji :-) Film został zrealizowany z środków Programu ASOS 2014-2020.

[...]

Jakie są skutki niskiej emisji na zdrowie człowieka

W ramach realizowanego projektu "Gmina bez SMOGA" (Rydułtowy bez SMOGA) odbyło się kolejne spotkanie edukacyjno-informacyjne dla mieszkańców Rydułtów i Godowa. Tym razem naszym gościem była Pani dr Aneta Ciślak, która jest członkiem zespołu pod kierownictwem prof. Mariusza Gąsiora przeprowadzającego analizy zależności pomiędzy zanieczyszczeniami powietrza a chorobami serca i naczyń.

[...]

Wycieczka do Osikowej Doliny

W dniu 18 listopada 2016 r. uczestnicy Akademii Aktywnego Seniora 60+, mieli okazję zwiedzić Stary Młyn w Żarkach i wyruszyć w pasjonującą podróż w czasie. W trakcie zwiedzania zapoznali się z historią pięciu głównych rzemiosł, które były obecne w Żarkach tj. młynarstwo, piekarstwo, szewstwo, bednarstwo i kołodziejstwo. Następnie seniorzy odwiedzili w Żarkach Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.

[...]

Warsztaty wokalne dla seniorów i nie tylko...

Stowarzyszenie MOJE MIASTO i Szkoła Muzyczna im. Pawła Świętego w Rydułtowach serdecznie zapraszają osoby po 60 roku życia do udziału w darmowych zajęciach wokalnych, które odbywają się w poniedziałki i piątki w godz. od. 1800 do 2000 w siedzibie szkoły na osiedlu Karola 22

[...]

Międzypokoleniowe warsztaty psychologiczne

Rzeczywistość życia w dzisiejszych czasach, gdzie pośpiech, nieustanny stres, oraz codziennie przytłaczające obowiązki, bardzo często wpędzają wiekszość z nas w bezsilność, której możemy się ustrzec. Jednocześnie możemy pomóc nam samym rozwiązać szereg innych życiowych problemów, spojrzeć na problemy życia codziennego z innej perspektywy i żyć w pełni szczęścia, radości, z nieustającym uśmiechem na twarzy.

[...]

Warsztaty zdrowia dla Seniorów.

Wszystkim chcącym odbudować stan swojego zdrowia i samopoczucia serdecznie zapraszamy na spotkania z psychodietetykiem, które odbywają się w poniedziałki od godz. 9.00 do 12.45 w świetlicy na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Warsztaty prowadzi Pani Joanna Majer - Skruch. Poniżej krótka fotorelacja z pierwszych warsztatów. 

[...]

Straż Miejska w świetlicy na Obywatelskiej

W ramach prowadzonych zajęć świetlicowych zorganizowaliśmy spotkanie z rydułtowską Strażą Miejską. Zaproszeni goście w osobach Komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Mocarskiego oraz strażników Marcina Żydka i Piotra Sitka rozmawiali z uczestnikami zajęć o tym jakie zadania i uprawnienia posiadają strażnicy miejscy. Mowa była o bezpieczeństwie w mieście, o tym jak zadbać o własne bezpieczeństwo w ruchu ulicznym, co zrobić gdy sąsiad pali śmieci w swoim domostwie oraz o wielu innych sprawach, które dotyczą mieszkańców naszego miasta.

[...]

Europejski Dzień Seniora

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora życzymy wszystkim seniorom dużo zdrowia, energii oraz nieustającego głodu wiedzy i przygód, którymi będziecie mogli "zarażać" młodsze pokolenie. Szanowni Państwo, wielu z Was spędza czas aktywnie, ma dużo pomysłów na spędzanie wolnego czasu i dalszy rozwój. Niestety są wśród nas również osoby, które nie mają odwagi, aby realizować swoje pasje i marzenia.

[...]

Astrohunters na zajęciach świetlicowych.

W dniu 18 października 2016r. na zajęciach świetlicowych seniorzy spotkali się z pasjonatami astronomii, któtrzy podzielili się wiedzą i doświadczeniem. Panowie opowiadali o Wszechświecie, o niezwykłym miejscu w którym żyjemy, który jest malutkim okruszkiem w niesamowitym Kosmosie. Dziękujemy panom za przybycie i dostarczenie niesamowitych emocji. Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania, również na Facebook-u smiley

[...]