Lista aktualności

W Rydułtowach niebo zapłakało nad losem ofiar Tragedii Górnośląskiej

14 września w Rydułtowach niebo zapłakało nad losem ofiar Tragedii Górnośląskiej…
W Miejskiej Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy im. Mikołaja Henryka Góreckiego odbyła się uroczysta promocja książki „Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka” Wydanie II rozszerzone i poprawione. Było to niezwykłe wydarzenie, gdyż spotkanie autorskie poprzedziła rekonstrukcja historyczna wydarzeń jakie miały miejsce wraz z wejściem Armii Czerwonej na ziemie naszego regionu.

[...]

Akademia Aktywnego Seniora 60+ - półmetek

Uczestnicy Akademii Aktywnego Seniora 60+ koniec laby!  Wakacje się skończyły, powraca Akademia. Jesteście na półmetku, sporo za Wami, ale też jeszcze sporo przed Wami. Kolejne wakacje i odpoczynek od zajęć dopiero 1 grudnia, a z datą tą uroczyste zakończenie Akademii.

[...]

W Publicznym Przedszkolu nr 3 w Rydułtowach powstała nowa grupa

Dnia 3 września br. nowa grupa czterolatków rozpoczęła swoją przygodę edukacyjną w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Rydułtowach. Po dokonaniu przebudowy części budynku istniejącego już przedszkola nastąpiło otwarcie dodatkowego oddziału przedszkolnego. W grupie „Słoneczka” miejsce znalazło 25 dzieci.

[...]

Aikido dla dzieci w Rydułtowach

Trening aikido to dla dziecka świetna okazja do rozwoju swojej psychiki i umiejętności interpersonalnych. Ponadto wyrabia i utrwala tolerancyjne podejście do innych, koncentrację, opanowanie i koordynację ruchów. Zajęcia aikido to doskonały sposób nie tylko na rozładowanie ogromnych pokładów energii, jakie drzemią w dzieciach, ale też na psychiczny odpoczynek. Jeśli więc chcesz zadbać o odpowiedni rozwój psychofizyczny swojego dziecka, trening aikido to idealna propozycja. Zalety, jakie płyną z zajęć i szeroki wachlarz umiejętności, które nasza pociecha może w sobie wyrobić, to wystarczający na to dowód. Nie zwlekaj ruszyła rekrutacja na zajęcia w nowym roku szkolnym. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki Rydułtowy ul. Strzelców Bytomskich 13 tel. 698 289 160

[...]

Rydułtowski MAM TALENT 2018 - konkurs dla Ciebie

W Rydułtowach nie brakuje talentów i my mamy tego świadomość, dlatego jeżeli chcesz zaistnieć na scenie zapraszamy do udziału w zupełnie nowym konkursie "Rydułtowskie Talenty 2018". Śpiewasz solo lub w zespole, grasz na instrumencie ? Tańczysz sam, w parze lub w zespole, grasz solo lub z zespołem ? To właśnie dla Ciebie stworzyliśmy możliwość pokazania swojego talentu. Nie przegap swojej szansy a przy okazji wygraj atrakcyjne nagrody. Ogłaszamy konkurs "RYDUŁTOWSKIE TALENTY 2018"

[...]

Historia to dla mnie Tajemnica - dr Mateusz Sobeczko

Czym zajmuje się urodzony w Rydułtowach młody naukowiec dr Mateusz Sobeczko ? Jakie ma osiągnięcia i plany oraz co opowiedział nam o swoim życiu zawodowym i prywatnym, co lubi i co go irytuje w ludziach ? - zapraszamy do wywiadu z naszym rodzimym historykiem.

[...]

Darmowe zajęcia ruchowe dla seniorów

Informujemy, że już od 12 września br. wznawiamy darmowe zajęcia ruchowe dla seniorów w ramach tzw. "Akademii Aktywnego Seniora 60+"
Zajęcia będą odbywały się w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS w poniedziałki 1030-1130; środy 830-930 i czwartki 1600-1700
Serdecznie zapraszamy do udziału w darmowych zajęciach wszystkie osoby chcące poprawić swoją kondycję fizyczną. Zajęcia finansowane są z Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - ASOS 2014-2020

Patrz również pełny harmonogram darmowych zajęć: HARMONOGRAM ZAJĘĆ AKADEMII 

[...]

Stowarzyszenie MOJE MIASTO sygnatariuszem porozumienia na rzecz Zintegrowanej Polityki Młodzieżowej

Pokolenie dzisiejszej młodzieży już za kilka, kilkanaście lat podejmie kluczowe role życiowe związane z małżeństwem i rodziną, rodzicielstwem, pracą zawodową, życiem społecznym i obywatelskim. Dzisiejsza młodzież to najważniejszy kapitał społeczny przyszłości. To od niej już niedługo będzie zależała trwałość małżeństw, szczęście rodzin, perspektywy rozwiązania poważnych problemów demograficznych, rozwój gospodarczy kraju oraz miejsce Polski w świecie. Wspieranie rozwoju młodzieży i przeciwdziałanie uderzającym w młodzież zagrożeniom jest ważną częścią polskiej racji stanu i powinno stanowić jeden z kluczowych priorytetów polityki rodzinnej i społecznej. Dlatego Stowarzyszenie MOJE MIASTO podpisało POROZUMIENIE NA RZECZ ZINTEGROWANEJ POLITYKI MŁODZIEŻOWEJ.

[...]