Lista aktualności

Aikido dla dzieci w Rydułtowach

Trening aikido to dla dziecka świetna okazja do rozwoju swojej psychiki i umiejętności interpersonalnych. Ponadto wyrabia i utrwala tolerancyjne podejście do innych, koncentrację, opanowanie i koordynację ruchów. Zajęcia aikido to doskonały sposób nie tylko na rozładowanie ogromnych pokładów energii, jakie drzemią w dzieciach, ale też na psychiczny odpoczynek. Jeśli więc chcesz zadbać o odpowiedni rozwój psychofizyczny swojego dziecka, trening aikido to idealna propozycja. Zalety, jakie płyną z zajęć i szeroki wachlarz umiejętności, które nasza pociecha może w sobie wyrobić, to wystarczający na to dowód. Nie zwlekaj ruszyła rekrutacja na zajęcia w nowym roku szkolnym. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki Rydułtowy ul. Strzelców Bytomskich 13 tel. 698 289 160

[...]

Rydułtowski MAM TALENT 2018 - konkurs dla Ciebie

W Rydułtowach nie brakuje talentów i my mamy tego świadomość, dlatego jeżeli chcesz zaistnieć na scenie zapraszamy do udziału w zupełnie nowym konkursie "Rydułtowskie Talenty 2018". Śpiewasz solo lub w zespole, grasz na instrumencie ? Tańczysz sam, w parze lub w zespole, grasz solo lub z zespołem ? To właśnie dla Ciebie stworzyliśmy możliwość pokazania swojego talentu. Nie przegap swojej szansy a przy okazji wygraj atrakcyjne nagrody. Ogłaszamy konkurs "RYDUŁTOWSKIE TALENTY 2018"

[...]

Historia to dla mnie Tajemnica - dr Mateusz Sobeczko

Czym zajmuje się urodzony w Rydułtowach młody naukowiec dr Mateusz Sobeczko ? Jakie ma osiągnięcia i plany oraz co opowiedział nam o swoim życiu zawodowym i prywatnym, co lubi i co go irytuje w ludziach ? - zapraszamy do wywiadu z naszym rodzimym historykiem.

[...]

Darmowe zajęcia ruchowe dla seniorów

Informujemy, że już od 12 września br. wznawiamy darmowe zajęcia ruchowe dla seniorów w ramach tzw. "Akademii Aktywnego Seniora 60+"
Zajęcia będą odbywały się w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS w poniedziałki 1030-1130; środy 830-930 i czwartki 1600-1700
Serdecznie zapraszamy do udziału w darmowych zajęciach wszystkie osoby chcące poprawić swoją kondycję fizyczną. Zajęcia finansowane są z Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - ASOS 2014-2020

Patrz również pełny harmonogram darmowych zajęć: HARMONOGRAM ZAJĘĆ AKADEMII 

[...]

Stowarzyszenie MOJE MIASTO sygnatariuszem porozumienia na rzecz Zintegrowanej Polityki Młodzieżowej

Pokolenie dzisiejszej młodzieży już za kilka, kilkanaście lat podejmie kluczowe role życiowe związane z małżeństwem i rodziną, rodzicielstwem, pracą zawodową, życiem społecznym i obywatelskim. Dzisiejsza młodzież to najważniejszy kapitał społeczny przyszłości. To od niej już niedługo będzie zależała trwałość małżeństw, szczęście rodzin, perspektywy rozwiązania poważnych problemów demograficznych, rozwój gospodarczy kraju oraz miejsce Polski w świecie. Wspieranie rozwoju młodzieży i przeciwdziałanie uderzającym w młodzież zagrożeniom jest ważną częścią polskiej racji stanu i powinno stanowić jeden z kluczowych priorytetów polityki rodzinnej i społecznej. Dlatego Stowarzyszenie MOJE MIASTO podpisało POROZUMIENIE NA RZECZ ZINTEGROWANEJ POLITYKI MŁODZIEŻOWEJ.

[...]

Powstaje rozszerzona wersja publikacji Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka

Kolejne osoby opowiadają swoje historie. Te o dramatycznych wydarzeniach, które dotknęły mieszkańców Śląska na początku 1945 roku, gdy na te ziemie weszła Armia Czerwona. Z inicjatywy Stowarzyszenia MOJE MIASTO powstaje kolejna edycja książki "Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka". Zapraszamy do krótkiej relacji, która pojawiła się na antenie Radia 90.

[...]

Pływacy z Rydułtowskiej Akademii w Kraśniku i Poznaniu

W miesiącu czerwcu 2018 rydułtowscy pływacy reprezentujący Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ uczestniczyli w dwóch zawodach pływackich. Drugiego czerwca br. odbyły się VIII Otwarte Mistrzowstwa Kraśnika w pływaniu Masters. Zwody odbyły się na 50-cio metrowym basenie w terenie otwartym. Przyjechało 60-ciu zawodników z całej Polski w tym nasza trójka zawodników z Rydułtów: Maria Lippa, Jerzy Ciecior oraz Władysław Szurek.  

[...]

Był naprawdę dobry

W niedzielę 17 czerwca w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS odbędzie się promocja najnowszej książki autorstwa dr. Mateusza Sobeczko oraz mgr Patrycji Tomiczek pod tytułem: „Był naprawdę dobry”.

[...]