Lista aktualności

Co ks. Karola Wojtyła miał wspólnego z Tragedią Górnośląską

Stodoły to najmniejsza dzielnica Rybnika położona w północno-zachodniej części miasta nad Zalewem Rybnickim. Przed wojną leżały w Rzeszy, tuż przy granicy z polską częścią Śląska. My odwiedziliśmy dom Państwa Piechów w którym bywał, jako młody ksiądz Karol Wojtyła, czyli nasz Papież - Święty Jan Paweł II. Naszym rozmówcą był Pan Grzegorz Piecha, którego ojciec, rolnik Paweł Piecha, był jednym z ponad 50 tysięcy Ślązaków wywiezionych w 1945 roku przez Sowietów na Wschód. Zbierając nowe materiały do publikacji "Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska" trafiliśmy do tego niezwykłego miejsca.

[...]

Zajęcia basenowe rozpoczęte :-)

Aqua aerobik może uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. O czym przekonały się nasze panie i panowie którzy uczestniczą w projekcie Akademii Aktywnego Seniora 60+ realizowanego dzięki środkom z Programu ASOS 2014-2020 edycja 2018. Aqua aerobik jest to rodzaj gimnastyki korekcyjnej, który wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. Chociaż w Rydułtowach nie ma basenu my zapewniamy ten rodzaj aktywności dla seniorów w ośrodku AKWARIUM w Rybniku-Boguszowicach.

[...]

Pikotki - aktywne w promowaniu kultury śląskiej

Niech żyją nam Pikotki przez szereg długich lat, i w zdrowiu i z uśmiechem heklują cały czas - tak właśnie zaczynają swoje spotkania panie z rydułtowskiej Grupy PIKOTKI. Cotygodniowe spotkania Pikotek odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Podczas spotkań panie dzielą się swoją wiedzą i nabywają nowe umiejętności. Ich działania odbywają się w ramach naszego wspólnego projektu pn."PIKOTKI- promocja i upowszechnianie kultury śląskiej"

[...]

Rydułtowscy pływacy rozpoczęli nowy sezon

W dniach od 24-25.03.2018 w Tychach odbyły się zawody pływackie o Puchar Polski w kategorii Masters. Rydułtowscy pływacy wystąpili w składzie: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta i Marian Otlik. W zawodach uczestniczyło 178 zawodników, w tym 111 mężczyzn i 67 kobiet. Na zawody przyjechali zawodnicy z Irlandii, Węgier i Ukrainy. W sumie odbyły się 34 konkurencje w pływaniu w stylu klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym. A oto wyniki naszych zawodników:

[...]

W Rydułtowach ruszyła Akademia Aktywnego Seniora 60+

Stowarzyszenie MOJE MIASTO serdecznie zaprasza do Akademii Aktywnego Seniora 60+ w ramach której osoby po 60 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć m.in.:

1. Świetlicy integracyjnej (w tym warsztaty manualne, kulinarne, teatralne a także udział w grach i zabawach edukacyjnych)
2. Aerobiku
3. Warsztatów tańca nowoczesnego „Dziewczynki Sprężynki 60+”
4. Choreoterapii – terapia tańcem i ruchem
5. Warsztatów dbałości o zdrowie i ciało
6. Wycieczek rowerowych
7. Wycieczek turystycznych (zapewniamy przewóz dla osób z Rydułtów)
8. Pływania i aqarobiku na basenie
a także z wielu innych atrakcji takich jak spotkania z ciekawymi ludźmi (podróżnikami, prawnikiem, psychologiem)

[...]

Życzenia na Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam słońca, szczęścia, pomyślności, w pierwsze święto dużo gości, w drugie święto dużo wody – to dla zdrowia i urody ! Mnóstwo jajek kolorowych. Życzymy Wam aby wszystkie tradycyjne potrawy i wypieki udały się doskonale i uświetniły Wasze rodzinne świętowanie. By w tym radosnym i przepełnionym spotkaniami czasie nie zapomnieć o najważniejszym Gościu, który gromadzi nas wokół stołu - Zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie. Świąt wesołych oraz zdrowych !

[...]

Gala charytatywna dla Kacpra

25 marca br. w Rydułtowskim Centrum Kultury Fundacja „Pomocna Dłoń”, Ochotnicza Straż Pożarna Radoszowy, Koło Gospodyń Wiejskich z Radoszów wraz ze Stowarzyszeniem MOJE MIASTO zorganizowali Galę Charytatywną dla Kacpra z której dochód w całości zostanie przeznaczony dla Niego - na zakup protez. 
Bohater tej Akcji - Kacper jest pełnym życia, wesołym człowiekiem bardzo młodym bo ma zaledwie 18 lat. Niestety 1 stycznia br. w wyniku nieszczęśliwego wypadku kolejowego Kacper stracił obydwie nogi. To tragiczne wydarzenie mogło skończyć się o wiele gorzej ale los dał Kacprowi drugą szansę, więc i my mu ją chcemy dać i pomagamy ułatwić powrót do normalnego życia. Kacper walczy z tym co się stało, dlatego powalczmy też dla niego aby odciążyć go chociaż minimalnie i pokazać ile wsparcia posiada wśród ludzi. KACPER JESTEŚMY Z TOBĄ !!!

[...]

Wydarzenie Historyczne Roku 2017

Tylko do 31 marca na stronie internetowej www.whr.muzhp.pl można zgłosić projekty do plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2017” organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych zrealizowanych w minionym roku.

[...]

Akcja charytatywna na rzecz Aleksandry Lazar (Wieczorek)

W Rydułtowach mnóstwo osób ma WIELKIE SERDUCHA i okazuje się, że postanowiło wesprzeć i pomóc nam w zorganizowaniu 17 marca 2018 r akcji.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tak wielkiej życzliwości i wrażliwości na problemy drugiego człowieka. Klub Seniora „Sami Swoi” wraz ze Stowarzyszeniem MOJE MIASTO zorganizowali po raz drugi dla Aleksandry akcję charytatywną.

[...]