Szczegóły aktualności

Sukcesy naszych pływaków w zawodach w Bielawie

W dniach 22-23 kwietnia 2017 w Bielawie odbyły się "XIV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters". To kkolejne wydarzenie w którym nasi pływacy - seniorzy z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ odnieśli sukcesy, którymi warto się pochwalić.

W zawodach uczestniczyło 111 zawodników z 54 klubów z całej Polski. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowało 5-ciu zawodników :

1. Władysław Szurek
  2. Miron Starosta
  3. Jerzy Ciecior
  4. Marian Otlik
  5. Maria Lippa

Rydułtowscy pływacy zdobyli w sumie 18 medali w tym: 7 złotych, 9 srebrnych i 2 brązowe. Każdy z zawodników startował w 4 konkurencjach: w stylach klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz dowolnym.
Poszczególni zawodnicy zdobyli:
Władysław Szurek zdobył 2 złote medale na dystansie 100 i 50 metrów stylem grzbietowym oraz 2 srebrne na dystansie 100 i 200 metrów stylem dowolnym;
Miron Starosta zdobył złoty medal na dystansie 100 metrów stylem zmiennym, 2 srebrne medale na dystansie 100 i 200 metrów stylem klasycznym i brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym;
Jerzy Ciecior zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, 2 srebrne medale na dystansie 100 i 200 metrów stylem grzbietowym;
Marian Otlik zdobył 2 złote medale na dystansie 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz medal srebrny na dystansie 50 metrów stylem dowolnym;
Maria Lippa zdobyła złoty medal na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, 2 srebrne medale na dystansie 100 metrów dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym oraz brązowy na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Relację oraz zdjęcia z tego wydarzenia przygotowała niezwodnie Pani Maria Lippa :-)

Aktualnie pływacy przygotowują się do Mistrzostw Polski w pływaniu Masters, które odbędą się w czerwcu w Warszawie.