Szczegóły aktualności

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora znów powraca

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO po raz kolejny uzyskało dofinansowanie w ramach konkursu Programu ASOS 2014-2020 na realizację projektu Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+. Już niebawem rozpoczniemy rekrutację na poszczególne moduły naszej Akademii. Co w tym roku ? Jak zawsze mnóstwo atrakcji dla seniorów i nie tylko, gdyż przewidujemy zajęcia międzypokoleniowe w których będą mogły uczestniczyć nie tylko babcie i dziadkowie ale również wnuki i dzieci. Zapraszamy do śledzenia naszej strony a także fanpage na Facebook-u

W edycji 2018 konkursu w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 tylko 311 ofert na 1330 złożonych otrzymało dofinansowanie Organizacje pozarządowe i inne podmioty działające na rzecz osób starszych mogły ubiegać się nawet o 200 tys. zł dotacji.
Stowarzyszenie MOJE MIASTO uzyskało dotację w wysokości 189,3 tys. zł. co pozwoli na zrealizowanie szeregu działań w tym: ruchowych, manualnych, wyjazdów na basen z elementami aquarobiku, warsztatów międzypokoleniowych. Będziemy również wspierać działalność artystyczną i sportową seniorek i seniorów. Wspomożemy aktywne działania na rzecz rozwoju więzi międzypokoleniowych.
Reasumując zapewnimy społeczności Rydułtów szereg atrakcji :-)

Udostępnij ten artykuł