Szczegóły aktualności

Najlepsi sportowcy i działacze kultury nagrodzeni

36 osób z powiatu wodzisławskiego, wyróżniających się w sporcie i kulturze, zostało uhonorowanych przez władze powiatu podczas Gali Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu i Kultury, która odbyła się 11 kwietnia w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim. Wśród nagrodzony są również mieszkańcy Rydułtów.

Za osiągnięte w 2018 r. wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej nagrody z rąk starosty Leszka Bizonia i przewodniczącego rady Adama Krzyżaka otrzymali zawodnicy: Krzysztof Bezuch (szermierka), Wojciech Koziołek (judo), Maria Lippa (pływanie), Jerzy Ciecior (pływanie), Rudolf Bugla (pływanie), Władysław Szurek (pływanie). Nagrodzeni pływacy to uczestnicy Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+, którzy od lat reprezentują nasze Miasto w zawodach pływackich typu Masters.
Nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury lub za całokształt działalności kulturalnej wręczyli: członkini zarządu Krystyna Kuczera oraz wiceprzewodniczący rady Marek Rybarz. Nagroda trafiła do Katarzyny Chwałek – Bednarczyk (Teatr SAFO) Warto przypomnieć, że Pani Katarzyna to scenarzystka i reżyserka wielu spektakli historycznych w tym m.in. "Jo Był Ukradziony"
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w swojej działalności :-)

 

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię