Szczegóły aktualności

Seniorzy z Rydułtów: sukcesy na scenie i na basenie

Wystawili już po śląsku "Bojkę o Kapturku" i podbili serca publiczności. Teraz seniorzy z Rydułtów szykują kolejną sztukę. Oprócz tego zdobywają mistrzowskie tytuły i medale w pływaniu, przygotowują sesję fotograficzną, spotykają z młodzieżą. Cały czas się uczą i próbują nowych rzeczy. przedstawiamy relację RADIA 90 z realizacji projektu Akademia Aktywnego Seniora 60+ współfinansowanego z programu ASOS 2014-2020

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+ to spotkania towarzyskie, ale też nauka języka obcego, obsługi komputerów czy zajęcia z pływania.
Marek Wystyrk ze stowarzyszenia „Moje Miasto”, które przygotowuje kolejne edycje Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora zwraca uwagę na to, że seniorzy to grupa, która powinna być bardziej wykorzystywana w społeczeństwie, by mogli dzielić się swoją wiedzą. Stąd warsztaty międzypokoleniowe, które odbywają się z udziałem seniorów w rydułtowskich szkołach.

Zapraszamy do wysłuchania relacji:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed nami jeszcze premiera sztuki „Czerwony Kapturek i misja Czarny Smog”, którą zapowiedziano na październik, miesiąc w którym zaczyna się problem ze smogiem, bo SMOG jest czarnym bohaterem tego przedstawienia.
Serdecznie zapraszamy :-)   

Udostępnij ten artykuł