Lista aktualności

Głosujemy na Lekcje Ciepła!

Miło nam poinformować, że projekt edukacyjny „Lekcje Ciepła” jest finalistą konkursu organizowanego przez Komisję Europejską - European Sustainable Energy Week - w kategorii działań skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu promowanie świadomości ekologicznej. Ponieważ jedną z nagród przyznaje także publiczność, zachęcamy do głosowania na stronie: https://eusew.eu/awards-public-vote. Projekt można znaleźć pod nazwą "Lessons about heat". Cieszymy się, że „Lekcje ciepła” organizowane są w rydułtowskich szkołach i przedszkolach, a akcja cieszy się wsparciem Burmistrza Miasta Rydułtowy oraz organizacji pozarządowych. Warto przypomnieć, że Klub Seniora ”Sami Swoi” działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO wystawił w 2018 roku na spektakl ekologiczny pn. „Czerwony Kapturek i misja Czarny Smog” dedykowany dla dzieci z rydułtowskich placówek oświatowych. Spektakl był jednym z elementów akcji prowadzonej przez Ciepłownię Rydułtowy Sp. z o.o.

[...]

Nabór do Programu Działaj Lokalnie

Ośrodek Działaj Lokalnie przy CRIS ogłosił nabór wniosków w ramach XI już edycji Programu. Lokalny konkurs grantowy przeznaczony jest dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych oraz instytucji z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego. O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia zwykłe, oddziały terenowe organizacji pozarządowych oraz grupy nieformalne

[...]

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W związku z tym, że weszły w życie nowe wzory dokumentów wykorzystywanych przy realizacji zadań publicznych (oferta, umowa, sprawozdanie) serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych starających się o środki publiczne np. z budżetu Miasta Rydułtowy. Spotkanie odbędzie się 22 maja 2019 w godzinach od 16.30 do 18.30 w świetlicy integracyjnej Klubu Seniora "Sami Swoi", ul. Obywatelska 50/2 w Rydułtowach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

[...]

Życzenia na Święta

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam słońca, szczęścia, pomyślności, w pierwsze święto dużo gości, w drugie święto dużo wody – to dla zdrowia i urody ! Mnóstwo jajek kolorowych. Życzymy Wam aby wszystkie tradycyjne potrawy i wypieki udały się doskonale i uświetniły Wasze rodzinne świętowanie. By w tym radosnym i przepełnionym spotkaniami czasie nie zapomnieć o najważniejszym Gościu, który gromadzi nas wokół stołu - Zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie. Świąt wesołych oraz zdrowych !

[...]

Wielkanocna wystawa PIKOTEK

Stowarzyszenie MOJE MIASTO oraz Grupa PIKOTKI zorganizowało wystawę wielkanocną, która odbyła się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia br. w godzinach od 830 do 1400 w Oratorium św. Józefa przy Parafii św. Jerzego w Rydułtowach.

Podczas wystawy prezentowane zostały rękodzieła o tematyce wielkanocnej wykonane przez Panie z Grupy PIKOTKI. Wystawa jest jednym z elementów projektu pod nazwą "PIKOTKI – promocja i upowszechnianie kultury śląskiej" współfinansowanym z środków budżetu Miasta Rydułtowy.

[...]

Najlepsi sportowcy i działacze kultury nagrodzeni

36 osób z powiatu wodzisławskiego, wyróżniających się w sporcie i kulturze, zostało uhonorowanych przez władze powiatu podczas Gali Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu i Kultury, która odbyła się 11 kwietnia w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim. Wśród nagrodzony są również mieszkańcy Rydułtów.

[...]

Witajcie w naszej bajce, czyli dzień otwarty w Klubie Seniora Sami Swoi

Dnia 15 marca 2019 r. świetlica na Obywatelskiej 50/2 otworzyła swoje drzwi przed mieszkańcami Rydułtów. Przybyli liczni goście, wśród których pojawił się pan burmistrz miasta Rydułtowy Marcin Połomski, wice pani Mariola Bolisęga, Radni Miasta oraz przyjaciele i sympatycy klubu. Akcja ta miała na celu pokazanie i zaprezentowanie małej namiastki tego co dzieje się w świetlicy oraz pokazania, że to miejsce jest przyjazne nie tylko seniorom  – mówi Marzena Rotter koordynatorka Klubu Seniora "Sami Swoi".

[...]

Bezpłatne doradztwo księgowe

Zbliża się czas przygotowywania sprawozdań finansowych za rok 2018. Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo zamknąć rok obrotowy i jakie obowiązki sprawozdawcze są z tym związane? Jakie zmiany w przepisach dotyczących sprawozdawczości finansowej dotyczą Twojej organizacji? Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa księgowego w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego !

[...]

Dzień Kobiet 2019

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom pogody ducha, spełnienia marzeń, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia i grona przyjaciół.

[...]

Robert Grzybek - odznaczony KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” nadał odznaczenia państwowe uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom pielęgnującym pamięć i upowszechniającym wiedzę o dziejach Żołnierzy Niezłomnych. Wśród odznaczonych KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o polskim czynie niepodległościowym jest nasz mieszkaniec Rydułtów - Pan Robert Grzybek - żołnierz Armii Krajowej, po wojnie członek antykomunistycznej organizacji niepodległościowej o nazwie „555 Okręg Armii Krajowej”. Pan Robert Grzybek jest również jednym z bohaterów naszej książki "Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka". Serdecznie gratulujemy !!!

[...]