Lista aktualności

Tata i córka – warsztaty z układania fryzur

Z okazji Dnia Kobiet Michał Toman organizuje warsztaty z układania fryzur specjalnie dla tatusiów i ich córeczek! Warsztaty odbędą się w sobotę, 9 marca – od godz. 10:00 w Czerwionce oraz od godz. 13:00 w Rybniku. Zabierz swoją Małą Kobietkę na warsztaty !!!

[...]

115 lecie Chóru Cecylia

Piękna uroczystość odbyła się w naszych Rydułtowach - 115 lecie Chóru CECYLIA. Chór działą już od bardzo dawna i od kilku lat realizuje wspólnie z naszą organizacją projekty pn. „Śpiewem połączymy pokolenia i promujemy nasze miasto”. W ramach projektu prowadzone są m.in. próby wokalne a także chórzyści CECYLI biorą udział i przygotowują oprawy muzyczne imprez w Rydułtowach. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym z budżetu Miasta Rydułtowy.

[...]

Rydułtowianie na najwyższym podium Mistrzostw Polski w pływaniu MASTERS

W dniach 10-12 Listopada w Łodzi odbyły się Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu „MASTERS“. Zawody przeprowadzono na nowoczesnym basenie w budynku Ośrodka Sportowego „Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej“. Zabudowania politechniki znajdują się na obszarze około 7,6 ha po fabryce włókienniczej przedwojennego przemysłowca Rosenblatta. To tutaj w maju 1945 roku powstała Politechnika Łódzka. Stopniowo budynki adoptowano i dobudowywano nowe dla potrzeb kształcenia (zdjęcia). Basen ma długośc 50 metrów z możliwością przesuwania platformy tak, aby mogły odbywać się zawody na krótszym dystansie. Dodatkowy basen ma opuszczane dno i przewidzany jest do skoków z trampoliny i z wieży. Zawody mastersów przeprowadzono na 25 metrowym basenie, także druga część była stale dostępna na rozgrzewkę. W zawodach udział wzięło 499 zawodników (327 mężczyzn i 172 kobiet), z 86 klubów z Polski, Słowacji, Litwy i Niemiec. Zawodnicy startowali w 36 konkurencjach, które odbyły się w 4 blokach startowych (piątek – 1, sobota – 2, niedziela – 1). Pływanie odbywało się na dystansach 50, 100, 200, 400, 800 i 1500 metrów w stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz zmiennym.

[...]

Dofinansowanie z środków Rządowego Programu AKTYWNI+

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO uzyskało dofinansowanie do projektu "Starość nie radość ale nie dla Ciebie Seniorze !!!" ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Wartość wsparcia wyniesie 70,0 tys. zł. Dzięki pozyskanym środkom zorganizujemy m.in. zajęcia ruchowe, wycieczki turystyczne oraz inne atrakcje aktywizujące naszych seniorów. Już dziś zapraszamy chętne osoby 60+ do zgłaszania się do projektu.

[...]

Sukcesy pływaków na zawodach w Bielawie

W dniach od 15-16.04.2023 w Bielawie odbyły się XVII Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu Masters wliczane do Pucharu Polski. Rydułtowscy pływacy wystąpili w składzie: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Marian Otlik, W zawodach uczestniczyło 167 zawodników, w tym 106 mężczyzn i 61 kobiet z 52 klubów.

[...]

Akademia Aktywnego Rydułtowika 2023

Miło nam poinformować, że startujemy z nowym projektem Akademia Aktywnego Rydułtowika 2023 mającym na celu upowszechnienie aktywnego spędzania wolnego czasu i promowania aktywności sportowej w naszym mieście. AKADEMIA AKTYWNEGO RYDUŁTOWIKA 2023 (AAR2023) powstała po to aby udowodnić nam wszystkim Rydułtowikom, bez względu na wiek, jak ogromne znaczenie ma regularna aktywność fizyczna w kształtowaniu zdrowia i w utrzymaniu organizmu w jak najlepszej formie przez długie lata. Dlatego specjalnie dla Was stworzyliśmy 5 różnych sposobów na aktywność fizyczną w każdym wieku i w różnej kondycji fizycznej w jakiej się aktualnie znajdujecie. AAR 2023 jest kontynuacją naszego ubiegłorocznego projektu. Nasze działania sportowe cieszą się niezmienną popularnością, dlatego chcemy je kontynuować również w tym roku smiley 

[...]

Zdobądź 5000 zł na działania społeczne

Rusza kolejna edycja konkursu Śląskie Lokalnie, skierowanego do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych chcących zrealizować swój pierwszy projekt społeczny. Zapraszamy na  otwarte, darmowe spotkanie informacyjne na temat możliwości ubiegania się o dotację do 5 tys zł. Śląskie Lokalnie to inicjatywa, dzięki której rozdajemy granty na oddolne inicjatywy mieszkańców województwa śląskiego. Dotacje mogą być przeznaczone na rozwój młodych organizacji pozarządowych lub realizację projektu społecznego. Mikroprojekty w III edycji konkursu mogą rozpocząć się najwcześniej 01.03.2023 roku i powinny zakończyć się przed 30.11.2023 roku. Nabór wniosków będzie trwał od 1 lutego do 2 marca.  
Spotkanie odbędzie się w Rydułtowach, 1.02.2023 r. o godz. 17, w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks przy ul. Strzelców Bytomskich 9A

[...]

Dzień otwarty Klubu Seniora

Spotkajmy się 22 listopada o 16.00 w jesiennych klimatach w naszej świetlicy w Rydułtowach przy ul. Obywatelsiej 50/2 - zapraszają seniorzy z Klubu "Sami Swoi". Czy to dzień, czy to noc w Klubie Seniora jest super moc. Droga Seniorko, Drogi Seniorze Nasz Klub na pewno Ci dopomoże. W swe skromne progi Cię zapraszamy. Wiele szczęścia Ci damy. My się nigdy nie nudzimy, Zawsze dobrze się bawimy. U nas znajdziesz przyjaciół wielu. I zawsze dojdziesz do celu. Gwarantujemy, że jak raz z nami zabawy skosztujesz to na pewno nigdy nie pożałujesz - zachęcają seniorzy z Klubu "Sami Swoi". Tymi oto słowami wierszyka skomponowanego przez naszych Klubowiczów serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Klubu Seniora. Poznacie naszych Klubowiczów, czym się zajmują w klubie. Poznacie naszą koordynatorkę Iwonkę i zobaczycie wiele ciekawych fotek z działalności Klubu Seniora. STARTUJEMY we wtorek 22 listopada o 16.00 !!!  

[...]