Szczegóły aktualności

Pływacy z Rydułtowskiej Akademii w Kraśniku i Poznaniu

W miesiącu czerwcu 2018 rydułtowscy pływacy reprezentujący Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ uczestniczyli w dwóch zawodach pływackich. Drugiego czerwca br. odbyły się VIII Otwarte Mistrzowstwa Kraśnika w pływaniu Masters. Zwody odbyły się na 50-cio metrowym basenie w terenie otwartym. Przyjechało 60-ciu zawodników z całej Polski w tym nasza trójka zawodników z Rydułtów: Maria Lippa, Jerzy Ciecior oraz Władysław Szurek.  

Były to zawody inne niż te, w których dotychczas startowaliśmy - mówi Maria Lippa. Warunki i atmosfera była prawie biwakowa. Przy pięknej słonecznej pogodzie odbywały się starty w wyścigach na 50 metrów (jedną długość basenu) w 4-ch stylach pływackich: klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz dowolnym. W trakcie zawodów odbyło się 10 konkurencji (5 kobiecych i 5 męskich). Każdy z zawodników mógł startować w 3 konkurencjach. Niewątpliwym sukcesem jest to, że wszyscy rydułtowscy zawodnicy zdobyli pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych. Maria Lippa i Władysław Szurek startowali w stylu grzbietowym, klasycznym i dowolnym, a Jerzy Ciecior w stylu motylkowym, grzbietowym i dowolnym. Wszyscy zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami za najlepszych zawodników w swoich kategoriach. Gospodarze zaprosili nas na biesiadę połączoną z kolacją i obdarowali upominkami.

Kolejne zawody odbyły się w dniach od 22 do 24 czerwca w Poznaniu i były to Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Z Rydułtów na zawody pojechało 3 zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior i Władysław Szurek. Zgodnie z obowiązującym statutem Mistrzostw Polski odbyły się wszystkie konkurencje Olimpijskie. Startowało 420 zawodników z Polski i zagranicy. Nasi rydułtowscy Mastersi wpisali się na listy medalowe z pokaźnym dorobkiem. I tak:
Rudolf Bugla zdobył: 2 złote medale w konkurencjach 200 metrów stylem motylkowym i 400 metrów stylem zmiennym, 2 srebrne medal w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym i 100 metrów motylem, 2 medale brązowe: 50 i 200 metrów stylem grzbietowym.
Jerzy Ciecior zdobył 2 złote medal w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem motylkowym, 2 srebrne medale w konkurencji 1500 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym, oraz 2 brązowe medale na dystansie 400 metrów stylem zmiennym i 100 metrów stylem motylkowym.
Władysław Szurek przywiózł złoty medal w konkurencji 400 metrów stylem dowolnym i medal srebrny w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym.
Nasi zawodnicy podczas tych Mistrzostw w sumie zdobyli aż 14 medali.

Przypomnijmy: Starty zawodników "Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+" są realizowane w ramach projektu "Akademia Aktywnego Seniora 60+" którego realizatorem jest Stowarzyszenie MOJE MIASTO. Środki finansowe na realizację projektu zostały pozyskane przez nasze stowarzyszenie w ramach konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z środków Programu ASOS 2018.

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię