Lista aktualności

Stowarzyszenie MOJE MIASTO sygnatariuszem porozumienia na rzecz Zintegrowanej Polityki Młodzieżowej

Pokolenie dzisiejszej młodzieży już za kilka, kilkanaście lat podejmie kluczowe role życiowe związane z małżeństwem i rodziną, rodzicielstwem, pracą zawodową, życiem społecznym i obywatelskim. Dzisiejsza młodzież to najważniejszy kapitał społeczny przyszłości. To od niej już niedługo będzie zależała trwałość małżeństw, szczęście rodzin, perspektywy rozwiązania poważnych problemów demograficznych, rozwój gospodarczy kraju oraz miejsce Polski w świecie. Wspieranie rozwoju młodzieży i przeciwdziałanie uderzającym w młodzież zagrożeniom jest ważną częścią polskiej racji stanu i powinno stanowić jeden z kluczowych priorytetów polityki rodzinnej i społecznej. Dlatego Stowarzyszenie MOJE MIASTO podpisało POROZUMIENIE NA RZECZ ZINTEGROWANEJ POLITYKI MŁODZIEŻOWEJ.

[...]

Powstaje rozszerzona wersja publikacji Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka

Kolejne osoby opowiadają swoje historie. Te o dramatycznych wydarzeniach, które dotknęły mieszkańców Śląska na początku 1945 roku, gdy na te ziemie weszła Armia Czerwona. Z inicjatywy Stowarzyszenia MOJE MIASTO powstaje kolejna edycja książki "Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka". Zapraszamy do krótkiej relacji, która pojawiła się na antenie Radia 90.

[...]

Pływacy z Rydułtowskiej Akademii w Kraśniku i Poznaniu

W miesiącu czerwcu 2018 rydułtowscy pływacy reprezentujący Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ uczestniczyli w dwóch zawodach pływackich. Drugiego czerwca br. odbyły się VIII Otwarte Mistrzowstwa Kraśnika w pływaniu Masters. Zwody odbyły się na 50-cio metrowym basenie w terenie otwartym. Przyjechało 60-ciu zawodników z całej Polski w tym nasza trójka zawodników z Rydułtów: Maria Lippa, Jerzy Ciecior oraz Władysław Szurek.  

[...]

Był naprawdę dobry

W niedzielę 17 czerwca w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS odbędzie się promocja najnowszej książki autorstwa dr. Mateusza Sobeczko oraz mgr Patrycji Tomiczek pod tytułem: „Był naprawdę dobry”.

[...]

Nagrody Starosty Powiatu Wodzisławskiego dla Rydułtowików

12 czerwca br. odbyła się uroczysta gala, podczas której władze powiatu uhonorowały laureatów tegorocznych Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz Sportu. Łącznie wyróżniono 32 osoby. Spośród nagrodzonych znaleźli się nasi Rydułtowicy: Sylwia Jakubiec (kultura), Daria Norek i Jagoda Żydek oraz nasi pływacy z Akademii Aktywnego Seniora 60+ Pani Maria Lippa, Rudolf Bugla i Jerzy Ciecior (sport). Serdecznie gratulujemy :-)

[...]

Seniorzy z Rydułtów: sukcesy na scenie i na basenie

Wystawili już po śląsku "Bojkę o Kapturku" i podbili serca publiczności. Teraz seniorzy z Rydułtów szykują kolejną sztukę. Oprócz tego zdobywają mistrzowskie tytuły i medale w pływaniu, przygotowują sesję fotograficzną, spotykają z młodzieżą. Cały czas się uczą i próbują nowych rzeczy. przedstawiamy relację RADIA 90 z realizacji projektu Akademia Aktywnego Seniora 60+ współfinansowanego z programu ASOS 2014-2020

[...]

Rusza Program Działaj Lokalnie

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza lokalny konkurs grantowy Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. O dotację (max. 6.000 zł) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia zwykłe, oddziały terenowe organizacji pozarządowych, grupy nieformalne, w imieniu których wniosek złoży organizacja pozarządowa, grupy nieformalne występujące samodzielnie (tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie). Siedziba podmiotu wnioskującego powinna znajdować się na terenie gmin powiatów wodzisławskiego i raciborskiego. Uwaga - termin składania wniosków: do 22.06.2018 r.

[...]