Lista aktualności

Dzień otwarty Klubu Seniora

Spotkajmy się 22 listopada o 16.00 w jesiennych klimatach w naszej świetlicy w Rydułtowach przy ul. Obywatelsiej 50/2 - zapraszają seniorzy z Klubu "Sami Swoi". Czy to dzień, czy to noc w Klubie Seniora jest super moc. Droga Seniorko, Drogi Seniorze Nasz Klub na pewno Ci dopomoże. W swe skromne progi Cię zapraszamy. Wiele szczęścia Ci damy. My się nigdy nie nudzimy, Zawsze dobrze się bawimy. U nas znajdziesz przyjaciół wielu. I zawsze dojdziesz do celu. Gwarantujemy, że jak raz z nami zabawy skosztujesz to na pewno nigdy nie pożałujesz - zachęcają seniorzy z Klubu "Sami Swoi". Tymi oto słowami wierszyka skomponowanego przez naszych Klubowiczów serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Klubu Seniora. Poznacie naszych Klubowiczów, czym się zajmują w klubie. Poznacie naszą koordynatorkę Iwonkę i zobaczycie wiele ciekawych fotek z działalności Klubu Seniora. STARTUJEMY we wtorek 22 listopada o 16.00 !!!  

[...]

Badanie osteoporozy w Rydułtowach

10 listopada 2022 w Rydułtowach na ul. Strzelców Bytomskich 11 - NZOZ "koło basenu" odbędą się badania osteoporozy. Zapisy są prowadzone telefonicznie pod nr tel. 512 351 600. Cena 1 badania wynosi 45 zł. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza !
Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych. 

[...]

Rydułtowskie Nazwiska

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem dr Janem Krajczokiem pt. "Rydułtowskie Nazwiska", które odbędzie się 20.10.2022 o godz. 17.30 w Centrum Obywatelskim w Rydułtowach.

[...]

SENIORIADA 2022

UWAGA SENIORZY już dziś serdecznie zapraszamy Was do udziału w III edycji przedsięwzięcia o nazwie SENIORIADA 2022. Co to takiego ? Otóż 17 września od godz. 10.00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach odbędą się zawody dla seniorów w formie rywalizacji sportowej.

[...]

Śląska kuchnia oraz moda to życia uroda

"Śląska kuchnia oraz moda to życia uroda" to tytuł kolejnej imprezy w ramach której będziemy świętowali 30 lecie samorządności naszego miasta Rydułtowy. Serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę tj. 25.06.2022 na ul. Ofiar Terroru gdzie od godz. 14.30 czeka na Was szereg ciekawych atrakcji. 

[...]

Rydułtowianka Mistrzynią Polski w pływaniu Masters

W dniach od 10 do 12 czerwca w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. Zawody przeprowadzono na jednym z najnowocześniejszych basenów olimpijskich „Aquasfera” o niecce o długości 50 m. i 10 torach. W zawodach, wzięło udział 76 klubów z Polski, Czech, Ukrainy, Litwy, Niemiec i Australii. Startowało 347 zawodników w tym 116 kobiet i 231 mężczyzn. Odbyły się cztery bloki startowe: 1 blok w piątek, 2 bloki w sobotę i 1 blok w niedzielę. Każdy z zawodników mógł startować dwukrotnie w każdym z bloków, przy czym wyboru konkurencji należało dokonać na miesiąc przed zawodami, zgodnie z komunikatem zawodów. Konkurencje przeprowadzono w stylach: klasycznym, grzbietowym, dowolnym, motylkowym i zmiennym na dystansach, 50, 100, 200, 400 metrów oraz w stylu dowolnym na dystansie 800 i 1500 metrów. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowali: Maria Lippa, Władysław Szurek i Jerzy Ciecior.

[...]

30 lat samorządności w biegu

Rydułtowski Bieg Samorządności" był organizowany z okazji 30-lecia uzyskania praw samorządowych miasta Rydułtowy". Organizatorami biegu były Stowarzyszenie MOJE MIASTO oraz grupy nieformalne „Akademia Aktywnego Rydułtowika”, „Little Ultra RUNster” i „Biegamy Pomagamy”. Chcieliśmy uczcić nasze samorządowe święto na sportowo – mówi Marek Wystyrk - kierownik biegu. Dlatego wspólnie z osobami, które na co dzień biegają w grupach biegowych opracowaliśmy projekt dzięki któremu udało nam się zorganizować fajną imprezę biegową. Przewidzieliśmy 3 trasy biegu: 5, 10 i 15 km jak również trasę 5 km nordic walking. Każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal a 44 osoby w różnych kategoriach piękne rydułtowskie statuetki. W klasyfikacji open pierwsze miejsca zajęli: na 5 km Janusz Skrzyszowski (Gorzyczki), na 10 km Jarosław Lewandowski (Zabrze), na 15 km Jakub Malisz (Bogunice), na 5 km nordic walking Dawid Kopiec (Rydułtowy). Wśród aż 5-ciu kategorii były również takie jak: Najszybsza Rydułtowianka” i „Najszybszy Rydułtowianin”. I tak na dystansie 5 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Katarzyna Janosz a „Najlepszym Rydułtowianinem” Grzegorz Połomski, na dystansie 10 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Edyta Połomska a „Najlepszym Rydułtowianinem” Kamil Smołka, na dystansie 15 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Karolina Hołyńska-Urbasik a „Najlepszym Rydułtowianinem” Błażej Wita, na dystansie 5 km nordic walking „Najlepszą Rydułtowianką” została Joanna Miler a „Najlepszym Rydułtowianinem” Michał Grabarczyk. W biegu wystartowało w sumie 100 zawodników i zawodniczek wśród których znalazła się reprezentantka Republiki Czeskiej Pani Jana Kilarova z Ostrawy.

[...]

KONKURS - W nas płynie ślońsko krew

UWAGA !!! Wspólnie  zMiejskim Klubem Honorowych Dawców Krwi ogłaszamy konkurs pod nazwą "W nas płynie ślońsko krew". Konkurs potrwa do 10.06,2022. Prace należy składać na pendrive do Centrum Obywatelskiego na ul. Ofiar Terroru 56 a lub do RCK FENIKS na ul. Strzelców Bytomskich 9. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wszystkie szczegóły na dołączonym plakacie :-)

[...]