Lista aktualności

30 lat samorządności w biegu

Rydułtowski Bieg Samorządności" był organizowany z okazji 30-lecia uzyskania praw samorządowych miasta Rydułtowy". Organizatorami biegu były Stowarzyszenie MOJE MIASTO oraz grupy nieformalne „Akademia Aktywnego Rydułtowika”, „Little Ultra RUNster” i „Biegamy Pomagamy”. Chcieliśmy uczcić nasze samorządowe święto na sportowo – mówi Marek Wystyrk - kierownik biegu. Dlatego wspólnie z osobami, które na co dzień biegają w grupach biegowych opracowaliśmy projekt dzięki któremu udało nam się zorganizować fajną imprezę biegową. Przewidzieliśmy 3 trasy biegu: 5, 10 i 15 km jak również trasę 5 km nordic walking. Każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal a 44 osoby w różnych kategoriach piękne rydułtowskie statuetki. W klasyfikacji open pierwsze miejsca zajęli: na 5 km Janusz Skrzyszowski (Gorzyczki), na 10 km Jarosław Lewandowski (Zabrze), na 15 km Jakub Malisz (Bogunice), na 5 km nordic walking Dawid Kopiec (Rydułtowy). Wśród aż 5-ciu kategorii były również takie jak: Najszybsza Rydułtowianka” i „Najszybszy Rydułtowianin”. I tak na dystansie 5 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Katarzyna Janosz a „Najlepszym Rydułtowianinem” Grzegorz Połomski, na dystansie 10 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Edyta Połomska a „Najlepszym Rydułtowianinem” Kamil Smołka, na dystansie 15 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Karolina Hołyńska-Urbasik a „Najlepszym Rydułtowianinem” Błażej Wita, na dystansie 5 km nordic walking „Najlepszą Rydułtowianką” została Joanna Miler a „Najlepszym Rydułtowianinem” Michał Grabarczyk. W biegu wystartowało w sumie 100 zawodników i zawodniczek wśród których znalazła się reprezentantka Republiki Czeskiej Pani Jana Kilarova z Ostrawy.

[...]

KONKURS - W nas płynie ślońsko krew

UWAGA !!! Wspólnie  zMiejskim Klubem Honorowych Dawców Krwi ogłaszamy konkurs pod nazwą "W nas płynie ślońsko krew". Konkurs potrwa do 10.06,2022. Prace należy składać na pendrive do Centrum Obywatelskiego na ul. Ofiar Terroru 56 a lub do RCK FENIKS na ul. Strzelców Bytomskich 9. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wszystkie szczegóły na dołączonym plakacie :-)

[...]

Bieg z okazji 30-lecia odzyskania praw miejskich przez Miasto Rydułtowy

Zapraszamy na "Rydułtowski Bieg Samorządności" z okazji 30-lecia uzyskania praw samorządowych miasta Rydułtowy". Bieg został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rydułtowy. Będzie on połączony z akcją charytatywną Biegamy Pomagamy dla Mikołajka Kubala, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni, czyli SMA i pilnie potrzebuje naszej pomocy i wsparcia. Termin biegu oraz akcji to 05.06.2022r. godzina 10:00. Dystans biegu: 5, 10, 15 km biegu i 5 km Nordic Walking. Opłata startowa: 30 zł. Miejsce: Stadion Miejski w Rydułtowach przy ROSiR. Zapisy są prowadzone: Bieg-z-okazji-30-lecia... Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami wydarzenia na Facebook-u :-) 

 

[...]

Sukcesy naszych pływaków RAAS 60+

W niedzielę 24 kwietnia 2022 r. w Kędzierzynie Koźlu odbyły się kolejne zawody pływackie "Masters" Grand Prix Pucharu Polski II edycja Koziołków Pływackich, pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla. Zawody odbyły się w 19 konkurencjach (9 konkurencji kobiet + 9 konkurencji mężczyzn + sztafety 4x50 metrów stylem dowolnym). Konkurencje odbywały się na dystansach 50 i 100 metrów w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Każdy z zawodników mógł wystartować w 3 konkurencjach. Uczestniczyło 41 klubów z Polski i Słowacji. Łącznie 115 zawodników, w tym 77 mężczyzn i 38 kobiet. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowali: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Władysław Szurek i Jerzy Ciecior. Serdeczne gratulacje !!!

[...]

Jarmark Świąteczny w Rydułtowach

Miasto Rydułtowy zaprasza do udziału w Jarmarku Wielkanocnym w dniach 9 i 10 kwietnia 2022 r. przy ul. Ofiar Terroru. Realizatorem jarmarku jest RCK FENIKS. Jarmark odbędzie się w czasie wydarzenia plenerowego „Reaktywacja Ulicy Ofiar Terroru”. W godzinach: 09.04.2022 r. od 10:00 do 20:00, 10.04.2022 r. od 15:00 do 20:00. Serdecznie zapraszamy do zapoznanie się z szczegółowym harmonogramem wszystkich wydarzeń i atrakcji Jarmarku. Wśród stoisk organizacji uczestniczących w Jarmarku serdecznie zapraszamy do Grupy Pikotki, która zawsze ma bardzo ciekawe prace realizowane w ramach projektu "Pikotki - promocja i upowszechnianie kultury śląskiej" współfinansowanego z środków budżetu Miasta Rydułtowy. 

[...]

Akademia Aktywnego Rydułtowika 2022

Miło nam poinformować, że startujemy z nowym projektem Akademia Aktywnego Rydułtowika 2022 mającym na celu upowszechnienie aktywnego spędzania wolnego czasu i promowania aktywności sportowej w naszym mieście. AKADEMIA AKTYWNEGO RYDUŁTOWIKA 2022 (AAR2022) powstała po to aby udowodnić nam wszystkim Rydułtowikom, bez względu na wiek, jak ogromne znaczenie ma regularna aktywność fizyczna w kształtowaniu zdrowia i w utrzymaniu organizmu w jak najlepszej formie przez długie lata. Dlatego specjalnie dla Was stworzyliśmy 4 różne sposoby na aktywność fizyczną w każdym wieku i w różnej kondycji fizycznej w jakiej się aktualnie znajdujecie. AAR 2022 jest kontynuacją naszego ubiegłorocznego pilotażowego projektu. Nasze działania sportowe cieszyły się niezmienną popularnością, dlatego chcemy je kontynuować również w tym roku smiley 

[...]

Centrum Obywatelskie w Rydułtowach

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych jako partner Miasta Rydułtowy rozpoczyna realizację projektu „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”. Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz lepsze dostosowanie administracji lokalnej do potrzeb obywateli poprzez działania w wymiarze społecznym, gospodarczym, środowiskowym i przestrzennym.

[...]

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+ film promocyjny

W 2021 roku realizowaliśmy kolejną edycję Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ czyli naszego projektu współfinansowanego w ramach rządowego programu AKTYTWNI+
Serdecznie zapraszamy na nasz film promocyjny w którym pokazujemy co takiego działo się w ubiegłorocznej edycji naszego projektu dedykowanego dla seniorów 60+

[...]

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Rydułtowy 2021

To był niesamowity dzień w Rydułtowach. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Rydułtowy 2021 przeszedł do historii naszego miasta smiley Nasz projekt, koordynowany przez Barbarę Kaleja-Pawelec i współfinansowany z środków budżetu miasta Rydultowy, był zapewne novum w kulturalnej przestrzeni naszego miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrej woli zaangażowanym w realizację OTTT Rydułtowy 2021. Dziękujemy Szkole Tańca RONDO i Panu Wojciechowi Wolinowskiemu za współudział w organizacji oraz przekazaną wiedzę i doświadczenie. Serdeczne podziękiwania dla Wiceburmistrz Rydułtów Marioli Bolisęga, Pani Senator Ewy Gawęda, Pana Posła Adama Gawędy, Pani Danuty Maćkowskiej, Pani Ilony Lemiesz i radnym Miasta Rydułtowy za udział w Gali finałowej.

[...]

Pobiegli i uzbierali pieniądze na rehabilitację Irka z Rydułtów

11-latek wpadł w Bukowie pod naczepę ciężarówki. Teraz potrzebuje kosztownej rehabilitacji. W sobotę odbył się charytatywny bieg, którego celem było uzbieranie pieniędzy na turnus rehabilitacyjny dla Irka. - Trzeba się wspierać - mówili uczestnicy charytatywnego biegu dla Irka. Nasze stowarzyszenie MOJE MIASTO było głównym współorganizatorem tego wydarzenia :-) W ramach naszych działań charytatywnych wspieramy, inicjujemy i przekazujemy środki na wsparcie osób potrzebujących :-)

[...]