Szczegóły aktualności

Dzień otwarty w KLUBIE SENIORA

Czy to dzień, czy to noc w Klubie Seniora jest super moc. Droga Seniorko, Drogi Seniorze Nasz Klub na pewno Ci dopomoże. W swe skromne progi Cię zapraszamy. Wiele szczęścia Ci damy. My się nigdy nie nudzimy, Zawsze dobrze się bawimy. U nas znajdziesz przyjaciół wielu. I zawsze dojdziesz do celu. Gwarantujemy, że jak raz z nami zabawy skosztujesz to napewno nigdy nie pożałujesz. 
Tymi oto słowami wierszyka skomponowanego przez naszych Klubowiczów serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Klubu Seniora. Poznacie naszych Klubowiczów, czym się zajmują w klubie. Poznacie naszą koordynatorkę Iwonkę i zobaczycie wiele ciekawych fotek z działalności Klubu Seniora. STARTUJEMY !!! 

W 2016 roku powstał przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który jest jednym z efektów projektu Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+. Uczestnicy zajęć są aktywni i otwarci na nowe działania. Grupę docelową obecnego projektu stanową mieszkańcy Rydułtów w wieku 60+. Nasze klubowe działania realizujemy w trzech lokalizacjach: przy ul. Obywatelskiej 50/2, przy ośrodku ROSIR ul. Bema 126c , a także w Oratorium św. Józefa przy Parafii św. Jerzego. Lokalizacje w trzech punktach naszego miasta umożliwiają dogodne uczestnictwo w zajęciach dla szerszej liczby osób. Dzisiejsze wydarzenie ma na celu zapoznanie społeczności z naszymi klubowiczami a także zajęciami, którymi się zajmują w Klubie. W 2020 realizujemy projekt "Klub seniora - w nim jest moc" współfinansowany z środków budżetu miasta Rydułtowy a także "Rydułtowską Akademią Aktywnego Seniora 60+" współfinansowaną z środków rządowego programu ASOS 2014-2020. Seniorzy zapraszamy do naszego Klubu :-)

Celem głównym działalności Klubu jest wzmocnienie integracji seniorów, jak również pobudzanie ich do aktywności i podejmowania samodzielnych działań. Poprzez prowadzenie zajęć w Klubie seniora gwarantujemy szereg działań, które wzmocniają poczucie wartości i przynależności uczestników, przyczyniają się do rozwoju ich sprawności intelektualnych, manualnych a także prozdrowotnych i fizycznych. Nasze działania ułatwiają uczestnikom realizację ich pasji i zainteresowań jak również pozwalają na nabycie nowych umiejętności i wiedzy. Dzięki integracji poprzez wspólne działania seniorzy wspierają się w trudnościach życia codziennego a czasem w samotności...
Poprzez nasze dotychczasowe działania w latach ubiegłych zaobserwowaliśmy wśród seniorów właśnie taką tendencję do tworzenia się grup samopomocowych w trudnych przypadkach życiowych np. chorobie, samotności czy czynnościach dnia codziennego. W czasach izolacji domowej spowodowanej pandemią koronawirusa, seniorzy wzmocnieni wspólnymi kontaktami są silniejsi i łatwiej znoszą ten trudny dla nich czas. Wiedzą, że mogą na siebie liczyć, zadzwonić, porozmawiać, poprosić o zrobienie zakupów.

Dlatego jeżeli czujesz się samotny, opuszczony, chciałbyś wypełnić ogarniającą Cię pustkę to zapraszamy do nas :-) Każdy jest mile widziany :-) Zadzwoń tel. 508 954 442

Zobacz film wideo

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię