Lista aktualności

Najlepsi sportowcy i działacze kultury nagrodzeni

36 osób z powiatu wodzisławskiego, wyróżniających się w sporcie i kulturze, zostało uhonorowanych przez władze powiatu podczas Gali Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu i Kultury, która odbyła się 11 kwietnia w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim. Wśród nagrodzony są również mieszkańcy Rydułtów.

[...]

Witajcie w naszej bajce, czyli dzień otwarty w Klubie Seniora Sami Swoi

Dnia 15 marca 2019 r. świetlica na Obywatelskiej 50/2 otworzyła swoje drzwi przed mieszkańcami Rydułtów. Przybyli liczni goście, wśród których pojawił się pan burmistrz miasta Rydułtowy Marcin Połomski, wice pani Mariola Bolisęga, Radni Miasta oraz przyjaciele i sympatycy klubu. Akcja ta miała na celu pokazanie i zaprezentowanie małej namiastki tego co dzieje się w świetlicy oraz pokazania, że to miejsce jest przyjazne nie tylko seniorom  – mówi Marzena Rotter koordynatorka Klubu Seniora "Sami Swoi".

[...]

Bezpłatne doradztwo księgowe

Zbliża się czas przygotowywania sprawozdań finansowych za rok 2018. Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo zamknąć rok obrotowy i jakie obowiązki sprawozdawcze są z tym związane? Jakie zmiany w przepisach dotyczących sprawozdawczości finansowej dotyczą Twojej organizacji? Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa księgowego w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego !

[...]

Dzień Kobiet 2019

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom pogody ducha, spełnienia marzeń, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia i grona przyjaciół.

[...]

Robert Grzybek - odznaczony KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” nadał odznaczenia państwowe uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom pielęgnującym pamięć i upowszechniającym wiedzę o dziejach Żołnierzy Niezłomnych. Wśród odznaczonych KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o polskim czynie niepodległościowym jest nasz mieszkaniec Rydułtów - Pan Robert Grzybek - żołnierz Armii Krajowej, po wojnie członek antykomunistycznej organizacji niepodległościowej o nazwie „555 Okręg Armii Krajowej”. Pan Robert Grzybek jest również jednym z bohaterów naszej książki "Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka". Serdecznie gratulujemy !!!

[...]

Nabór kandydatów do Śląskiej Rady ds. Seniorów II kadencji

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że ogłoszony został nabór kandydatów do Śląskiej Rady ds. Seniorów II kadencji. Śląska Rada ds. Seniorów jest organem o charakterze opiniująco – doradczym i inicjatywnym działającym na rzecz wzmocnienia i rozwoju regionalnej polityki senioralnej, przy Marszałku Województwa Śląskiego. Rada reprezentuje środowiska osób starszych oraz ekspertów w zakresie polityki senioralnej na poziomie regionalnym. Szczegółowe informacje zawarto na stronie: https://rops-katowice.pl/2019/03/01/trwa-nabor-kandydatow-do-slaskiej-rady-ds-seniorow-ii-kadencji/

[...]

Rocznica utworzenia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku

Serdecznie zapraszamy na obchody Rocznicy utworzenia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku, które odbędą się w dniu 28.02.2019. W programie imprezy przewidziano m.in.:

18.30 wernisaż wystawy czasowej "Na granicy. Rzecz o czasach, miejscach i ludziach". Wystawa prezentuje codzienne życie mieszkańców dawnego polsko-niemieckiego obszaru przygranicznego w latach 1922-1939. Organizator wystawy: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

19.00 IV Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków do ZSRR. Impreza ma charakter towarzyski i charytatywny. Całkowity dochód z opłat startowych przekazany zostanie na leczenie siedmioletniej Oliwii z Radzionkowa. Udział w Biegu należy zgłosić poprzez formularz rejestracji dostępny na stronie: https://deportacje45.pl/content/70/iv_bieg_pamieci_deportowanych_gornoslazakow, a następnie uiścić opłatę startową w wysokości 20 zł. Szczegóły w regulaminie imprezy.

[...]

MIASTO RYDUŁTOWY UCZCI DZIEŃ PAMIĘCI O TRAGEDII GÓRNOŚLĄSKIEJ 1945 ROKU

W środę 30 stycznia 2019 r. o godz. 1200 zostaną uroczyście złożone kwiaty pod pomnikiem Walki i Zwycięstwa z okazji Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945 roku. Jest to stała forma upamiętnienia Ślązaków – ofiar powojennych zbrodni Armii Czerwonej i władz komunistycznych. Według źródeł archiwalnych w 1945 roku aresztowanych przez NKWD zostało 116 mieszkańców Rydułtów. Większość z nich została deportowana do obozów pracy w byłym ZSRR i nie wróciła już do swoich rodzinnych domów. W imieniu Stowarzyszenia MOJE MIASTO również gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

[...]

Przekaż 1% na MOJE MIASTO

Szanowni Państwo miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Co to znaczy ? Już ponad 12 lat działamy na rzecz naszej społeczności lokalnej. Realizujemy dla Was wiele darmowych działań m.in. wyjazdy na basen, kursy, warsztaty, szkolenia, prowadzimy świetlicę integracyjną dla seniorów i nie tylko a także wspieramy osoby i rodziny najbardziej potrzebujące. Możemy dzięki TOBIE zrobić jeszcze więcej
Przekaż 1% na rzecz MOJEGO MIASTA. To proste wpisując w zeznaniu podatkowym nasz numer 
KRS 0000272960.

[...]

Rydułtowski Senior to piękny i szczęśliwy Senior - kalendarz 2019 r.

W każdym wieku można pięknie wyglądać, dbać o siebie i modnie się ubierać. Ubiór to bardzo ważna sprawa, bo odpowiednio dobrany może nam odjąć nawet kilka lat. Prowadząc Klub Seniora, obserwując klubowiczów, zauważyłam w nich olbrzymie zmiany. Seniorzy zaczęli bardziej o siebie dbać, podążać za modą, odważniejsze osoby zakupiły wytarte dżinsy, tenisówki i bardzo często szukają u mnie pomocy i wsparcia w kwestii ubioru.

[...]