Lista aktualności

Życzenia na Nowy Rok 2020

Niech Nowy Rok 2020 przyniesie Wam miłość, radość i pomyślności wiele oraz spełnienie najskrytszych marzeń. A gdy wszystkie już się spełnią, niech Was obdarzy nowymi, bo to marzenia są solą życia. Niech Wam zdrowie dopisuje, na każdym kroku, a pomyślność nie opuszcza w 2020 roku !

[...]

Jo był Ukradziony - za nami premiera filmu

Premierę filmu "Jo był ukradziony", która miała miejsce 17 grudnia w Rydułtowskim Centrum Kultury oglądał komplet widzów. Obraz opowiada o tragicznych losach Ślązaków w roku 1945, wkroczenie Armii Czerwonej, represje, aresztowania, przesłuchania i zsyłki na wschód. Najpierw były wspomnienia, później książka i sztuka teatralna. Teraz przyszedł czas na kolejną formę wyrazu – film. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia przygotowaną przez Radio 90.

[...]

Podsumowanie projektów 12.12.2019

Stowarzyszenie MOJE MIASTO, Klub Seniora "Sami Swoi" i Grupa PIKOTKI serdecznie zapraszają na uroczyste podsumowanie projektów "Aktywny Senior w Kulturze" i "PIKOTKI - promocja i upowszechnianie kultury śląskiej", które odbędzie się 12 grudnia o godz. 17.00 w RCK FENIKS. Podczas uroczystości seniorzy zaprezentują m.in. swój program artystyczny a także prace wykonane podczas warsztatów artystycznych. Ponadto Grupa PIKOTKI zaprezentuje wystawę swoich prac rękodzielniczych o charakterze bożonarodzeniowym. Każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł nabyć przepiękne ozdoby choinkowe. Dodatkowo, w ramach programu artystycznego, gościnnie wystąpi Zespół Tańca Liniowego z Wodzisławskiego Uniwersytetu III Wieku. Projekty "Aktywny Senior w Kulturze" i "PIKOTKI - promocja i upowszechnianie kultury śląskiej" są współfinansowane z środków budżetu Miasta Rydułtowy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu :-)

[...]

Szkolenie dla organizacji w UM Rydułtowy

Informujemy, iż 5 grudnia br. o godz. 16:00 w Urzędzie Miasta Rydułtowy (I piętro, sala obrad)) odbędzie się szkolenie dla organizacji pozarządowych. Szkolenie będzie dotyczyło nowych druków ofert i sprawozdań z realizacji zadań publicznych. Serdecznie zapraszamy !

[...]

Zimowe Igrzyska Polski Masters w pływaniu Łódź

Naszych pięciu pływaków – „Mastersów”: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta, Władysław Szurek i Marian Otlik z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora zaliczyło bardzo udany występ w Zimowych Igrzyskach Polski Masters w Łodzi. Efekty ich występów to aż 12 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Medale zdobyli: Jerzy Ciecior 7 medali (2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe), Rudolf Bugla (1 srebrny, 3 brązowe) i Władysław Szurek (1 brązowy). Pozostali zawodnicy plasowali się w swoich konkurencjach na wysokich pozycjach jednak poza strefą medalową. W zawodach wzięło udział aż 650 zawodników, w tym nie tylko z Polski ale również z innych krajów m.in. z Litwy, Łotwy, Rosji, Islandii, Izraela, Republiki Czeskiej, Węgier, Białorusi i Ukrainy. Jak podkreślają nasi zawodnicy poziom zawodów był bardzo wysoki a spora konkurencja nadzwyczaj wymagająca. Dlatego ich osiągnięcia w tych zawodach są imponujące. Start 5-ciu Mastersów w tych prestiżowych zawodach możliwy był dzięki współfinansowaniu z środków budżetu miasta Rydułtowy.

[...]

Biesiadna integracja

„Kulturalna integracja niemieckiej mniejszości narodowej” pod taką nazwą zrealizowaliśmy nasz kolejny projekt współfinansowany z środków budżetu Miasta Rydułtowy a także Ambasady Niemieckiej w Polsce. To była już nasza VIII Biesiada śląska z mniejszością niemiecką działającą w Rydułtowach. Fajna zabawa, pełna integracja i maksimum tolerancji dla innych kultur i ich reprezentantów mieszkających wśród nas. Kultura to nasze dobro wspólne. Poprzez jej promocję i ochronę, przy pełnym poszanowanie dorobku artystycznego różnych grup społecznych (w tym mniejszości narodowych) pielęgnujemy nasze śląskie tradycje jak i rozwijamy różne form integracji kulturalnej. Zapraszamy na fotorelację z naszej biesiady :-) 

[...]

BUDŻET OBYWATELSKI - GŁOSOWANIE

UWAGA !!! TRWA GŁOSOWANIE NA PROJEKTY ZGŁOSZONE DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA 2020 R.

7 projektów dopuszczonych do głosowania w ramach drugiej edycji na rok 2020. Wszystkie te pomysły można przejrzeć na stronie: https://budzet.rydultowy.pl/
Zdecyduj, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu Rydułtów – w tym roku 100 000 zł.
Przejrzyj zgłoszone projekty i wybierz ten, który uważasz za ciekawy i potrzebny. Głosowanie elektroniczne na stronie https://budzet.rydultowy.pl/ i papierowo w Urzędzie Miasta Rydułtowy, przy ulicy Ofiar Terroru 36; w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy, przy ul. A. Mickiewicza 33, oraz w Rydułtowskim Centrum Kultury ,,Feniks” przy ul. Strzelców Bytomskich 9a.
Głosowanie elektroniczne 21 października do 10 listopada 2019 r. całodobowo.
Głosowanie za pomocą kart w punktach głosowania od 21 października 2019 r. do 8 listopada 2019 r. w godzinach pracy.

[...]

Konsultacje Programu Współpracy Powiat Wodzisławski

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów działających w sferze pożytku publicznego do wzięcia udziału w spotkaniu dot. konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Wodzisławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 r.” Konsultacje możliwe są w dniu 23 października 2019 r. w godzinach 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00 w pokoju nr 324 (III piętro) Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, ul. Pszowska 92.

[...]