Szczegóły aktualności

Akcja charytatywna dla Oli

Aleksandra Wieczorek-Lazar z Rydułtów od lat zmaga się z poważną chorobą. Ola przez wiele lat pracowała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr w 2 w Rydułtowach. Niestety, poważne problemy zdrowotne przerwały jej plany, nie tylko zawodowe. Gdy Ola sądziła, że nic gorszego jej nie spotka, zachorowała na przewlekłą białaczkę limfatyczną 4 stopnia. Bardzo kosztowne leczenie jest ponad jej możliwości. Dlatego po raz kolejny chcemy wspomóc Olę poprzez akcję charytatywną, która odbędzie się 16 grudnia o godz. 17.00 w RCK FENIKS w Rydułtowach. Wiele osób i instytucji zaangażowało się w tą akcję, więc nie bądź obojętny i pomóż drugiemu człowiekowi. Dziś Ola potrzebuje Twojej pomocy a jutro możesz potrzebować ją również Ty lub Twoja rodzina...

Aleksandra Wieczorek-Lazar
Choruje na przewlekłą białaczkę limfatyczną 4 stopnia, obecnie transformowała ona do złośliwego rozlanego chłoniaka. Pani Aleksandra jest po 10 cyklach chemii, która nie dała efektu remisji. Nastąpił progres choroby. Choruje również poważnie na jelita, stąd inne leczenie jest wysoce ryzykowne.
Ola od 13 miesięcy walczy o refundację dla siebie i innych pacjentów leku Ibrutinib, niestety bez skutku, mimo zaangażowania się w tą sprawę mediów i posłów. W tym czasie Ola czeka i jej stan się pogarsza. Za chwilę może się okazać, że ta pomoc już nie jest Jej potrzebna :(.
Zbieramy na kilka pierwszych dawek leku Ibrutinib (koszt miesięczny to ok. 24 000 złotych), mamy nadzieję, że w tym czasie sprawa z refundacją zostanie rozwiązana pozytywnie dla takich pacjentów jak Ola. 

Jeśli możecie Państwo w jakikolwiek sposób pomóc Oli to prosimy zaangażujcie się w akcję charytatywną 16 grudnia br. w RCK FENIKS o godz. 17.00

Udostępnij ten artykuł