Lista aktualności

14 lat Stowarzyszenia MOJE MIASTO

Dziś dla nas wielki dzień obchodzimy 14-lecie rejestracji Stowarzyszenia MOJE MIASTO !!! Trudno w tak krótkiej relacji streścić tak wielki ogrom różnych działań MOJEGO MIASTA dlatego prezentujemy krótką cząstkę tego, co robiliśmy w Rydułtowach przez te 14 lat. Przypomnijmy jak wszystko się zaczęło: Stowarzyszenie w 2006 roku założyli ludzie aktywni, niezależni politycznie, chcący wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem rozwój inicjatyw obywatelskich w naszym mieście. W 2007 roku Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dziś MOJE MIASTO jest organizacją non profit, czyli nie nastawioną na zysk, której misją jest rozwój aktywnego społeczeństwa obywatelskiego.

[...]

Klub Seniora 2.0

"Klub Seniora - w nim jest moc 2.0" tak brzmi nazwa naszego nowego projektu współfinansowanego z środków budżetu Miasta Rydułtowy. Dziś pierwsze spotkanie robocze z seniorami w sprawie realizacji poszczególnych działań. Już za niedługo ruszamy pełną parą więc zapraszamy osoby 60+ do udziału w projekcie. W ramach tego projektu będziecie mogli między innymi uczestniczyć w zajęciach świetlicowych, zajęciach ruchowych (aerobik, pilates), wspólnych wyjściach do kina i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebook-u.  

[...]

Dr Mateusz Sobeczko o Tragedii Górnośląskiej 1945 r.

Dr Mateusz Sobeczko wspólnie z dr hab. Kazimierzem Miroszewskim podjęli się niezwykle trudnego zadania, jakim było odkrycie skrywanej i przekazywanej z pokolenia na pokolenie tajemnicy dotyczącej wejścia w 1945 r. Armii Czerwonej na Górny Śląsk. Efektem ich pracy jest "cykl”  książek "Jo był ukradziony”. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka". Zapraszamy na rozmowę Olivera Pochwat dzienikarza portalu wsensie.pl z dr Mateuszem Sobeczko o Tragedii Górnośląskiej 1945 r.

[...]

Przekaż swój 1% na MOJE MIASTO

Szanowni Państwo miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Co to znaczy ? Już ponad 13 lat działamy na rzecz naszej społeczności lokalnej. Realizujemy dla Was wiele darmowych działań m.in. wyjazdy na basen, kursy, warsztaty, szkolenia, prowadzimy świetlicę integracyjną dla seniorów w 3 różnych lokalizacjach i nie tylko a także wspieramy grupy nieformalne oraz osoby i rodziny najbardziej potrzebujące. Możemy dzięki TOBIE zrobić jeszcze więcej :-)

Przekaż 1% na rzecz MOJEGO MIASTA. To proste wpisując w zeznaniu podatkowym nasz numer KRS 0000272960

[...]

76 rocznica Tragedii Górnośląskiej

Wydarzenia określane jako Tragedia Górnośląska rozpoczęły się wraz z wkroczeniem Armii Czerwonej pod koniec stycznia 1945 r. Była to fala sowieckich i komunistycznych represji w latach 1945-48, które pochłonęły tysiące ofiar, deportację dziesiątek tysięcy mieszkańców regionu na roboty przymusowe do Związku Sowieckiego i wiążące się z tym dramaty wielu rodzin. Upamiętnienie tych wydarzeń i ich ofiar koncentruje się wokół przypadającego w tym roku 31 stycznia Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945 r. Dzień ten obchodzony jest w ostatnią niedzielę stycznia w woj. śląskim i opolskim. Publikacja "Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka" wydana przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO opowiada losy mieszkańców naszego regiony. Trzecie wydanie zostało także specjalnie zadedykowane Wszystkim deportowanym do Związku Radzieckiego. Serdecznie zapraszamy na promocję III wydania niniejszej publikacji.

[...]

Dzień otwarty w KLUBIE SENIORA

Czy to dzień, czy to noc w Klubie Seniora jest super moc. Droga Seniorko, Drogi Seniorze Nasz Klub na pewno Ci dopomoże. W swe skromne progi Cię zapraszamy. Wiele szczęścia Ci damy. My się nigdy nie nudzimy, Zawsze dobrze się bawimy. U nas znajdziesz przyjaciół wielu. I zawsze dojdziesz do celu. Gwarantujemy, że jak raz z nami zabawy skosztujesz to napewno nigdy nie pożałujesz. 
Tymi oto słowami wierszyka skomponowanego przez naszych Klubowiczów serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Klubu Seniora. Poznacie naszych Klubowiczów, czym się zajmują w klubie. Poznacie naszą koordynatorkę Iwonkę i zobaczycie wiele ciekawych fotek z działalności Klubu Seniora. STARTUJEMY !!! 

[...]

Promocja publikacji książki Jo był Ukradziony

Serdecznie zapraszamy na promocję III wydania książki "Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka." W związku z tym, że nie mogliśmy zorganizować spotkania promocyjnego przedstawiamy Państwu film promocyjny. Mamy nadzieję, że dzięki takiej promocji trafimy do szerokiego grona odbiorców. Kolejne wydanie publikacji "Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka." powstało dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z Urzędu Miasta Rydułtowy i Urzędu Województwa Śląskiego. 

[...]

Wystawa bożonarodzeniowa Grupy Pikotki

Serdecznie zapraszamy na wystawę bożonarodzeniowych prac Grupy PIKOTKI w wersji online. „PIKOTKI – promocja i upowszechnianie kultury śląskiej” pod taką nazwą realizowany jest w tym roku projekt współfinansowany z środków budżetu Miasta Rydułtowy. W tym szczególnie dla nas wszystkich czasie, pomimo epidemii i wielu obostrzeń Panie pieczołowicie przygotowały swoje rękodzielnicze cuda.

[...]

Dramaty Ślązaków spisane w nowym wydaniu

Książka „Jo był ukradziony” ukazująca wspomnienia i historie lokalnej społeczności związane z Tragedią Górnośląską zyskała swoje trzecie wydanie. Kolejny raz publikacja została poszerzona o nieznane dotychczas wątki.Dramaty mieszkańców Śląska, które miały miejsce po wejściu na nasze tereny Armii Czerwonej, a które też zostały zebrane w książce „Jo był ukradziony” zyskały trzecie, poszerzone wydanie. - Pierwsze wydanie otworzyło szeroko drzwi do historii, których ludzie w większości nie znali lub co gorsza chcieli zapomnieć, szczególnie jeśli mówimy o ofiarach Tragedii Górnośląskiej.

[...]