Szczegóły aktualności

Rydułtowscy pływacy rozpoczęli nowy sezon

W dniach od 24-25.03.2018 w Tychach odbyły się zawody pływackie o Puchar Polski w kategorii Masters. Rydułtowscy pływacy wystąpili w składzie: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta i Marian Otlik. W zawodach uczestniczyło 178 zawodników, w tym 111 mężczyzn i 67 kobiet. Na zawody przyjechali zawodnicy z Irlandii, Węgier i Ukrainy. W sumie odbyły się 34 konkurencje w pływaniu w stylu klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym. A oto wyniki naszych zawodników:

Maria Lippa zdobyła 4 pierwsze miejsca na dystansach 200 m i 400 m stylem dowolnym oraz 100 m i 200 m stylem grzbietowym.
Rudolf Bugla zdobył trzy pierwsze miejsca na dystansach 100 m stylem motylkowym, 100 m i  200 m stylem zmiennym oraz 2 miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.

Jerzy Ciecior zdobył pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym, 2 drugie miejsca na dystansie 200 m i 400 m stylem dowolnym oraz 3 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.
Miron Starosta zdobył pierwsze miejsca na dystansie 100 m i 200 m stylem zmiennym oraz 4 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym.
Marian Otlik zdobył 1 miejsce na dystansach 50 m i 200 m stylem motylkowym i 2 miejsca na dystansach 200 m stylem zmiennym i 100 m stylem motylkowym.
W zawodach nie przyznawano medali, tylko dyplomy za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Obecnie pływacy przygotowują się do XV Mistrzostw Dolnego Śląska w pływaniu Masters w Bielwie, które odbędą się w dniach 7-8.04.2018 w Bielawie.

Relacja i foto z zawodów: Maria Lippa