Szczegóły aktualności

Mieszkańcy pokazali swoją aktywność. Święto miasta świętem organizacji

Tegoroczna prezentacja działalności połączona ze świętem miasta miała wyjątkową oprawę. W związku z obchodami setnej rocznicy III powstania śląskiego, nie zabrakło wielu elementów związanych z tymi wydarzeniami. Zapraszamy do relacji Radia 90 z Wioski Powstańczej

Nasze stowarzyszanie otrzymało wsparcie z budżetu samorządu województwa śląskiego na utworzenie wioski powstańczej, dlatego też taka stylizacja i temu poświęcone nasze działania, w tym rekonstrukcja walk powstańczych – mówi Marek Wystyrk prezes Stowarzyszania „Moje Miasto”.

Marek Wystyrk: Stąd też pomysł na to, że by wystylizować wszystkie działania, które stowarzyszenia przygotowały, właśnie w tym klimacie powstańczym.

Radio 90: Widać, że prężnie działają i ich nie brakuje tutaj, w bądź co bądź, niewielkiej miejscowości.

Marek Wystyrk: Oczywiście i to cieszy, aczkolwiek wiadomo, że organizacje pozarządowe mają inne warunki niż kiedyś. Trzeba ubiegać się o środki, trzeba pisać projekty. Dla wielu jest to bariera. Ale jest to do pokonania, gdyż jest młode pokolenie, które w tym zaczyna wzrastać. Mam nadzieję, że się to będzie rozwijać, bo festiwal stowarzyszeń troch zanikł w Rydułtowach, ale widać, że jest wola rozpropagowania tej działalności pozarządowej.
Dalsza część relacji na stronie Radia 90: 
Rydułtowy: Mieszkańcy pokazali swoją aktywność. Święto miasta świętem organizacji [FOTO] » Radio 90 FM

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię