Szczegóły aktualności

Moja Gmina bez SMOGA

Główny celem naszego projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Rydułtów poprzez działania informacyjne i edukacyjne w zakresie ograniczenia niskiej emisji oraz podniesienia świadomości mieszkańców, co do szkodliwości spalania odpadów. Nasz projekt będzie skierowany do wszystkich mieszkańców Rydułtów a w szczególności osób dorosłych zamieszkujących w domach jedno lub wielorodzinnych z własną instalacją C.O.

Jednym z pierwszych elementów naszego projektu było zorganizowanie 14 marca w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS spotkania w sprawie termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. W trakcie spotkania omawiane były m.in. alternatywne sposoby ogrzewania domów, termomodernizacji budynków oraz możliwości uzyskania dotacji do domowych inwestycji ograniczających niską emisję.
Kolejnym działaniem było zorganizowanie 12 października happeningu ekologicznego dla mieszkańców Rydułtów pod nazwą „SMOG to - wielka sprawa, czyli czym dymi komin sąsiada ?” W trakcie tego działania 45 osób odwiedziło przedsiębiorstwo ciepłownicze tj. Ciepłownię Rydułtowy celem zapoznania się z systemowym sposobem ograniczenia niskiej emisji. Uczestnicy w trakcie wydarzenia dowiedzieli się m.in. czy mają możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej w miejscu zamieszkania. Podczas hapeningu ogłoszono konkurs dla dorosłych na najlepszy pomysł zwalczania niskiej emisji i edukacji m.in. swojego sąsiada, który spala w niewłaściwy sposób w domowej kotłowni. W trakcie spotkania podsumowującego happening wręczylismy nagrody 3 laureatom najlepszych pomysłów.

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię