Lista aktualności

KONKURS AKTYWNY SENIOR

Informujemy, że Wojewoda Śląski ogłosił trzecią edycję KONKURSU PN. „AKTYWNY SENIOR” – konkursu na Najaktywniejszego Seniora w województwie śląskim. Celem Konkursu jest wyróżnienie Seniorek i Seniorów podejmujących działania na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej w województwie śląskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej Seniorki” oraz „Aktywnego Seniora”. Kandydaci powinni mieć ukończone 60 lat.

[...]

Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie

Zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego. Spotkamy się w piątek 23 sierpnia 2019 roku o godz. 9:00 w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks" ul. Strzelców Bytomskich 9A. Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Spotkanie odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze-pamiętaj o bezpieczeństwie". Więcej o akcji: https://seniornadrodze.pl/

[...]

Pierwszy klaps Jo był Ukradziony za nami

Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy kręcenie filmu dokumentalno-fabularnego na podstawie scenariusza wydarzeń opisanych w publikacji „Jo był Ukradziony”. Przypomnijmy w 2016 roku powstała publikacja naukowa o nazwie „Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka” poświęcona tematyce Tragedii Górnośląskiej na ziemi rybnickiej. Na bazie dużego zainteresowania tematyką w 2017 roku przygotowano nowoczesny (wykorzystujący m.in. technikę komputerową i audiowizualną) spektakl teatralno-dokumentalnego w którym wzięło udział ok. 600 osób. W 2018 roku została opracowana i wydana kolejna publikacja „Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka” w której znalazły się nowe materiały i wywiady z osobami deportowanymi do ZSRR, poszkodowanymi przez działania Armii Czerwonej w 1945 roku. Ważnym elementem drugiego wydania były niepublikowane dotąd wspomnienia mieszkańca Rydułtów, więźnia obozu „Zgoda” w Świętochłowicach, który w pierwszym wydaniu nie wyraził zgody na publikacje swojego wywiadu.

[...]

Program odLOTTOwa jazda

Program „odLOTTOwa jazda" ma na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego. Ideą akcji jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez umożliwienie im włączania się do akcji i wyjeżdżanie kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu.

[...]

Głosujemy na Lekcje Ciepła!

Miło nam poinformować, że projekt edukacyjny „Lekcje Ciepła” jest finalistą konkursu organizowanego przez Komisję Europejską - European Sustainable Energy Week - w kategorii działań skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu promowanie świadomości ekologicznej. Ponieważ jedną z nagród przyznaje także publiczność, zachęcamy do głosowania na stronie: https://eusew.eu/awards-public-vote. Projekt można znaleźć pod nazwą "Lessons about heat". Cieszymy się, że „Lekcje ciepła” organizowane są w rydułtowskich szkołach i przedszkolach, a akcja cieszy się wsparciem Burmistrza Miasta Rydułtowy oraz organizacji pozarządowych. Warto przypomnieć, że Klub Seniora ”Sami Swoi” działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO wystawił w 2018 roku na spektakl ekologiczny pn. „Czerwony Kapturek i misja Czarny Smog” dedykowany dla dzieci z rydułtowskich placówek oświatowych. Spektakl był jednym z elementów akcji prowadzonej przez Ciepłownię Rydułtowy Sp. z o.o.

[...]

Nabór do Programu Działaj Lokalnie

Ośrodek Działaj Lokalnie przy CRIS ogłosił nabór wniosków w ramach XI już edycji Programu. Lokalny konkurs grantowy przeznaczony jest dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych oraz instytucji z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego. O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia zwykłe, oddziały terenowe organizacji pozarządowych oraz grupy nieformalne

[...]

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W związku z tym, że weszły w życie nowe wzory dokumentów wykorzystywanych przy realizacji zadań publicznych (oferta, umowa, sprawozdanie) serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych starających się o środki publiczne np. z budżetu Miasta Rydułtowy. Spotkanie odbędzie się 22 maja 2019 w godzinach od 16.30 do 18.30 w świetlicy integracyjnej Klubu Seniora "Sami Swoi", ul. Obywatelska 50/2 w Rydułtowach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

[...]

Życzenia na Święta

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam słońca, szczęścia, pomyślności, w pierwsze święto dużo gości, w drugie święto dużo wody – to dla zdrowia i urody ! Mnóstwo jajek kolorowych. Życzymy Wam aby wszystkie tradycyjne potrawy i wypieki udały się doskonale i uświetniły Wasze rodzinne świętowanie. By w tym radosnym i przepełnionym spotkaniami czasie nie zapomnieć o najważniejszym Gościu, który gromadzi nas wokół stołu - Zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie. Świąt wesołych oraz zdrowych !

[...]

Wielkanocna wystawa PIKOTEK

Stowarzyszenie MOJE MIASTO oraz Grupa PIKOTKI zorganizowało wystawę wielkanocną, która odbyła się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia br. w godzinach od 830 do 1400 w Oratorium św. Józefa przy Parafii św. Jerzego w Rydułtowach.

Podczas wystawy prezentowane zostały rękodzieła o tematyce wielkanocnej wykonane przez Panie z Grupy PIKOTKI. Wystawa jest jednym z elementów projektu pod nazwą "PIKOTKI – promocja i upowszechnianie kultury śląskiej" współfinansowanym z środków budżetu Miasta Rydułtowy.

[...]