Szczegóły aktualności

Rydułtowskie przedszkolaki będą ratować świat od Czarnego Smoga.

O tym co to Smog, skąd się bierze i jak z nim można walczyć już wkrótce bo 8 października 2018 r. w ramach lekcji ciepła, sześciolatki ze wszystkich rydułtowskich placówek będą mogły wziąć udział w spektaklu.

Spektakl przygotowują Seniorzy z Klub Seniora „Sami Swoi”, na podstawie bajki „ Czerwony Kapturek i Misja Czarny Smog”, przy współpracy z Ciepłownią Rydułtowy. Seniorzy już od pewnego czasu intensywnie ćwiczą swoje role, a wszystko po to, aby wypaść jak najlepiej przed wspaniałą publicznością. Mają sporo pracy, ponieważ to aktorzy amatorzy i wszystkiego muszą się uczyć – mówi koordynatorka klubu, a zarazem reżyserka tego przedsięwzięcia Marzena Rotter.

Seniorzy będą uświadamiać przedszkolaków, jak ważne jest czyste powietrze, wcielając się w postacie z bajki. Odpowiednie stroje i scenografia pomogą wprowadzić dzieci w odpowiedni nastrój. Sześciolatki podczas spektaklu będą miały również okazję wziąć czynny udział w ratowaniu świata od Smoga. Będą musiały zaśpiewać piosenkę Majki Jeżowskiej „Nasza Planeta”, którą wcześniej wraz ze swoimi nauczycielami będą musiały się nauczyć. W nagrodę za udaną misję otrzymają słodkości i kolorowanki przygotowane przez Ciepłownię Rydułtowy.

Wszystko to będzie się działo na scenie Rydułtowskiego Centrum Kultury ”Feniks”.

Dla przedszkolaków to będzie świetna lekcja ekologii, pokazana w bardzo przystępny, prosty, a przede wszystkim obrazowy sposób. Lekcja, którą zapamiętają z całą pewnością na długo, a my z całą ekipą teatralną już się o to postaramy – mówi Marzena Rotter

Spektakl jest elementem realizowanego zadania pn. "Aktywny Senior w Kulturze" współfinansowanego z środkó budżetu Miasta Rydułtowy

 

Udostępnij ten artykuł