Szczegóły aktualności

Konferencja podsumowująca projekt ekologiczny Gmina bez SMOGA

Szanowni Państwo, jako Stowarzyszenie MOJE MIASTO od kilku lat realizujemy projekty ekologiczne skierowane do mieszkańców Miasta Rydułtowy a także innych gmin Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. W związku z organizowaną przez nas konferencją podsumowującą kolejną edycję projektu „Gmina bez SMOGA” chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w tym przedsięwzięciu. Konferencja odbędzie się w RCK FENIKS Rydułtowach w dniu 01.12.2017 r. o godz. 1700

W programie przewidujemy m.in. wystąpienia pracowników naukowych Politechniki Śląskiej oraz osób związanych lokalnie z tematyką niskiej emisji, wystawę prac zgłoszonych do konkursu ekologicznego a także wręczenie nagród jego laureatom.
Tegoroczna edycja projektu pod nazwą „Gmina bez SMOGA” prowadzona jest we współpracy z Ciepłownią Rydułtowy Sp. z o.o., Politechniką Śląską i Fundacją 360! z Rybnika. Środki na realizację projektu pozyskaliśmy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Realizacja projektu spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym dlatego projekt został objęty patronatem honorowym Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka.
Tematyka niskiej emisji jest bardzo istotna i jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania na rzecz edukacji społeczeństwa, co do szkodliwości tego zjawiska mogą w efektywny sposób wpływać na świadomość naszej społeczności lokalnej. Dlatego będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w tym ważnym dla nas przedsięwzięciu.

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię