Lista aktualności

SENIORIADA 2022

UWAGA SENIORZY już dziś serdecznie zapraszamy Was do udziału w III edycji przedsięwzięcia o nazwie SENIORIADA 2022. Co to takiego ? Otóż 17 września od godz. 10.00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach odbędą się zawody dla seniorów w formie rywalizacji sportowej.

[...]

Śląska kuchnia oraz moda to życia uroda

"Śląska kuchnia oraz moda to życia uroda" to tytuł kolejnej imprezy w ramach której będziemy świętowali 30 lecie samorządności naszego miasta Rydułtowy. Serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę tj. 25.06.2022 na ul. Ofiar Terroru gdzie od godz. 14.30 czeka na Was szereg ciekawych atrakcji. 

[...]

Rydułtowianka Mistrzynią Polski w pływaniu Masters

W dniach od 10 do 12 czerwca w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. Zawody przeprowadzono na jednym z najnowocześniejszych basenów olimpijskich „Aquasfera” o niecce o długości 50 m. i 10 torach. W zawodach, wzięło udział 76 klubów z Polski, Czech, Ukrainy, Litwy, Niemiec i Australii. Startowało 347 zawodników w tym 116 kobiet i 231 mężczyzn. Odbyły się cztery bloki startowe: 1 blok w piątek, 2 bloki w sobotę i 1 blok w niedzielę. Każdy z zawodników mógł startować dwukrotnie w każdym z bloków, przy czym wyboru konkurencji należało dokonać na miesiąc przed zawodami, zgodnie z komunikatem zawodów. Konkurencje przeprowadzono w stylach: klasycznym, grzbietowym, dowolnym, motylkowym i zmiennym na dystansach, 50, 100, 200, 400 metrów oraz w stylu dowolnym na dystansie 800 i 1500 metrów. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowali: Maria Lippa, Władysław Szurek i Jerzy Ciecior.

[...]

30 lat samorządności w biegu

Rydułtowski Bieg Samorządności" był organizowany z okazji 30-lecia uzyskania praw samorządowych miasta Rydułtowy". Organizatorami biegu były Stowarzyszenie MOJE MIASTO oraz grupy nieformalne „Akademia Aktywnego Rydułtowika”, „Little Ultra RUNster” i „Biegamy Pomagamy”. Chcieliśmy uczcić nasze samorządowe święto na sportowo – mówi Marek Wystyrk - kierownik biegu. Dlatego wspólnie z osobami, które na co dzień biegają w grupach biegowych opracowaliśmy projekt dzięki któremu udało nam się zorganizować fajną imprezę biegową. Przewidzieliśmy 3 trasy biegu: 5, 10 i 15 km jak również trasę 5 km nordic walking. Każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal a 44 osoby w różnych kategoriach piękne rydułtowskie statuetki. W klasyfikacji open pierwsze miejsca zajęli: na 5 km Janusz Skrzyszowski (Gorzyczki), na 10 km Jarosław Lewandowski (Zabrze), na 15 km Jakub Malisz (Bogunice), na 5 km nordic walking Dawid Kopiec (Rydułtowy). Wśród aż 5-ciu kategorii były również takie jak: Najszybsza Rydułtowianka” i „Najszybszy Rydułtowianin”. I tak na dystansie 5 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Katarzyna Janosz a „Najlepszym Rydułtowianinem” Grzegorz Połomski, na dystansie 10 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Edyta Połomska a „Najlepszym Rydułtowianinem” Kamil Smołka, na dystansie 15 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Karolina Hołyńska-Urbasik a „Najlepszym Rydułtowianinem” Błażej Wita, na dystansie 5 km nordic walking „Najlepszą Rydułtowianką” została Joanna Miler a „Najlepszym Rydułtowianinem” Michał Grabarczyk. W biegu wystartowało w sumie 100 zawodników i zawodniczek wśród których znalazła się reprezentantka Republiki Czeskiej Pani Jana Kilarova z Ostrawy.

[...]

KONKURS - W nas płynie ślońsko krew

UWAGA !!! Wspólnie  zMiejskim Klubem Honorowych Dawców Krwi ogłaszamy konkurs pod nazwą "W nas płynie ślońsko krew". Konkurs potrwa do 10.06,2022. Prace należy składać na pendrive do Centrum Obywatelskiego na ul. Ofiar Terroru 56 a lub do RCK FENIKS na ul. Strzelców Bytomskich 9. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wszystkie szczegóły na dołączonym plakacie :-)

[...]

Bieg z okazji 30-lecia odzyskania praw miejskich przez Miasto Rydułtowy

Zapraszamy na "Rydułtowski Bieg Samorządności" z okazji 30-lecia uzyskania praw samorządowych miasta Rydułtowy". Bieg został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rydułtowy. Będzie on połączony z akcją charytatywną Biegamy Pomagamy dla Mikołajka Kubala, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni, czyli SMA i pilnie potrzebuje naszej pomocy i wsparcia. Termin biegu oraz akcji to 05.06.2022r. godzina 10:00. Dystans biegu: 5, 10, 15 km biegu i 5 km Nordic Walking. Opłata startowa: 30 zł. Miejsce: Stadion Miejski w Rydułtowach przy ROSiR. Zapisy są prowadzone: Bieg-z-okazji-30-lecia... Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami wydarzenia na Facebook-u :-) 

 

[...]

Sukcesy naszych pływaków RAAS 60+

W niedzielę 24 kwietnia 2022 r. w Kędzierzynie Koźlu odbyły się kolejne zawody pływackie "Masters" Grand Prix Pucharu Polski II edycja Koziołków Pływackich, pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla. Zawody odbyły się w 19 konkurencjach (9 konkurencji kobiet + 9 konkurencji mężczyzn + sztafety 4x50 metrów stylem dowolnym). Konkurencje odbywały się na dystansach 50 i 100 metrów w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Każdy z zawodników mógł wystartować w 3 konkurencjach. Uczestniczyło 41 klubów z Polski i Słowacji. Łącznie 115 zawodników, w tym 77 mężczyzn i 38 kobiet. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowali: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Władysław Szurek i Jerzy Ciecior. Serdeczne gratulacje !!!

[...]

Jarmark Świąteczny w Rydułtowach

Miasto Rydułtowy zaprasza do udziału w Jarmarku Wielkanocnym w dniach 9 i 10 kwietnia 2022 r. przy ul. Ofiar Terroru. Realizatorem jarmarku jest RCK FENIKS. Jarmark odbędzie się w czasie wydarzenia plenerowego „Reaktywacja Ulicy Ofiar Terroru”. W godzinach: 09.04.2022 r. od 10:00 do 20:00, 10.04.2022 r. od 15:00 do 20:00. Serdecznie zapraszamy do zapoznanie się z szczegółowym harmonogramem wszystkich wydarzeń i atrakcji Jarmarku. Wśród stoisk organizacji uczestniczących w Jarmarku serdecznie zapraszamy do Grupy Pikotki, która zawsze ma bardzo ciekawe prace realizowane w ramach projektu "Pikotki - promocja i upowszechnianie kultury śląskiej" współfinansowanego z środków budżetu Miasta Rydułtowy. 

[...]

Akademia Aktywnego Rydułtowika 2022

Miło nam poinformować, że startujemy z nowym projektem Akademia Aktywnego Rydułtowika 2022 mającym na celu upowszechnienie aktywnego spędzania wolnego czasu i promowania aktywności sportowej w naszym mieście. AKADEMIA AKTYWNEGO RYDUŁTOWIKA 2022 (AAR2022) powstała po to aby udowodnić nam wszystkim Rydułtowikom, bez względu na wiek, jak ogromne znaczenie ma regularna aktywność fizyczna w kształtowaniu zdrowia i w utrzymaniu organizmu w jak najlepszej formie przez długie lata. Dlatego specjalnie dla Was stworzyliśmy 4 różne sposoby na aktywność fizyczną w każdym wieku i w różnej kondycji fizycznej w jakiej się aktualnie znajdujecie. AAR 2022 jest kontynuacją naszego ubiegłorocznego pilotażowego projektu. Nasze działania sportowe cieszyły się niezmienną popularnością, dlatego chcemy je kontynuować również w tym roku smiley 

[...]

Centrum Obywatelskie w Rydułtowach

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych jako partner Miasta Rydułtowy rozpoczyna realizację projektu „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”. Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz lepsze dostosowanie administracji lokalnej do potrzeb obywateli poprzez działania w wymiarze społecznym, gospodarczym, środowiskowym i przestrzennym.

[...]