Lista aktualności

Program odLOTTOwa jazda

Program „odLOTTOwa jazda" ma na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego. Ideą akcji jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez umożliwienie im włączania się do akcji i wyjeżdżanie kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu. Udział w akcji mogą wziąć organizacje non-profit, podmioty nie prowadzące działalności gospodarczej, organizacje i instytucje działające na rzecz dobra publicznego oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą, jednak nie nastawione na osiąganie zysku. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach, w okresie maj–wrzesień br. W pierwszym etapie zgłaszane są inicjatywy społeczne, których tematyka musi być zgodna z celami statutowymi Fundacji LOTTO. Drugi etap to rywalizacja właściwa (czerwiec-wrzesień br.), czyli pokonywanie kilometrów na rowerach, na rzecz wybranych inicjatyw. Wygrywa organizacja, która zbierze na swoim koncie najwięcej kilometrów. Szczegóły programu na stronie https://www.fundacjalotto.pl/odlottowa-jazda/

[...]

Rydułtowskie Talenty 2019

W Rydułtowach nie brakuje talentów i my mamy tego świadomość, dlatego jeżeli chcesz zaistnieć na scenie zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie "Rydułtowskie Talenty 2019". Śpiewasz solo lub w zespole, grasz na instrumencie ? Tańczysz sam, w parze lub w zespole, grasz solo lub z zespołem ? To właśnie dla Ciebie stworzyliśmy możliwość pokazania swojego talentu. Nie przegap swojej szansy a przy okazji wygraj atrakcyjne nagrody. Ogłaszamy konkurs "RYDUŁTOWSKIE TALENTY 2019"

[...]

Głosujemy na Lekcje Ciepła!

Miło nam poinformować, że projekt edukacyjny „Lekcje Ciepła” jest finalistą konkursu organizowanego przez Komisję Europejską - European Sustainable Energy Week - w kategorii działań skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu promowanie świadomości ekologicznej. Ponieważ jedną z nagród przyznaje także publiczność, zachęcamy do głosowania na stronie: https://eusew.eu/awards-public-vote. Projekt można znaleźć pod nazwą "Lessons about heat". Cieszymy się, że „Lekcje ciepła” organizowane są w rydułtowskich szkołach i przedszkolach, a akcja cieszy się wsparciem Burmistrza Miasta Rydułtowy oraz organizacji pozarządowych. Warto przypomnieć, że Klub Seniora ”Sami Swoi” działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO wystawił w 2018 roku na spektakl ekologiczny pn. „Czerwony Kapturek i misja Czarny Smog” dedykowany dla dzieci z rydułtowskich placówek oświatowych. Spektakl był jednym z elementów akcji prowadzonej przez Ciepłownię Rydułtowy Sp. z o.o.

[...]

Nabór do Programu Działaj Lokalnie

Ośrodek Działaj Lokalnie przy CRIS ogłosił nabór wniosków w ramach XI już edycji Programu. Lokalny konkurs grantowy przeznaczony jest dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych oraz instytucji z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego. O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia zwykłe, oddziały terenowe organizacji pozarządowych oraz grupy nieformalne

[...]

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W związku z tym, że weszły w życie nowe wzory dokumentów wykorzystywanych przy realizacji zadań publicznych (oferta, umowa, sprawozdanie) serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych starających się o środki publiczne np. z budżetu Miasta Rydułtowy. Spotkanie odbędzie się 22 maja 2019 w godzinach od 16.30 do 18.30 w świetlicy integracyjnej Klubu Seniora "Sami Swoi", ul. Obywatelska 50/2 w Rydułtowach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

[...]

Życzenia na Święta

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam słońca, szczęścia, pomyślności, w pierwsze święto dużo gości, w drugie święto dużo wody – to dla zdrowia i urody ! Mnóstwo jajek kolorowych. Życzymy Wam aby wszystkie tradycyjne potrawy i wypieki udały się doskonale i uświetniły Wasze rodzinne świętowanie. By w tym radosnym i przepełnionym spotkaniami czasie nie zapomnieć o najważniejszym Gościu, który gromadzi nas wokół stołu - Zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie. Świąt wesołych oraz zdrowych !

[...]

Wielkanocna wystawa PIKOTEK

Stowarzyszenie MOJE MIASTO oraz Grupa PIKOTKI zorganizowało wystawę wielkanocną, która odbyła się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia br. w godzinach od 830 do 1400 w Oratorium św. Józefa przy Parafii św. Jerzego w Rydułtowach.

Podczas wystawy prezentowane zostały rękodzieła o tematyce wielkanocnej wykonane przez Panie z Grupy PIKOTKI. Wystawa jest jednym z elementów projektu pod nazwą "PIKOTKI – promocja i upowszechnianie kultury śląskiej" współfinansowanym z środków budżetu Miasta Rydułtowy.

[...]

Najlepsi sportowcy i działacze kultury nagrodzeni

36 osób z powiatu wodzisławskiego, wyróżniających się w sporcie i kulturze, zostało uhonorowanych przez władze powiatu podczas Gali Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu i Kultury, która odbyła się 11 kwietnia w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim. Wśród nagrodzony są również mieszkańcy Rydułtów.

[...]

Witajcie w naszej bajce, czyli dzień otwarty w Klubie Seniora Sami Swoi

Dnia 15 marca 2019 r. świetlica na Obywatelskiej 50/2 otworzyła swoje drzwi przed mieszkańcami Rydułtów. Przybyli liczni goście, wśród których pojawił się pan burmistrz miasta Rydułtowy Marcin Połomski, wice pani Mariola Bolisęga, Radni Miasta oraz przyjaciele i sympatycy klubu. Akcja ta miała na celu pokazanie i zaprezentowanie małej namiastki tego co dzieje się w świetlicy oraz pokazania, że to miejsce jest przyjazne nie tylko seniorom  – mówi Marzena Rotter koordynatorka Klubu Seniora "Sami Swoi".

[...]

Bezpłatne doradztwo księgowe

Zbliża się czas przygotowywania sprawozdań finansowych za rok 2018. Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo zamknąć rok obrotowy i jakie obowiązki sprawozdawcze są z tym związane? Jakie zmiany w przepisach dotyczących sprawozdawczości finansowej dotyczą Twojej organizacji? Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa księgowego w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego !

[...]