Lista aktualności

Przekaż swój 1% na MOJE MIASTO

Szanowni Państwo miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Co to znaczy ? Już ponad 13 lat działamy na rzecz naszej społeczności lokalnej. Realizujemy dla Was wiele darmowych działań m.in. wyjazdy na basen, kursy, warsztaty, szkolenia, prowadzimy świetlicę integracyjną dla seniorów w 3 różnych lokalizacjach i nie tylko a także wspieramy grupy nieformalne oraz osoby i rodziny najbardziej potrzebujące. Możemy dzięki TOBIE zrobić jeszcze więcej :-)

Przekaż 1% na rzecz MOJEGO MIASTA. To proste wpisując w zeznaniu podatkowym nasz numer KRS 0000272960

[...]

Dzień otwarty w KLUBIE SENIORA

Czy to dzień, czy to noc w Klubie Seniora jest super moc. Droga Seniorko, Drogi Seniorze Nasz Klub na pewno Ci dopomoże. W swe skromne progi Cię zapraszamy. Wiele szczęścia Ci damy. My się nigdy nie nudzimy, Zawsze dobrze się bawimy. U nas znajdziesz przyjaciół wielu. I zawsze dojdziesz do celu. Gwarantujemy, że jak raz z nami zabawy skosztujesz to napewno nigdy nie pożałujesz. 
Tymi oto słowami wierszyka skomponowanego przez naszych Klubowiczów serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Klubu Seniora. Poznacie naszych Klubowiczów, czym się zajmują w klubie. Poznacie naszą koordynatorkę Iwonkę i zobaczycie wiele ciekawych fotek z działalności Klubu Seniora. STARTUJEMY !!! 

[...]

Śpiewem połączymy pokolenia i promujemy nasze miasto

"Śpiewem połączymy pokolenia i promujemy nasze miasto" pod takim tytułem wspólnie z Towarzystwem Śpiewu "Cecylia" i Chórem "LIRA” realizujemy projekt współfinansowany z budżetu Miasta Rydułtowy. Pomimo trudnego roku 2020, w którym pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom, dzielni chórzyści starali się pilnie ćwiczyć pod batutą dyrygentów. W Rydułtowach już od wielu lat działają chóry mieszane, które posiadają bardzo znaczący dorobek kulturalny. Swoimi występami ww. chóry uświetniają uroczystości miejskie i kościelne np. obchody odzyskania niepodległości, koncerty wielkanocne i bożonarodzeniowe kolędowania w rydułtowskich parafiach. Chórzyści obydwu chórów bardzo często reprezentują nasze miasto poza jego granicami uświetniając, jako oprawa muzyczna, uroczystości w innych miastach naszego Subregionu. 

[...]

Wystawa bożonarodzeniowa Grupy Pikotki

Serdecznie zapraszamy na wystawę bożonarodzeniowych prac Grupy PIKOTKI w wersji online. „PIKOTKI – promocja i upowszechnianie kultury śląskiej” pod taką nazwą realizowany jest w tym roku projekt współfinansowany z środków budżetu Miasta Rydułtowy. W tym szczególnie dla nas wszystkich czasie, pomimo epidemii i wielu obostrzeń Panie pieczołowicie przygotowały swoje rękodzielnicze cuda.

[...]

Wielka sława to żart

20 listopada o godz. 18:00 Rydułtowskie Centrum Kultury FENIKS w Rydułtowach zaprasza na Koncert "Wielka sława to żart". Anna i Romuald Spychalscy, Anna Cymmerman, Dariusz Pietrzykowski oraz Marcin Janiszewski (fortepian) i Maciej Gogołkiewicz (konferansjer) zapraszają na koncert z muzyką operetkową i musicalową w wykonaniu znakomitych artystów światowej sceny i estrady. W programie znajdują się słynne arie operetkowe, pieśni neapolitańskie, songi musicalowe, znane melodie filmowe oraz szlagiery muzyki rozrywkowej.

[...]

Wojciech Koziołek z UKS Dwójka złotym medalistą Pucharu Polski Kadetów

Miło nam poinformować, że Wojciech Koziołek - rydułtowianin, zawodnik UKS Dwójka został złotym medalistą wagi 66 kg Pucharu Polski Kadetów w Piasecznie. Prezentujemy krótki wywiad z naszym utalentowanym judokiem z Rydułtów. Co jest marzeniem Wojtka ? Przeczytajcie w artykule jaki ukazał się na oficjalnej stronie Polskiego Związku Judo.

[...]

SENIORADA 2020 w Rydułtowach

UWAGA SENIORZY już dziś serdecznie zapraszamy Was do udziału w I edycji przedsięwzięcia o nazwie SENIORADA 2020. Co to takiego ? Otóż 26 września od godz. 9.00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach odbędą się zawody dla seniorów w formie rywalizacji sportowej. W Rydułtowach jeszcze tego nie było :-) Dzięki temu przedsięwzięciu chcemy zainspirować grupę min. 50 osób (seniorów i ich rodzin) do wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego. Jednocześnie chcemy aby uczestnicy SENIORADY zachęcali społeczność lokalną naszego miasta do podejmowania aktywności ruchowej. Nie zwlekajcie z decyzją uczestnictwa, bo liczba miejsc jest ograniczona a dla wszystkich uczestników przewidujemy pamiątkowe medale i ciepły posiłek. Zapisy prowadzone są w działających klubach Seniora na ul. Obywatelskiej 50/2; ROSIR ul. Bema 126 c i Oratorium św. Józefa przy Parafi św. Jerzego. Chęć uczestnictwa w SENIORADZIE 2020 można zgłaszać pod nr 508 954 442. Serdecznie zapraszamy !!!
SENIORADA 2020 jest działaniem w ramach projektu Stowarzyszenia MOJE MIASTO pn "Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+" współfinansowanego z środków rządowego programu ASOS 2014-2020

[...]

Krótka rozmowa ze Śmiercią - spektakl w RCK FENIKS

16 września o godz. 19:00 zapraszamy na spektakl “Krótka rozmowa ze Śmiercią” w reżyserii Marcina Libera z Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Spektakl prezentowany w ramach programu Teatr Polska, na podstawie "Krótkiej rozprawy między trzema osobami Panem, Wójtem i Plebanem" Mikołaja Reja oraz "Rozmowy mistrza Polikarpa ze Śmiercią".

[...]

MALACHITOWY ROG czyli Rydułtowski Obszar Grillowania przy Malachitowej Wyspie

UWAGA - czy chcielibyście aby w Rydułtowach powstało miejsce w którym móglibyście organizować plenerowe imprezy przy grillu ? Jeżeli tak to zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem złożonym do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Nasz projekt nosi nazwę MALACHITOWY ROG czyli Rydułtowski Obszar Grillowania przy Malachitowej Wyspie. Zapoznaj się z szczegółami naszego projektu i zagłosuj !!! Głosujemy od 01.09.2020 do 04.10.2020 r.

[...]