Lista aktualności

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W związku z tym, że weszły w życie nowe wzory dokumentów wykorzystywanych przy realizacji zadań publicznych (oferta, umowa, sprawozdanie) serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych starających się o środki publiczne np. z budżetu Miasta Rydułtowy. Spotkanie odbędzie się 22 maja 2019 w godzinach od 16.30 do 18.30 w świetlicy integracyjnej Klubu Seniora "Sami Swoi", ul. Obywatelska 50/2 w Rydułtowach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

[...]

Życzenia na Święta

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam słońca, szczęścia, pomyślności, w pierwsze święto dużo gości, w drugie święto dużo wody – to dla zdrowia i urody ! Mnóstwo jajek kolorowych. Życzymy Wam aby wszystkie tradycyjne potrawy i wypieki udały się doskonale i uświetniły Wasze rodzinne świętowanie. By w tym radosnym i przepełnionym spotkaniami czasie nie zapomnieć o najważniejszym Gościu, który gromadzi nas wokół stołu - Zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie. Świąt wesołych oraz zdrowych !

[...]

Wielkanocna wystawa PIKOTEK

Stowarzyszenie MOJE MIASTO oraz Grupa PIKOTKI zorganizowało wystawę wielkanocną, która odbyła się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia br. w godzinach od 830 do 1400 w Oratorium św. Józefa przy Parafii św. Jerzego w Rydułtowach.

Podczas wystawy prezentowane zostały rękodzieła o tematyce wielkanocnej wykonane przez Panie z Grupy PIKOTKI. Wystawa jest jednym z elementów projektu pod nazwą "PIKOTKI – promocja i upowszechnianie kultury śląskiej" współfinansowanym z środków budżetu Miasta Rydułtowy.

[...]

Najlepsi sportowcy i działacze kultury nagrodzeni

36 osób z powiatu wodzisławskiego, wyróżniających się w sporcie i kulturze, zostało uhonorowanych przez władze powiatu podczas Gali Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu i Kultury, która odbyła się 11 kwietnia w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim. Wśród nagrodzony są również mieszkańcy Rydułtów.

[...]

Witajcie w naszej bajce, czyli dzień otwarty w Klubie Seniora Sami Swoi

Dnia 15 marca 2019 r. świetlica na Obywatelskiej 50/2 otworzyła swoje drzwi przed mieszkańcami Rydułtów. Przybyli liczni goście, wśród których pojawił się pan burmistrz miasta Rydułtowy Marcin Połomski, wice pani Mariola Bolisęga, Radni Miasta oraz przyjaciele i sympatycy klubu. Akcja ta miała na celu pokazanie i zaprezentowanie małej namiastki tego co dzieje się w świetlicy oraz pokazania, że to miejsce jest przyjazne nie tylko seniorom  – mówi Marzena Rotter koordynatorka Klubu Seniora "Sami Swoi".

[...]

Bezpłatne doradztwo księgowe

Zbliża się czas przygotowywania sprawozdań finansowych za rok 2018. Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo zamknąć rok obrotowy i jakie obowiązki sprawozdawcze są z tym związane? Jakie zmiany w przepisach dotyczących sprawozdawczości finansowej dotyczą Twojej organizacji? Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa księgowego w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego !

[...]

Dzień Kobiet 2019

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom pogody ducha, spełnienia marzeń, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia i grona przyjaciół.

[...]

Robert Grzybek - odznaczony KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” nadał odznaczenia państwowe uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom pielęgnującym pamięć i upowszechniającym wiedzę o dziejach Żołnierzy Niezłomnych. Wśród odznaczonych KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o polskim czynie niepodległościowym jest nasz mieszkaniec Rydułtów - Pan Robert Grzybek - żołnierz Armii Krajowej, po wojnie członek antykomunistycznej organizacji niepodległościowej o nazwie „555 Okręg Armii Krajowej”. Pan Robert Grzybek jest również jednym z bohaterów naszej książki "Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka". Serdecznie gratulujemy !!!

[...]

Nabór kandydatów do Śląskiej Rady ds. Seniorów II kadencji

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że ogłoszony został nabór kandydatów do Śląskiej Rady ds. Seniorów II kadencji. Śląska Rada ds. Seniorów jest organem o charakterze opiniująco – doradczym i inicjatywnym działającym na rzecz wzmocnienia i rozwoju regionalnej polityki senioralnej, przy Marszałku Województwa Śląskiego. Rada reprezentuje środowiska osób starszych oraz ekspertów w zakresie polityki senioralnej na poziomie regionalnym. Szczegółowe informacje zawarto na stronie: https://rops-katowice.pl/2019/03/01/trwa-nabor-kandydatow-do-slaskiej-rady-ds-seniorow-ii-kadencji/

[...]

Rocznica utworzenia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku

Serdecznie zapraszamy na obchody Rocznicy utworzenia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku, które odbędą się w dniu 28.02.2019. W programie imprezy przewidziano m.in.:

18.30 wernisaż wystawy czasowej "Na granicy. Rzecz o czasach, miejscach i ludziach". Wystawa prezentuje codzienne życie mieszkańców dawnego polsko-niemieckiego obszaru przygranicznego w latach 1922-1939. Organizator wystawy: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

19.00 IV Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków do ZSRR. Impreza ma charakter towarzyski i charytatywny. Całkowity dochód z opłat startowych przekazany zostanie na leczenie siedmioletniej Oliwii z Radzionkowa. Udział w Biegu należy zgłosić poprzez formularz rejestracji dostępny na stronie: https://deportacje45.pl/content/70/iv_bieg_pamieci_deportowanych_gornoslazakow, a następnie uiścić opłatę startową w wysokości 20 zł. Szczegóły w regulaminie imprezy.

[...]