Szczegóły aktualności

Pikotki - aktywne w promowaniu kultury śląskiej

Niech żyją nam Pikotki przez szereg długich lat, i w zdrowiu i z uśmiechem heklują cały czas - tak właśnie zaczynają swoje spotkania panie z rydułtowskiej Grupy PIKOTKI. Cotygodniowe spotkania Pikotek odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Podczas spotkań panie dzielą się swoją wiedzą i nabywają nowe umiejętności. Ich działania odbywają się w ramach naszego wspólnego projektu pn."PIKOTKI- promocja i upowszechnianie kultury śląskiej"

Pikotki od lat współpracują ze Stowarzyszeniem Moje Miasto. – Panie są grupą nieformalną i w związku z tym, by mogły starać się o jakiekolwiek środki na swoje robótki, na kosztowne materiały, potrzebowały kogoś, kto by o nie aplikował. Dlatego to my piszemy projekty o dofinansowanie ich działalności, a panie mogą robić swoje i nie przejmować się kwestiami związanymi z zarządzaniem poszczególnymi projektami. Poza tym staramy się promować grupę – wyjaśnia prezes stowarzyszenia Moje Miasto, Marek Wystyrk. Wspólnie z Koordynatorką Klubu "Sami Swoi" Panią Marzeną Rotter i klubowiczami będą organizowały warsztaty rękodzielnictwa w trakcie realizacji zajęć świetlicowych. Zajęcia świetlicowe odbywają się na ul. Obywatelskiej 50/2 w ramach projektu "Akademia Aktywnego Seniora 60+" współfinansowanej z Rządowego Programu ASOS 2014-2020, którego realizatorem jest Stowarzyszenie MOJE MIASTO. Z kolei nasz wspólny z Pikotkami projekt „Pikotki – promocja i upowszechnianie kultury śląskiej”, jest współfinansowany z środków budżetu Miasta Rydułtowy w ramach konkursu z zakresu kultury i sztuki.

Pikotki angażują się nie tylko w działalność artystyczną i kulturalną ale również charytatywną. Niedawno bo w marcu br. wspólnie z Klubem Seniora "Sami Swoi" i Stowarzyszeniem MOJE MIASTO uczestniczyły i wspomagały zbiórkę pieniędzy na leczenie Aleksadry Lazar (Wieczorek). Panie z Pikotek są również aktywne w ramach naszej Akademii Aktywnego Seniora 60+.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia do Pikotek w środy od 16.00-18.00, które odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach na ul. Raciborskiej 270. 

 

Udostępnij ten artykuł

Zobacz galerię