Nasi radni

Wiesława CIURKO

Radna Miasta Rydułtowy Okręg nr 3

  • Wiek: 53 lat
  • E-mail:

Funkcja: Z-ca przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej

O mnie:
Kocham ludzi, pracę z nimi i dla nich
Mam 53 lata, moim największym  szczęściem i sukcesem zarazem jest rodzina: mąż Mirosław, córka Agnieszka, syn Patryk oraz wnuki Julia, Aleksander i Dominik. Z wykształcenia jestem magistrem ekonomii i absolwentką trzech uczelni, na których ukończyłam studia podyplomowe z zakresu zarzadzania i administracji tj.: Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej. Na co dzień pracuję jako inspektor w Wydziale Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim. Wywodzę się ze śląskiej, górniczej i bardzo katolickiej rodziny, gdzie wartości chrześcijańskie stanowią wartość nadrzędną. Dlatego też jestem przeciwko wszelkim starym, skostniałym  układom i wynikającym z nich zależnościom. Uwielbiam podróżować, poznawać różne kraje i ich kultury. Bardzo lubię spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Jestem pełna nadziei i wiary, że „świat”, który przecież sami tworzymy może być lepszy i szczęśliwszy.
Cóż mogłabym obiecać?
Szczerze powiem nie lubię tzw. "obiecanek-cacanek" jestem konkretna i konsekwentna  we wszystkim co robię, dlatego chciałabym Państwu zaproponować działania ukierunkowane na MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA - począwszy od tych najmniejszych, a skończywszy na naszych szacownych seniorach.
Chciałabym skupić się wokół profilaktyki zdrowotnej, szczególnie programów zdrowotnych dla mieszkańców naszego miasta, których u nas po prostu nie ma.
Jedno z moich największych marzeń to stworzenie w Rydułtowach domu opieki dla osób starszych i obłożnie chorych, bo musimy pamiętać, że w tym mieście się urodziliśmy, tu dorastaliśmy i tu się zestarzejemy.
Wszyscy którzy mnie znają wiedzą, że nie lubię bezczynności i stagnacji - dlatego swoją energię chciałabym wykorzystać działając na rzecz MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA