Szczegóły aktualności

Rusza Program Działaj Lokalnie

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza lokalny konkurs grantowy Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. O dotację (max. 6.000 zł) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia zwykłe, oddziały terenowe organizacji pozarządowych, grupy nieformalne, w imieniu których wniosek złoży organizacja pozarządowa, grupy nieformalne występujące samodzielnie (tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie). Siedziba podmiotu wnioskującego powinna znajdować się na terenie gmin powiatów wodzisławskiego i raciborskiego. Uwaga - termin składania wniosków: do 22.06.2018 r.

1. Idea konkursu: powstanie społeczeństwa zdolnego do samoorganizacji i współpracy przy zaspokajaniu wspólnych potrzeb. Uzyskanie tego efektu gwarantują liderzy i animatorzy organizujący i promujący społeczne działania w lokalnym środowisku.
2.  Kto może ubiegać się o dotację?
- organizacje pozarządowe,
- stowarzyszenia zwykłe,
- oddziały terenowe organizacji pozarządowych,
- grupy nieformalne, w imieniu których wniosek złoży organizacja pozarządowa,
- grupy nieformalne występujące samodzielnie (tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie).

Siedziba podmiotu wnioskującego powinna znajdować się na terenie gmin powiatów wodzisławskiego i raciborskiego.

3. Termin składania wniosków: do 22.06.2018 r.

4. Generator wniosków:
system.dzialajlokalnie.pl
    Wnioski przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej, za pomocą generatora i nie powinny zawierać załączników.
 
5. Okres realizacji projektu: pomiędzy 01.07.2018 r. a 31.12.2018 r. Projekty powinny zostać zrealizowane w ciągu 3-6 miesięcy.

6. Maksymalna kwota dofinansowania: 6000,00 zł.

7. Dodatkowych informacji udzielają:
- Natalia Mandrysz | mail:
natalia.mandrysz@cris.org.pl
- Agnieszka Pytlik | mail: agnieszka.pytlik@cris.org.pl

Szukasz pomysłu? Zainspiruj się najlepszymi! Na dzialajlokalnie.pl, w zakładce "Baza projektów", znajduje się archiwum modelowych realizacji mikroprojektów z poprzednich edycji. Możesz wybierać spośród 15 kategorii tematycznych i w ten sposób nadać konkretny kształt swojemu zapałowi do działania.

Niebawem na stronie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku pojawią się terminy spotkań informacyjnych dla zainteresowanych naborem.
Materiały do pobrania:
Regulamin konkursu

Udostępnij ten artykuł