Szczegóły aktualności

Pomóż stworzyć Warsztatownię Dobrego Ducha. Zahamujmy nadmierny konsumpcjonizm

Fundacja Wsparcia i Rozwoju Rodziny Dobry Start, która obecnie prowadzi sklep charytatywny Dobry Duch prosi o wsparcie na niesamowity projekt – warsztatownię. Fundacja wspiera potrzebujących, redukuje nadmierny konsumpcjonizm, a teraz pragnie naprawiać zepsute rzeczy.

Sklep charytatywny – prosty mechanizm
Dobry Duch, który w krótkim okresie czasu pomógł trzem osobom i uratował środowisko przed blisko 1500 przedmiotów, które prawdopodobnie trafiłyby na składowisko odpadów. Podejmują trwałą współpracę z miastem Rydułtowy poprzez włączenie się w rewitalizację przestrzeni zdegradowanych po byłej kopalni. Wspólnie z miastem prowadzą „Klamociarnię” w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, po to by rzeczy nie zostały zwyczajnie zmarnowane: spalone lub zakopane. Poprzez sklep charytatywny fundacja pozyskuje darowizny od osób bądź firm. Są to rzeczy, które Wam przestały służyć, potem zostają odsprzedane, a zyski przeznaczane są na cele statutowe i pomoc podopiecznym. To bardzo proste, bo korzystają wszyscy – darczyńcy pozbywają się zbędnych już rzeczy, ktoś kupi używane rzeczy w atrakcyjnej cenie, a Dobre Duchy (dzięki Darczyńcom) pomagają innym. Przekazywanie rzeczy jest szybkie i proste. Dysponują busem do odbioru rzeczy o większych rozmiarach jak np. meble, sprzęt RTV, AGD. Część z nich trafia także do podopiecznych.
Warsztatownia
Fundacja Dobry Start pragnie iść o krok dalej. Część mebli mogłaby jeszcze długo posłużyć, gdyby zostały naprawione. Mogłyby powstać także nowe rzeczy – np. torby na zakupy ze starych koszulek. „Warsztatownia to miejsce, w którym chcielibyśmy organizować warsztaty, szkolenia i zajęcia praktyczne dla osób w różnym wieku. Naszym celem jest promowanie kreatywności, umiejętności manualnych i przedsiębiorczości. Chcemy dać naszej społeczności szansę na naukę różnych rzemiosł, takich jak stolarstwo, ceramika, rękodzieło czy projektowanie wnętrz. Z warsztatowni mogłyby korzystać także szkoły. Część naprawionych rzeczy trafi także do potrzebujących.” - mówią organizatorzy zrzutki
Na lekcjach techniki już dawno zanikają prawdziwe umiejętności, uczniowie na pewno mieliby ciekawe lekcje. Mieszkańcy mogliby się spotykać i przy kawie reperować rzeczy.
Warsztatownia w pierwszym etapie będzie wyposażana w sprzęty do naprawy mebli, ich rekonstrukcji czy zmianie designu. Wyposażona zostanie w piły, frezy, strugi, wkrętarki i wyrzynarki. Każdy z Was będzie mógł z niej skorzystać i naprawić swój mebel bądź pomóc naprawiać przedmioty, które trafiają do Fundacji.
„Jednak nie możemy tego zrobić sami. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby zrealizować ten projekt marzeń. Wasza darowizna pozwoli nam zakupić niezbędne narzędzia, materiały i zapewnić specjalistów, którzy będą prowadzić zajęcia. Ta pomoc ma ogromne znaczenie i wpływa na życie wielu osób.”

Dlaczego warto ich wesprzeć?
Fundacja podaje kilka powodów:
Wpływ na lokalną społeczność: Wasze wsparcie przyczyni się do rozwoju umiejętności i integracji społecznej. Pomagając nam, wpływacie na życie ludzi w naszej okolicy.
Udział w tworzeniu czegoś wyjątkowego: Będziecie częścią projektu, który ma na celu stworzenie inspirującego miejsca, w którym ludzie będą mogli rozwijać swoje pasje i zdolności.
Widoczność i uznanie: Jako nasi darczyńcy, będziecie wymienieni jako oficjalny partner Warsztatowni na naszej stronie internetowej oraz w naszych materiałach promocyjnych. To doskonała okazja, aby pokazać swoje zaangażowanie w rozwój społeczności.
Satysfakcja i radość: Wiedząc, że Wasze wsparcie przyczyniło się do spełnienia marzeń i rozwinięcia umiejętności innych ludzi, poczujecie ogromną satysfakcję i radość.
Każda darowizna i udostępnienie mają ogromne znaczenie!
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/fvu3ay?fbclid=IwAR1cPSxDSSNekL7F69Bg4Qi_rKeNbDjdK_Cdnhe5fM8s4lhJYzxawLM1z74# 
Facebook: https://www.facebook.com/sklepdobryduch
Bazarek Dobrego Ducha, gdzie można kupić rzeczy z drugiej ręki: https://www.facebook.com/groups/1776136129405066
Instagram: https://www.instagram.com/sklepdobryduch/
Tik Tok: @dobryduchsklep

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię