Lista aktualności

Wybory do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Szanowni Państwo, informujemy, że od 22.01.2020 rozpoczyna się głosowanie na członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Głosować można do 31.01.2020 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego. W głosowaniu biorą udział nie tylko te organizacje, które zgłosiły swoich kandydatów, ale wszystkie organizacje działające na terenie powiatu wodzisławskiego.
Stowarzyszenie MOJE MIASTO zgłosiło kandydaturę Pani IWONY NIESZCZESNY - członka Zarządu naszej organizacji i koordynatora świetlicy środowiskowej Klubu Seniora "Sami Swoi". BARDZO GORĄCO ZACHĘCAMY do oddania głosu na Panią IWONĘ NIESZCZESNY.
KAŻDA ORGANIZACJA POZARZĄDOWA MOŻE GŁOSOWAĆ JEDEN RAZ. Osoba, która będzie dokonywała skreśleń na karcie do głosowania musi posiadać odpowiednie upoważnienie.Szczegóły dotyczące kandydatów oraz zasad głosowania znajdują się tutaj:
Informacja o głosowaniu i kandydatach oraz wzór Upoważnienia (kliknij link).  
Dodatkowe informacje można uzyskać w Referacie Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląski tel. 32 4120943 lub 32 4120945.

[...]

Życzenia na Nowy Rok 2020

Niech Nowy Rok 2020 przyniesie Wam miłość, radość i pomyślności wiele oraz spełnienie najskrytszych marzeń. A gdy wszystkie już się spełnią, niech Was obdarzy nowymi, bo to marzenia są solą życia. Niech Wam zdrowie dopisuje, na każdym kroku, a pomyślność nie opuszcza w 2020 roku !

[...]

Jo był Ukradziony - za nami premiera filmu

Premierę filmu "Jo był ukradziony", która miała miejsce 17 grudnia w Rydułtowskim Centrum Kultury oglądał komplet widzów. Obraz opowiada o tragicznych losach Ślązaków w roku 1945, wkroczenie Armii Czerwonej, represje, aresztowania, przesłuchania i zsyłki na wschód. Najpierw były wspomnienia, później książka i sztuka teatralna. Teraz przyszedł czas na kolejną formę wyrazu – film. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia przygotowaną przez Radio 90.

[...]

Podsumowanie projektów 12.12.2019

Stowarzyszenie MOJE MIASTO, Klub Seniora "Sami Swoi" i Grupa PIKOTKI serdecznie zapraszają na uroczyste podsumowanie projektów "Aktywny Senior w Kulturze" i "PIKOTKI - promocja i upowszechnianie kultury śląskiej", które odbędzie się 12 grudnia o godz. 17.00 w RCK FENIKS. Podczas uroczystości seniorzy zaprezentują m.in. swój program artystyczny a także prace wykonane podczas warsztatów artystycznych. Ponadto Grupa PIKOTKI zaprezentuje wystawę swoich prac rękodzielniczych o charakterze bożonarodzeniowym. Każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł nabyć przepiękne ozdoby choinkowe. Dodatkowo, w ramach programu artystycznego, gościnnie wystąpi Zespół Tańca Liniowego z Wodzisławskiego Uniwersytetu III Wieku. Projekty "Aktywny Senior w Kulturze" i "PIKOTKI - promocja i upowszechnianie kultury śląskiej" są współfinansowane z środków budżetu Miasta Rydułtowy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu :-)

[...]

Szkolenie dla organizacji w UM Rydułtowy

Informujemy, iż 5 grudnia br. o godz. 16:00 w Urzędzie Miasta Rydułtowy (I piętro, sala obrad)) odbędzie się szkolenie dla organizacji pozarządowych. Szkolenie będzie dotyczyło nowych druków ofert i sprawozdań z realizacji zadań publicznych. Serdecznie zapraszamy !

[...]

Zimowe Igrzyska Polski Masters w pływaniu Łódź

Naszych pięciu pływaków – „Mastersów”: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta, Władysław Szurek i Marian Otlik z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora zaliczyło bardzo udany występ w Zimowych Igrzyskach Polski Masters w Łodzi. Efekty ich występów to aż 12 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Medale zdobyli: Jerzy Ciecior 7 medali (2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe), Rudolf Bugla (1 srebrny, 3 brązowe) i Władysław Szurek (1 brązowy). Pozostali zawodnicy plasowali się w swoich konkurencjach na wysokich pozycjach jednak poza strefą medalową. W zawodach wzięło udział aż 650 zawodników, w tym nie tylko z Polski ale również z innych krajów m.in. z Litwy, Łotwy, Rosji, Islandii, Izraela, Republiki Czeskiej, Węgier, Białorusi i Ukrainy. Jak podkreślają nasi zawodnicy poziom zawodów był bardzo wysoki a spora konkurencja nadzwyczaj wymagająca. Dlatego ich osiągnięcia w tych zawodach są imponujące. Start 5-ciu Mastersów w tych prestiżowych zawodach możliwy był dzięki współfinansowaniu z środków budżetu miasta Rydułtowy.

[...]

Biesiadna integracja

„Kulturalna integracja niemieckiej mniejszości narodowej” pod taką nazwą zrealizowaliśmy nasz kolejny projekt współfinansowany z środków budżetu Miasta Rydułtowy a także Ambasady Niemieckiej w Polsce. To była już nasza VIII Biesiada śląska z mniejszością niemiecką działającą w Rydułtowach. Fajna zabawa, pełna integracja i maksimum tolerancji dla innych kultur i ich reprezentantów mieszkających wśród nas. Kultura to nasze dobro wspólne. Poprzez jej promocję i ochronę, przy pełnym poszanowanie dorobku artystycznego różnych grup społecznych (w tym mniejszości narodowych) pielęgnujemy nasze śląskie tradycje jak i rozwijamy różne form integracji kulturalnej. Zapraszamy na fotorelację z naszej biesiady :-) 

[...]

BUDŻET OBYWATELSKI - GŁOSOWANIE

UWAGA !!! TRWA GŁOSOWANIE NA PROJEKTY ZGŁOSZONE DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA 2020 R.

7 projektów dopuszczonych do głosowania w ramach drugiej edycji na rok 2020. Wszystkie te pomysły można przejrzeć na stronie: https://budzet.rydultowy.pl/
Zdecyduj, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu Rydułtów – w tym roku 100 000 zł.
Przejrzyj zgłoszone projekty i wybierz ten, który uważasz za ciekawy i potrzebny. Głosowanie elektroniczne na stronie https://budzet.rydultowy.pl/ i papierowo w Urzędzie Miasta Rydułtowy, przy ulicy Ofiar Terroru 36; w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy, przy ul. A. Mickiewicza 33, oraz w Rydułtowskim Centrum Kultury ,,Feniks” przy ul. Strzelców Bytomskich 9a.
Głosowanie elektroniczne 21 października do 10 listopada 2019 r. całodobowo.
Głosowanie za pomocą kart w punktach głosowania od 21 października 2019 r. do 8 listopada 2019 r. w godzinach pracy.

[...]