Lista aktualności

Nagrody Starosty Powiatu Wodzisławskiego dla Rydułtowików

12 czerwca br. odbyła się uroczysta gala, podczas której władze powiatu uhonorowały laureatów tegorocznych Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz Sportu. Łącznie wyróżniono 32 osoby. Spośród nagrodzonych znaleźli się nasi Rydułtowicy: Sylwia Jakubiec (kultura), Daria Norek i Jagoda Żydek oraz nasi pływacy z Akademii Aktywnego Seniora 60+ Pani Maria Lippa, Rudolf Bugla i Jerzy Ciecior (sport). Serdecznie gratulujemy :-)

[...]

Seniorzy z Rydułtów: sukcesy na scenie i na basenie

Wystawili już po śląsku "Bojkę o Kapturku" i podbili serca publiczności. Teraz seniorzy z Rydułtów szykują kolejną sztukę. Oprócz tego zdobywają mistrzowskie tytuły i medale w pływaniu, przygotowują sesję fotograficzną, spotykają z młodzieżą. Cały czas się uczą i próbują nowych rzeczy. przedstawiamy relację RADIA 90 z realizacji projektu Akademia Aktywnego Seniora 60+ współfinansowanego z programu ASOS 2014-2020

[...]

Rusza Program Działaj Lokalnie

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza lokalny konkurs grantowy Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. O dotację (max. 6.000 zł) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia zwykłe, oddziały terenowe organizacji pozarządowych, grupy nieformalne, w imieniu których wniosek złoży organizacja pozarządowa, grupy nieformalne występujące samodzielnie (tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie). Siedziba podmiotu wnioskującego powinna znajdować się na terenie gmin powiatów wodzisławskiego i raciborskiego. Uwaga - termin składania wniosków: do 22.06.2018 r.

[...]

Rudolf Bugla - Sport to całe moje życie

„Sport to całe moje życie”- tak mówi Pan Rudolf Bugla - sportowiec, nauczyciel i zasłużony rydułtowski działacz sportowy. Prezentujemy wywiad, który przeprowadziła z nim Pani Marzena Rotter - członek zarządu Stowarzyszenia Moje Miasto.

[...]

Zajęcia ruchowe - choreoterapia

Co to jest Choreoterapia ? To przede wszystkim taniec terapeutyczny, który pozwala zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem. Celem choreoterapii nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Dlatego nie ma w niej precyzyjnych wskazówek dotyczących ruchu ani żmudnych ćwiczeń sekwencji kroków. W ramach uruchomionych przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO bezpłatnych zajęciach ruchowych seniorzy z Akademii Aktywnego Seniora 60+ mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Pana Aleksandra Sobalę.

[...]

Co ks. Karola Wojtyła miał wspólnego z Tragedią Górnośląską

Stodoły to najmniejsza dzielnica Rybnika położona w północno-zachodniej części miasta nad Zalewem Rybnickim. Przed wojną leżały w Rzeszy, tuż przy granicy z polską częścią Śląska. My odwiedziliśmy dom Państwa Piechów w którym bywał, jako młody ksiądz Karol Wojtyła, czyli nasz Papież - Święty Jan Paweł II. Naszym rozmówcą był Pan Grzegorz Piecha, którego ojciec, rolnik Paweł Piecha, był jednym z ponad 50 tysięcy Ślązaków wywiezionych w 1945 roku przez Sowietów na Wschód. Zbierając nowe materiały do publikacji "Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska" trafiliśmy do tego niezwykłego miejsca.

[...]

Zajęcia basenowe rozpoczęte :-)

Aqua aerobik może uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. O czym przekonały się nasze panie i panowie którzy uczestniczą w projekcie Akademii Aktywnego Seniora 60+ realizowanego dzięki środkom z Programu ASOS 2014-2020 edycja 2018. Aqua aerobik jest to rodzaj gimnastyki korekcyjnej, który wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. Chociaż w Rydułtowach nie ma basenu my zapewniamy ten rodzaj aktywności dla seniorów w ośrodku AKWARIUM w Rybniku-Boguszowicach.

[...]

Pikotki - aktywne w promowaniu kultury śląskiej

Niech żyją nam Pikotki przez szereg długich lat, i w zdrowiu i z uśmiechem heklują cały czas - tak właśnie zaczynają swoje spotkania panie z rydułtowskiej Grupy PIKOTKI. Cotygodniowe spotkania Pikotek odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Podczas spotkań panie dzielą się swoją wiedzą i nabywają nowe umiejętności. Ich działania odbywają się w ramach naszego wspólnego projektu pn."PIKOTKI- promocja i upowszechnianie kultury śląskiej"

[...]