Lista aktualności

Święto Niepodległości 11 listopada

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości jednak odzyskanie przez Polskę niepodległości było procesem wieloletnim i stopniowym, dlatego trudno przypisać jeden dzień w 1918 roku, w którym nasz kraj stał się wolny. Przypominamy krótki rys historyczny wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania wolności a jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w miejskich obchodach tego ważnego wydarzenia w naszej historii. 

[...]

„Działajmy razem i uczmy się od siebie”

„Działajmy razem i uczmy się od siebie” pod właśnie takim tytułem przez okres dwóch miesięcy trwał projekt - międzypokoleniowe spotkania dzieci i seniorów", realizowany przy współfinansowaniu z Programu FIO Śląskie lokalnie 2017. Realizatorem projektu był działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Projekt ten miał na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie Rydułtów, a także świetlicy dzieci niepełnosprawnych.

[...]

Festiwal Pieśni z Pogranicza

Już dziś serdecznie zapraszamy na IV Festiwal Pieśni z Pogranicza, który odbędzie się 4 listopada o godz. 17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS. To niecodzienne wydarzenie będzie wspaniałą okazją zapoznać się z ofertą kulturalną chórów i zespołów polskich oraz z zaprzyjaźnionej Republiki Czeskiej. Przedsięwzięcie to jest realizaowane w ramach projektu Stowarzyszenia MOJE MIASTO współfinansowane z środków Powiatu Wodzisławskiego.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

[...]

Graczki, czyli zabawki i zabawy śląskie

Jak już informowaliśmy od września br. Stowarzyszenie MOJE MIASTO i Klub Seniora "Sami Swoi" realizują projekt pt.” W kulturze są Sami Swoi”. W ramach spotkań świetlicowych seniorzy wypełniają swój wolny czas aktywnością społeczną i kulturalną. Na ostatnich warsztatach, które miały charakter integracji międzypokoleniowej, seniorzy spotkali się z dziećmi z klasy 3 a Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. Tematyką warsztatów były graczki, czyli zabawki i zabawy śląskie. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Rydułtowy w ramach konkursu z zakresu kultury i sztuki.

[...]

UWAGA - KONKURS EKOLOGICZNY

Stowarzyszenie MOJE MIASTO dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Ciepłowni Rydułtowy realizuje projekt pod nazwą "Gmina bez SMOGA" w którym chcemy wspólnie z mieszkańcami Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego budować naszą świadomość ekologiczną poprzez świadomą edukację i dzielenie się swoimi doświadczeniami w prostych czynnościach naszego życia codziennego. W celu wspólnej wymiany doświadczeń i chęci edukowania siebie, wszystkich członków rodzin a także mieszkańców naszego regionu ogłaszamy Konkurs Ekologiczny pod nazwą "Gmina bez SMOGA" w ramach którego można zdobyć bardzo wysokie nagrody !!!
Przeczytaj
REGULAMIN i nie zwlekaj, zgłoś się już dziś do konkursu.

[...]

Jo był ukradziony - spektakl teatralny w RCK

Stowarzyszenie MOJE MIASTO z Rydułtów i Teatr SAFO serdecznie zaprasza w dniu 7 października o godz. 18.00 do Rydułtowskiego Centrum Kultury FENIKS gdzie zostanie odegrane przedstawienie teatralne pod tytułem "Jo był ukradziony". Sztuka ta jest inscenizacją wydarzeń jakie miały miejsce w naszym regionie wraz z wejściem Armii Czerwonej w 1945 roku. Tamte wydarzenia, dziś nazwane Tragedią Górnośląską, obejmowały szereg represji na ludności cywilnej w tym m.in. deportacji do obozów byłego ZSRR. Scenariusz sztuki został oparty na podstawie relacji świadków, osób deportowanych jak również pozyskanych dokumentów archiwalnych. 

[...]

Turniej PZPN

To ostatni moment aby zgłosić drużynę do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej. Udział w turnieju jest bezpłatny a zapisy trwają tylko do 30 września! 

[...]

Ciepło systemowe w Rydułtowach

Miło nam poinformować, że w czerwcu br. Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o. dołączyła do grona firm ciepłowniczych spełniających najwyższe standardy w branży. Zostało to osiągnięte dzięki konsekwentnie realizowanej strategii przedsiębiorstwa. W uznaniu wysokiej jakości usług ciepłowniczych Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o. uzyskała również możliwość posługiwania się godłem Teraz Polska, które przyznano dostawcom Ciepła Systemowego.

[...]

Dni promocji zdrowia

Serdecznie zapraszamy na XII Dni Promocji Zdrowia, które odbędą się już 23 września 2017 w Rydułtowach. Szczegóły na dołączonym plakacie.

[...]