Szczegóły aktualności

Pierwszy klaps Jo był Ukradziony za nami

Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy kręcenie filmu dokumentalno-fabularnego na podstawie scenariusza wydarzeń opisanych w publikacji „Jo był Ukradziony”. Przypomnijmy w 2016 roku powstała publikacja naukowa o nazwie „Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka” poświęcona tematyce Tragedii Górnośląskiej na ziemi rybnickiej. Na bazie dużego zainteresowania tematyką w 2017 roku przygotowano nowoczesny (wykorzystujący m.in. technikę komputerową i audiowizualną) spektakl teatralno-dokumentalnego w którym wzięło udział ok. 600 osób. W 2018 roku została opracowana i wydana kolejna publikacja „Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka” w której znalazły się nowe materiały i wywiady z osobami deportowanymi do ZSRR, poszkodowanymi przez działania Armii Czerwonej w 1945 roku. Ważnym elementem drugiego wydania były niepublikowane dotąd wspomnienia mieszkańca Rydułtów, więźnia obozu „Zgoda” w Świętochłowicach, który w pierwszym wydaniu nie wyraził zgody na publikacje swojego wywiadu.

W tym roku, dzięki pozyskanym środkom z budżetu Miasta Rydułtowy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, chcemy nagrać film dokumentalno-fabularny na podstawie scenariusza wydarzeń opisanych w publikacji „Jo był Ukradziony”.
W związku z tym, że potrzebni są aktorzy - statyści zachęcamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym przedsięwzięciu mającym znaczenie historyczne dla naszego regionu.

Osoby chętne proszone są o kontakt pod nr 501 275 095     

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię