Lista aktualności

Dofinansowanie z środków Rządowego Programu AKTYWNI+

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO uzyskało dofinansowanie do projektu "Starość nie radość ale nie dla Ciebie Seniorze !!!" ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Wartość wsparcia wyniesie 70,0 tys. zł. Dzięki pozyskanym środkom zorganizujemy m.in. zajęcia ruchowe, wycieczki turystyczne oraz inne atrakcje aktywizujące naszych seniorów. Już dziś zapraszamy chętne osoby 60+ do zgłaszania się do projektu.

[...]

Sukcesy pływaków na zawodach w Bielawie

W dniach od 15-16.04.2023 w Bielawie odbyły się XVII Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu Masters wliczane do Pucharu Polski. Rydułtowscy pływacy wystąpili w składzie: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Marian Otlik, W zawodach uczestniczyło 167 zawodników, w tym 106 mężczyzn i 61 kobiet z 52 klubów.

[...]

Akademia Aktywnego Rydułtowika 2023

Miło nam poinformować, że startujemy z nowym projektem Akademia Aktywnego Rydułtowika 2023 mającym na celu upowszechnienie aktywnego spędzania wolnego czasu i promowania aktywności sportowej w naszym mieście. AKADEMIA AKTYWNEGO RYDUŁTOWIKA 2023 (AAR2023) powstała po to aby udowodnić nam wszystkim Rydułtowikom, bez względu na wiek, jak ogromne znaczenie ma regularna aktywność fizyczna w kształtowaniu zdrowia i w utrzymaniu organizmu w jak najlepszej formie przez długie lata. Dlatego specjalnie dla Was stworzyliśmy 5 różnych sposobów na aktywność fizyczną w każdym wieku i w różnej kondycji fizycznej w jakiej się aktualnie znajdujecie. AAR 2023 jest kontynuacją naszego ubiegłorocznego projektu. Nasze działania sportowe cieszą się niezmienną popularnością, dlatego chcemy je kontynuować również w tym roku smiley 

[...]

Zdobądź 5000 zł na działania społeczne

Rusza kolejna edycja konkursu Śląskie Lokalnie, skierowanego do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych chcących zrealizować swój pierwszy projekt społeczny. Zapraszamy na  otwarte, darmowe spotkanie informacyjne na temat możliwości ubiegania się o dotację do 5 tys zł. Śląskie Lokalnie to inicjatywa, dzięki której rozdajemy granty na oddolne inicjatywy mieszkańców województwa śląskiego. Dotacje mogą być przeznaczone na rozwój młodych organizacji pozarządowych lub realizację projektu społecznego. Mikroprojekty w III edycji konkursu mogą rozpocząć się najwcześniej 01.03.2023 roku i powinny zakończyć się przed 30.11.2023 roku. Nabór wniosków będzie trwał od 1 lutego do 2 marca.  
Spotkanie odbędzie się w Rydułtowach, 1.02.2023 r. o godz. 17, w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks przy ul. Strzelców Bytomskich 9A

[...]

Dzień otwarty Klubu Seniora

Spotkajmy się 22 listopada o 16.00 w jesiennych klimatach w naszej świetlicy w Rydułtowach przy ul. Obywatelsiej 50/2 - zapraszają seniorzy z Klubu "Sami Swoi". Czy to dzień, czy to noc w Klubie Seniora jest super moc. Droga Seniorko, Drogi Seniorze Nasz Klub na pewno Ci dopomoże. W swe skromne progi Cię zapraszamy. Wiele szczęścia Ci damy. My się nigdy nie nudzimy, Zawsze dobrze się bawimy. U nas znajdziesz przyjaciół wielu. I zawsze dojdziesz do celu. Gwarantujemy, że jak raz z nami zabawy skosztujesz to na pewno nigdy nie pożałujesz - zachęcają seniorzy z Klubu "Sami Swoi". Tymi oto słowami wierszyka skomponowanego przez naszych Klubowiczów serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Klubu Seniora. Poznacie naszych Klubowiczów, czym się zajmują w klubie. Poznacie naszą koordynatorkę Iwonkę i zobaczycie wiele ciekawych fotek z działalności Klubu Seniora. STARTUJEMY we wtorek 22 listopada o 16.00 !!!  

[...]

Badanie osteoporozy w Rydułtowach

10 listopada 2022 w Rydułtowach na ul. Strzelców Bytomskich 11 - NZOZ "koło basenu" odbędą się badania osteoporozy. Zapisy są prowadzone telefonicznie pod nr tel. 512 351 600. Cena 1 badania wynosi 45 zł. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza !
Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych. 

[...]

Rydułtowskie Nazwiska

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem dr Janem Krajczokiem pt. "Rydułtowskie Nazwiska", które odbędzie się 20.10.2022 o godz. 17.30 w Centrum Obywatelskim w Rydułtowach.

[...]