Szczegóły aktualności

Zajęcia ruchowe - choreoterapia

Co to jest Choreoterapia ? To przede wszystkim taniec terapeutyczny, który pozwala zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem. Celem choreoterapii nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Dlatego nie ma w niej precyzyjnych wskazówek dotyczących ruchu ani żmudnych ćwiczeń sekwencji kroków. W ramach uruchomionych przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO bezpłatnych zajęciach ruchowych seniorzy z Akademii Aktywnego Seniora 60+ mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Pana Aleksandra Sobalę.

Choreoterapia nie jest formą tańca, jest raczej formą ruchu, bazuje na ekspresji i improwizacji, które są charakterystyczne dla tańca współczesnego. Wykorzystuje m.in. tańce w kręgu, gyrokinesis, Body Mind Centering, techniki relaksacji. – Inspiracją do warsztatów może być pora roku. Jesienią czy zimą wykorzystujemy salsę, funky, gorące, energetyzujące tańce z Karaibów i Afryki. Nie są to kroki, których trzeba się nauczyć i perfekcyjnie powtarzać czy naśladować, bo tutaj każdy ruch jest dobry.
Tańcząc na zajęciach, doznajemy uczucia jedności, jakie daje bycie w grupie, zadowolenia, jakie daje fakt, że potrafimy wspólnie tańczyć, radości, jaką daje ruch.

Zajęcia są całkowicie darmowe i odbywają się 1 raz w tygodniu w czwartki w godzinach od 16.00 do 17.30 w RCK FENIKS w Rydułtowach.

Serdecznie zapraszamy seniorki i seniorów do udziału w zajęciach :-)

Zajęcia ruchowe (choreoterapia) odbywają się w ramach projektu "Akademia Aktywnego Seniora 60+" współfinansowanego z środków Programu ASOS 2014-2020.

 

Zobacz film wideo

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię