Szczegóły aktualności

Podsumowanie sezonu pływackiego 2017

W 2017 roku Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowało 6-ciu zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Władysław Szurek, Miron Starosta, Marian Otlik i Maria Lippa. W wielkim skrócie przedstawiamy osiągnięcia naszych pływaków w 2017 roku. Było sporo sukcesów i medali. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z zawodów typu MASTER.

W dniach 25 i 26 marca br. w Tychach odbyły się zawody pływackie o Puchar Polski w Kategorii Masters. W zawodach uczestniczyło 254 uczestników z 58 klubów i 4 krajów w tym z Ukrainy, Irlandii, Węgier i Polski. Odbyło się 34 konkurencji. Każdy z zawodników brał udział w 4 konkurencjach.

Rudolf Bugla zdobył: 4 I-sze miejsca w konkurencjach: 50 m,100 m,i 200 m w stylu motylkowym, 50 m w stylu klasycznym;
Władysław Szurek zdobył: 2 I-sze miejsca w konkurencjach: 100 m i 200 m w stylu grzbietowym, 2 II-ie miejsca, na dystansie 100m i 200m w stylu dowolnym;
Jerzy Ciecior zdobył: 4 III-ie miejsca  w kokurencjach: 50 m, 100 m i 200 m w stylu grzbietowym i na dystansie 200 m w stylu dowolnym;
Miron Starosta zdobył: I-sze miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym i 2 II-ie miejsca na dystansie 100 m w stylu klasycznym i na tym samym dystansie w stylu zmiennym;
Marian Otlik  zdobył: II-ie miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym i III-ie miejsce na 50 m w tym samym stylu;
Maria Lippa zdobyła: 4 I-sze miejsca na dystansie 200 m i 400 m w stylu dowolnym oraz na dystansie 100 m i 200 m w stylu grzbietowym;

W sumie rydułtowscy pływacy 21 razy stawali na podium 11 razy zajęli I-sze miejsce, 4 razy miejsce II-ie i 6 razy miejsce III-ie.
W końcowym rankingu dało im to 11 miejsce na 58 klubów.

W dniach 22-23 kwietnia 2017 w Bielawie odbyły się "XIV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters". To kkolejne wydarzenie w którym nasi pływacy - seniorzy z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ odnieśli sukcesy, którymi warto się pochwalić.

W zawodach uczestniczyło 111 zawodników z 54 klubów z całej Polski. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowało 5-ciu zawodników :

1. Władysław Szurek
  2. Miron Starosta
  3. Jerzy Ciecior
  4. Marian Otlik
  5. Maria Lippa

Rydułtowscy pływacy zdobyli w sumie 18 medali w tym: 7 złotych, 9 srebrnych i 2 brązowe. Każdy z zawodników startował w 4 konkurencjach: w stylach klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz dowolnym.
Poszczególni zawodnicy zdobyli:
Władysław Szurek zdobył 2 złote medale na dystansie 100 i 50 metrów stylem grzbietowym oraz 2 srebrne na dystansie 100 i 200 metrów stylem dowolnym;
Miron Starosta zdobył złoty medal na dystansie 100 metrów stylem zmiennym, 2 srebrne medale na dystansie 100 i 200 metrów stylem klasycznym i brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym;
Jerzy Ciecior zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, 2 srebrne medale na dystansie 100 i 200 metrów stylem grzbietowym;
Marian Otlik zdobył 2 złote medale na dystansie 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz medal srebrny na dystansie 50 metrów stylem dowolnym;
Maria Lippa zdobyła złoty medal na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, 2 srebrne medale na dystansie 100 metrów dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym oraz brązowy na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Nasi rydułtowscy pływacy z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ Pani Maria Lippa i Pan Rudolf Bugla zostali Mistrzami Polski w pływaniu !!! W dniach od 16-18 czerwca, na najnowocześniejszym basenie olimpijskim w Warszawie, przy ul. Księcia Trojdena w dzielnicy Ochota, odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Wzięło w nich udział 504 zawodników z 11 krajów. Odbyło się 40 konkurencji w  5 blokach startowych. W piątek i sobotę odbyły sie 2 bloki startowe (przedpołudniowy i popołudniowy). W niedzielę odbył się 1 blok startowy. Każdy z zawodników mógł  startować w wybranych 9 konkurencjach (po 2 konkurencje w każdym bloku, przy czym  na długim dystansie (1-szy blok startowy) do wyboru 800 m  lub 1500 m.

To kolejny wielki sukces naszych pływaków – seniorów – mówi Marek Wystyrk prezes Stowarzyszenia MOJE MIASTO, które to od ponad 3 lat opiekuje się i wspomaga finansowo starty rydułtowskich mistrzów pływania. Co roku nasi pływacy odnotowują rekordy w kategorii Masters, dlatego jest mi niezmiernie miło kiedy możemy się pochwalić ich sukcesami a jednocześnie podziwiać ludzi, którzy uprawiają sport w wieku 60+ - dodaje prezes Wystyrk.

2 srebrne medale na dystansie 200 m stylem zmiennym i 100 m stylem motylkowym,
2 medale brązowe na dystansie 50 m stylem zmiennym i 50 metrów stylem motylkowym;

Miron Starosta zdobył: 2 brązowe medale na dystansie 200 m stylem zmiennym i 400 m stylem zmiennym;
Jerzy Ciecior zdobył: 2 brązowe medale na dystansie 800 m stylem dowolnym i 200 m stylem grzbietowym;
Maria Lippa zdobyła:
4 złote medale na dystansie 800 m i 200 m stylem dowolnym, 100 m i 200 m stylem grzbietowym,
1 srebrny medal na dystansie 400m stylem dowolnym, brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym

W sumie nasi pływacy przywieźli z Mistrzostw Polski 16 medali: 6 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych medali. Była duża rywalizacja, szczególnie w konkurencjach mężczyzn. Wiele medali zdobyli zawodnicy zza wschodniej granicy; Ukrainy, Białorusi, Rosji i Litwy.

Kolejne sukcesy rydułtowskich pływaków

Rydułtowscy pływacy przywieźli kolejne medale z Zimowych Mistrzostw Polskich w Pływaniu MASTERS w Gliwicach.
W dniach 17 - 19 listopada 2017r. na basenie "Olimpijczyk" w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu MASTERS. Udział wzięło 554 zawodników w tym 181 kobiet z siedmiu państw: Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy i Polski. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora reprezentowało 6 zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta, Władysław Szurek, Michał Kądzioła i Maria Lippa.

Podczas zawodów przeprowadzono  42 konkurencje. Każdy z zawodników mógł startować w 8 konkurencjach. Po 2 konkurencje w każdym bloku startowym. Zawody przebiegały w 4 blokach startowych: w piątek 1, w sobotę 2 i w niedzielę 1. Nasi zawodnicy zdobyli medale i punktowane miejsca.

Maria Lippa zdobyła 6 medali w tym: 4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy w następujących konkurencjach: 100 i 200 m stylem grzbietowym, 200 i 400 m stylem dowolnym - złoty medal, w konkurencji 50 m stylem grzbietowym - srebrny medal i w konkurencji 100 m stylem dowolnym brązowy medal;

Rudolf Bugla zdobył 6 medali w tym: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe w następujących konkurencjach: 400 m stylem zmiennym i 200 m stylem grzbietowym złoty medal 50 m stylem grzbietowym,200 m stylem motylkowym srebrny medal, 200 m stylem zmiennym,100 m stylem motylkowym brązowy medal, IV miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym;

Jerzy Ciecior zdobył 3 medale w tym 1 srebrny i 2 brązowe w następujących konkurencjach: 1500 m stylem dowolnym srebrny medal i 50 i 200 m stylem grzbietowym brązowy medal, IV miejsca na dystansie 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym;

Miron Starosta zdobył 3 medale w tym 1 srebrny i 2 brązowe w następujących konkurencjach: 200 m stylem klasycznym złoty medal i 100 m stylem zmiennym,100 m stylem klasycznym brązowy medal.IV miejsce 50 m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym i 200 m stylem motylkowym;

Władysław Szurek zdobył 2 medale w tym 1 srebrny na dystansie 100 m stylem grzbietowym i 1 medal brązowy na dystansie 400 m stylem dowolnym. Nadto IV miejsce na 50 i 200 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym.

Michał Kądzioła zdobyl 1 brązowy medal  na dystansie 50 m stylem grzbietowym. IV miejsce wywalczył na dystansie 100 m stylem grzbietowym a VI miejsce na  dystansie 50 m stylem motylkowym.

W rankingu medalowym zespół z Rydułtów uplasował się na XX miejscu.