Szczegóły aktualności

Sukcesy pływaków na zawodach w Bielawie

W dniach od 15-16.04.2023 w Bielawie odbyły się XVII Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu Masters wliczane do Pucharu Polski. Rydułtowscy pływacy wystąpili w składzie: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Marian Otlik, W zawodach uczestniczyło 167 zawodników, w tym 106 mężczyzn i 61 kobiet z 52 klubów.

W zawodach uczestniczyło 167 zawodników, w tym 106 mężczyzn i 61 kobiet z 52 klubów.
W sumie odbyło się 26 konkurencji w pływaniu w stylu klasycznym, dowolnym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym na dystansach: 50 m, 100 m i 200 m. A oto wyniki naszych zawodników:
Maria Lippa zdobyła trzy złote medale na dystansach 100 m i 200 m stylem dowolnym i 200m stylem klasycznym i srebrny medale na dystansach 50 m stylem grzbietowym;
Rudolf Bugla zdobył cztery złote medale na dystansach 50m, 100 m i 200m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym.
Jerzy Ciecior zdobył trzy złote medale na dystansach 100 m i 50 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem dowolnym, srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym
Marian Otlik zdobył dwa srebrne medale na dystansach 50 m i 100 m stylem motylkowym oraz dwa czwarte miejsca w konkurencji 100 m stylem zmiennym i klasycznym.
W sumie z tych zawodów pływacy przywieźli 14 medali, w tym: 10 złotych, 4 srebrnych.
Obecnie Rydułtowscy pływacy przygotowują się do Mistrzostw Śląska, które odbędą się w dniach 13-13.05.2023 w Katowicach Brynowie.