Lista aktualności

Warsztaty zdrowia dla seniorów

Warsztaty zmiany nawyków żywieniowych grupy Rydułtowskich Aktywnych Seniorów 60+. Tematem przewodnim było - z czego pozyskać wapń, aby wzmocnić system kostny, a daniem głównym była zupa z pietruszki i gruszki. Uśmiechnięte miny świadczą o tym, że seniorom bardzo się podobało :-)
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w darmowych warsztatach zdrowia, które odbywają się w piątki od godz. 9.00 do 11.00. w świetlicy integracyjnej Klubu Seniora "Sami Swoi" w Rydułtowach na ul. Obywatelskiej 50/2. Warsztaty odbywają się w ramach rządowego programu ASOS 2014-2020.

[...]

Warsztaty PRZEPIS NA MAŁŻEŃSTWO

Zapraszamy na warsztaty dla kobiet "PRZEPIS NA MAŁŻEŃSTWO"
- porozmawiamy o kobiecości
- spróbujemy ROZGRYŹĆ mężczyznę
- rozlosujemy ciekawe, kobiece nagrody
- pokażemy Ci, jak uwypuklić swoje atuty (wizaż, stylizacja)
- pokażemy Ci, że szczęśliwa kobieta to szczęśliwa żona
- będą z nami i ufundują nagrody: miamaria.pl, Mary Kay, Twe sukienki, Farbotka, Sumus, Espe, Marie Zelie. 

[...]

Akcja 1% podatku

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim naszym Darczyńcom od których otrzymaliśmy środki z 1%. Za ubiegły rok zebraliśmy kwotę 12.275 zł od ponad 400 podatników. Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli dla Was działać i udzielać wsparcia tym, którzy go najbardziej potrzebują. Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY i polecamy się Wam na przyszłość.

[...]

Terapia tańcem, czyli choreoterapia

Informujemy, że zajęcia z choreoterapii odbywać się będą od 8 listopada br. o godzinie 14.30 w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS. W ramach uruchomionych przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO bezpłatnych zajęciach ruchowych seniorzy z Akademii Aktywnego Seniora 60+ mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Pana Aleksandra Sobalę. Serdecznie zapraszamy :-)

[...]

Daj Coś Kolorowego

Kochani zdarza się, że czasem mamy w zapasie kolorowe apaszki, chustki, które leżą w szufladzie samotne, coś na ucho, lub na szyję, lakier do paznokci, coś czego nie używamy i smutne stoi w kącie lub szafie. Fajnym pomysłem jest aby pozbierać te wszystkie rzeczy i przekazać drobne upominki, kobietom w trakcie chemioterapii na oddziałach onkologii. Czasami mamy wiele drobiazgów, których nawet nie zdążyliście przymierzyć czy użyć, pozwólmy wybrać tym rzeczom ich przeznaczenie.

[...]

MOJE MIASTO W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH

Przed Państwem kandydaci na radnych Miasta Rydułtowy startujący w tegorocznych wyborach samorządowych z Komitetu Wyborczego Moje Miasto. Drużyna MM to ludzie aktywni, niezależni politycznie, to ludzie przede wszystkim młodzi z różnych środowisk o różnym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, chcący wspierać swoją wiedzą dalszy rozwój Miasta Rydułtowy. Drużyna Mojego Miasta działa na rzecz społeczności lokalnej w Rydułtowach już od kilku lat. Angażuje się w sprawy ważne dla naszego społeczeństwa. Zajmujemy się nie tylko Seniorami, ale również bliskie są nam problemy młodzieży czy ekologia. Działamy na różnych płaszczyznach, mamy dużo ciekawych pomysłów, które sukcesywnie wdrażamy w życie. Jesteśmy blisko ludzi, jesteśmy z ludźmi. Zapraszamy do zapoznania się ze sylwetkami osób ubiegających się o mandat radnego z KW MOJE MIASTO. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, na którego kandydata oddać swój głos, komu oddać mandat zaufania warto, zapoznać się z poszczególnymi sylwetkami tych osób. Wkrótce aktywne będą indywidualne profile naszych kandydatów w poszczególnych okręgach.
Bądźcie z nam teraz jak i 21 października, oddając swój głos na naszego kandydata. Dajcie nam szansę !

[...]

W Rydułtowach niebo zapłakało nad losem ofiar Tragedii Górnośląskiej

14 września w Rydułtowach niebo zapłakało nad losem ofiar Tragedii Górnośląskiej…
W Miejskiej Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy im. Mikołaja Henryka Góreckiego odbyła się uroczysta promocja książki „Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka” Wydanie II rozszerzone i poprawione. Było to niezwykłe wydarzenie, gdyż spotkanie autorskie poprzedziła rekonstrukcja historyczna wydarzeń jakie miały miejsce wraz z wejściem Armii Czerwonej na ziemie naszego regionu.

[...]

Akademia Aktywnego Seniora 60+ - półmetek

Uczestnicy Akademii Aktywnego Seniora 60+ koniec laby!  Wakacje się skończyły, powraca Akademia. Jesteście na półmetku, sporo za Wami, ale też jeszcze sporo przed Wami. Kolejne wakacje i odpoczynek od zajęć dopiero 1 grudnia, a z datą tą uroczyste zakończenie Akademii.

[...]

W Publicznym Przedszkolu nr 3 w Rydułtowach powstała nowa grupa

Dnia 3 września br. nowa grupa czterolatków rozpoczęła swoją przygodę edukacyjną w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Rydułtowach. Po dokonaniu przebudowy części budynku istniejącego już przedszkola nastąpiło otwarcie dodatkowego oddziału przedszkolnego. W grupie „Słoneczka” miejsce znalazło 25 dzieci.

[...]