Szczegóły aktualności

Sukcesy rydułtowskich pływaków

Rydułtowscy pływacy przywieźli kolejne medale z Zimowych Mistrzostw Polskich w Pływaniu MASTERS w Gliwicach.
W dniach 17 - 19 listopada 2017r. na basenie "Olimpijczyk" w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu MASTERS. Udział wzięło 554 zawodników w tym 181 kobiet z siedmiu państw: Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy i Polski. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora reprezentowało 6 zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta, Władysław Szurek, Michał Kądzioła i Maria Lippa.

Podczas zawodów przeprowadzono  42 konkurencje. Każdy z zawodników mógł startować w 8 konkurencjach. Po 2 konkurencje w każdym bloku startowym. Zawody przebiegały w 4 blokach startowych: w piątek 1, w sobotę 2 i w niedzielę 1. Nasi zawodnicy zdobyli medale i punktowane miejsca.

Maria Lippa zdobyła 6 medali w tym: 4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy w następujących konkurencjach: 100 i 200 m stylem grzbietowym, 200 i 400 m stylem dowolnym - złoty medal, w konkurencji 50 m stylem grzbietowym - srebrny medal i w konkurencji 100 m stylem dowolnym brązowy medal;

Rudolf Bugla zdobył 6 medali w tym: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe w następujących konkurencjach: 400 m stylem zmiennym i 200 m stylem grzbietowym złoty medal 50 m stylem grzbietowym,200 m stylem motylkowym srebrny medal, 200 m stylem zmiennym,100 m stylem motylkowym brązowy medal, IV miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym;

Jerzy Ciecior zdobył 3 medale w tym 1 srebrny i 2 brązowe w następujących konkurencjach: 1500 m stylem dowolnym srebrny medal i 50 i 200 m stylem grzbietowym brązowy medal, IV miejsca na dystansie 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym;

Miron Starosta zdobył 3 medale w tym 1 srebrny i 2 brązowe w następujących konkurencjach: 200 m stylem klasycznym złoty medal i 100 m stylem zmiennym,100 m stylem klasycznym brązowy medal.IV miejsce 50 m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym i 200 m stylem motylkowym;

Władysław Szurek zdobył 2 medale w tym 1 srebrny na dystansie 100 m stylem grzbietowym i 1 medal brązowy na dystansie 400 m stylem dowolnym. Nadto IV miejsce na 50 i 200 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym.

Michał Kądzioła zdobyl 1 brązowy medal  na dystansie 50 m stylem grzbietowym. IV miejsce wywalczył na dystansie 100 m stylem grzbietowym a VI miejsce na  dystansie 50 m stylem motylkowym.

W rankingu medalowym zespół z Rydułtów uplasował się na XX miejscu.

Autor tekstu i zdjęć: Maria Lippa