Szczegóły aktualności

Start rydułtowskich pływaków w XV Mistrzostwach Dolnego Śląska

W dniach od 07-08.04.2018 w Bielawie odbyły się XV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu Masters wliczane do Pucharu Polski. Rydułtowscy pływacy wystąpili w składzie: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Władysław Szurek i Marian Otlik.

W zawodach uczestniczyło 144 zawodników, w tym 97 mężczyzn i 47 kobiet. W sumie odbyło się 26 konkurencji w pływaniu w stylu klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym na dystansach: 50 m, 100 m i 200 m. A to wyniki naszych zawodników:

Maria Lippa zdobyła dwa złote medale na dystansach 100 m i 200 m stylem dowolnym oraz dwa srebrne medale na dystansach 100 m i 200 m stylem grzbietowym;
Rudolf Bugla zdobył trzy złote medale na dystansach 100 m stylem zmiennym, 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem grzbietowym i srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym;
Jerzy Ciecior zdobył trzy złote medale na dystansach 100 m i 200 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem dowolnym;
Władysław Szurek zdobył złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym, dwa srebrne medale na dystansie 200 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym;
Marian Otlik zdobył dwa złote medale na dystansach 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz czwarte miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym.

W sumie z tych zawodów pływacy przywieźli 17 medali, w tym: 11 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy. Obecnie przygotowują się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 24-26.06.2018 w Poznaniu.