Szczegóły aktualności

Witajcie w naszej bajce, czyli dzień otwarty w Klubie Seniora Sami Swoi

Dnia 15 marca 2019 r. świetlica na Obywatelskiej 50/2 otworzyła swoje drzwi przed mieszkańcami Rydułtów. Przybyli liczni goście, wśród których pojawił się pan burmistrz miasta Rydułtowy Marcin Połomski, wice pani Mariola Bolisęga, Radni Miasta oraz przyjaciele i sympatycy klubu. Akcja ta miała na celu pokazanie i zaprezentowanie małej namiastki tego co dzieje się w świetlicy oraz pokazania, że to miejsce jest przyjazne nie tylko seniorom  – mówi Marzena Rotter koordynatorka Klubu Seniora "Sami Swoi".

Na Obywatelskiej zagościła atmosfera Świąt Wielkanocnych, na stołach i parapetach pojawiły się na dobre króliki, kurczaki i jaja wykonane w latach poprzednich przez klubowiczów. Goście którzy przybyli mogli razem wspólnie ze seniorami zasiąść do stołu i wykonać oczywiście świąteczne ozdoby tj. kurczaczki z pomponów z włóczki, zajączki z patyków po lodach oraz udekorować ciastka świąteczne lukrami, posypkami. Nie ważne ile kto miał lat, nie ważne kto kim był, wszyscy wspólnie przy pomocy klubowiczów i ich cennych wskazówek wykonywali ozdoby, które potem mogli zabrać sobie do domów. Każdy mógł się poczęstować pysznymi, domowymi ciastami i kawą.

Z całą pewnością mogę powiedzieć, że 15 marca był magicznym dniem pełnym wrażeń i radości. W tym dniu panowała prawdziwa świąteczna atmosfera, wszyscy byli jedną Wielką Rodziną. Dla mnie osobiście był to dzień, który uświadomił mi, że warto dać w to co się robi trochę serca, bo wtedy są efekty i olbrzymia radość i chce się robić więcej i więcej. Dla klubowiczów natomiast poczucie bycia ważnymi w rydułtowskim społeczeństwie.

Klub istnieje już od 3 latach, jedni senorzy przychodzili, inni odchodzili, a pozostali Ci dla, których to miejsce jest ważne i potrzebne w ich życiu. Którzy widzą sens i możliwość realizacji i spełniania marzeń, którzy chcą czegoś więcej szukają na siebie pomysłów na spędzanie wolnego czasu i nie pogodzili się z myślą, że już im się od życia nic nie należy. Chcą w dalszym ciągu żyć pełnią życia, bo przecież pomimo upływu lat nadal czują się młodzi. Ważne, aby dotrzeć do tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że w Rydułtowach jest takie magiczne miejsce dla seniorów lub wiedzą, ale wahają się. Pozostało mi tylko zacytować słowa mojego wiersza

„A ty jeśli nie wiesz co zrobić masz z wolnym czasem,
Przyłącz się do "Samych Swoich", poszalej jeszcze czasem.

Miejsce tu jest dla każdego, kto tylko w magię wierzy,
Kto w życiu jest odważny i wtedy właśnie do niego świat należy.

Marzena Rotter – koordynator Klubu Seniora „Sami Swoi”

 

 

Udostępnij ten artykuł