Szczegóły aktualności

Rydułtowski Senior to piękny i szczęśliwy Senior - kalendarz 2019 r.

W każdym wieku można pięknie wyglądać, dbać o siebie i modnie się ubierać. Ubiór to bardzo ważna sprawa, bo odpowiednio dobrany może nam odjąć nawet kilka lat. Prowadząc Klub Seniora, obserwując klubowiczów, zauważyłam w nich olbrzymie zmiany. Seniorzy zaczęli bardziej o siebie dbać, podążać za modą, odważniejsze osoby zakupiły wytarte dżinsy, tenisówki i bardzo często szukają u mnie pomocy i wsparcia w kwestii ubioru.

Uświadomiłam sobie, że to dobry moment, aby pokazać tych wspaniałych, odmienionych ludzi. I tak powstał pomysł na sesję wiosennoletnią, młodzieżową, w której królują wytarte dżinsy, tenisówki wraz z młodzieżowymi gadżetami tj. rolki, deska, laptop, hulajnoga, rower itp. – mówi koordynator Klubu Seniora „Sami Swoi” Marzena Rotter. Efektem końcowym sesji jest kalendarz, a dwanaście osób pozuje właśnie z jednym z tych gadżetów. Wszystkie zdjęcia zrobione są na tle graffiti i dworca kolejowego, po to, aby Seniorzy oprócz tego, że są młodzieżowo ubrani, poczuli klimat i przestali być kojarzeni z ogrodem i kwiatami.

Dla mnie jest to poniekąd misja i tak traktuje to oto działanie. Chcę, aby Ci Seniorzy, którzy są jeszcze uśpieni, którzy myślą, że w życiu to ich już nie czeka, obudzili się. Bo dopóki pozwoli im na to zdrowie powinni żyć pełnią życia, nie marnować czasu na nic nie robienie i narzekanie.

Niech ta sesja zdjęciowa będzie motywacją dla innych, a ja ucieszę się choćby z jednej duszyczki, w której dokonają się zmiany i to będzie dla mnie sukces.

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię