Senior 60+

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+ została utworzona w 2014 roku jako oferta edukacyjna dla seniorów w mieście Rydułtowy finansowana z Rządowego Programu ASOS 2014-2020. Z uwagi na kompleksowy charakter projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem seniorów nie tylko w Rydułtowach ale również gmin ościennych. Nasze dotychczasowe kilkuletnie doświadczenie w pracy z seniorami pozwala na pełne wykorzystanie kompetencji dydaktycznych i organizacyjnych. Proponowane działania są odpowiedzią na oczekiwania i możliwości finansowe seniorów, dla których czynnikiem aktywizującym jest zakres oferty oraz nieodpłatność zajęć. Jednym z znaczących efektów naszych dotychczasowych działań jest powstanie Klubu Seniora "SAMI SWOI" i wspólne z seniorami utworzenie świetlicy integracyjnej przy ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. O Klubie Seniora "SAMI SWOI" jest bardzo głośno w całym regionie co wynika z ogromnej aktywności społecznej i kulturalnej naszych kochanych klubowiczów :-)
Zakładka Senior 60+  została współfinansowana z środków programu ASOS 2014-2020


Zobacz informacje

Dofinansowanie z środków Rządowego Programu AKTYWNI+

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO uzyskało dofinansowanie do projektu "Starość nie radość ale nie dla Ciebie Seniorze !!!" ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Wartość wsparcia wyniesie 70,0 tys. zł. Dzięki pozyskanym środkom zorganizujemy m.in. zajęcia ruchowe, wycieczki turystyczne oraz inne atrakcje aktywizujące naszych seniorów. Już dziś zapraszamy chętne osoby 60+ do zgłaszania się do projektu.

[...]

Sukcesy pływaków na zawodach w Bielawie

W dniach od 15-16.04.2023 w Bielawie odbyły się XVII Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu Masters wliczane do Pucharu Polski. Rydułtowscy pływacy wystąpili w składzie: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Marian Otlik, W zawodach uczestniczyło 167 zawodników, w tym 106 mężczyzn i 61 kobiet z 52 klubów.

[...]

SENIORIADA 2022

UWAGA SENIORZY już dziś serdecznie zapraszamy Was do udziału w III edycji przedsięwzięcia o nazwie SENIORIADA 2022. Co to takiego ? Otóż 17 września od godz. 10.00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach odbędą się zawody dla seniorów w formie rywalizacji sportowej.

[...]

Rydułtowianka Mistrzynią Polski w pływaniu Masters

W dniach od 10 do 12 czerwca w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. Zawody przeprowadzono na jednym z najnowocześniejszych basenów olimpijskich „Aquasfera” o niecce o długości 50 m. i 10 torach. W zawodach, wzięło udział 76 klubów z Polski, Czech, Ukrainy, Litwy, Niemiec i Australii. Startowało 347 zawodników w tym 116 kobiet i 231 mężczyzn. Odbyły się cztery bloki startowe: 1 blok w piątek, 2 bloki w sobotę i 1 blok w niedzielę. Każdy z zawodników mógł startować dwukrotnie w każdym z bloków, przy czym wyboru konkurencji należało dokonać na miesiąc przed zawodami, zgodnie z komunikatem zawodów. Konkurencje przeprowadzono w stylach: klasycznym, grzbietowym, dowolnym, motylkowym i zmiennym na dystansach, 50, 100, 200, 400 metrów oraz w stylu dowolnym na dystansie 800 i 1500 metrów. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowali: Maria Lippa, Władysław Szurek i Jerzy Ciecior.

[...]

Sukcesy naszych pływaków RAAS 60+

W niedzielę 24 kwietnia 2022 r. w Kędzierzynie Koźlu odbyły się kolejne zawody pływackie "Masters" Grand Prix Pucharu Polski II edycja Koziołków Pływackich, pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla. Zawody odbyły się w 19 konkurencjach (9 konkurencji kobiet + 9 konkurencji mężczyzn + sztafety 4x50 metrów stylem dowolnym). Konkurencje odbywały się na dystansach 50 i 100 metrów w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Każdy z zawodników mógł wystartować w 3 konkurencjach. Uczestniczyło 41 klubów z Polski i Słowacji. Łącznie 115 zawodników, w tym 77 mężczyzn i 38 kobiet. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowali: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Władysław Szurek i Jerzy Ciecior. Serdeczne gratulacje !!!

[...]

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+ film promocyjny

W 2021 roku realizowaliśmy kolejną edycję Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ czyli naszego projektu współfinansowanego w ramach rządowego programu AKTYTWNI+
Serdecznie zapraszamy na nasz film promocyjny w którym pokazujemy co takiego działo się w ubiegłorocznej edycji naszego projektu dedykowanego dla seniorów 60+

[...]

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora w ramach Programu AKTYWNI+

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO uzyskało dofinansowanie do projektu "Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+" ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Wartość wsparcia wyniesie 249,9 tys. zł. Dzięki pozyskanym środkom zorganizujemy m.in. zajęcia basenowe, zajęcia ruchowe, wycieczki turystyczne oraz inne atrakcje aktywizujące naszych seniorów. Już dziś zapraszamy chętne osoby 60+ do zgłaszania się do projektu.

[...]

Dzień otwarty w KLUBIE SENIORA

Czy to dzień, czy to noc w Klubie Seniora jest super moc. Droga Seniorko, Drogi Seniorze Nasz Klub na pewno Ci dopomoże. W swe skromne progi Cię zapraszamy. Wiele szczęścia Ci damy. My się nigdy nie nudzimy, Zawsze dobrze się bawimy. U nas znajdziesz przyjaciół wielu. I zawsze dojdziesz do celu. Gwarantujemy, że jak raz z nami zabawy skosztujesz to napewno nigdy nie pożałujesz. 
Tymi oto słowami wierszyka skomponowanego przez naszych Klubowiczów serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Klubu Seniora. Poznacie naszych Klubowiczów, czym się zajmują w klubie. Poznacie naszą koordynatorkę Iwonkę i zobaczycie wiele ciekawych fotek z działalności Klubu Seniora. STARTUJEMY !!! 

[...]

SENIORADA 2020 w Rydułtowach

UWAGA SENIORZY już dziś serdecznie zapraszamy Was do udziału w I edycji przedsięwzięcia o nazwie SENIORADA 2020. Co to takiego ? Otóż 26 września od godz. 9.00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach odbędą się zawody dla seniorów w formie rywalizacji sportowej. W Rydułtowach jeszcze tego nie było :-) Dzięki temu przedsięwzięciu chcemy zainspirować grupę min. 50 osób (seniorów i ich rodzin) do wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego. Jednocześnie chcemy aby uczestnicy SENIORADY zachęcali społeczność lokalną naszego miasta do podejmowania aktywności ruchowej. Nie zwlekajcie z decyzją uczestnictwa, bo liczba miejsc jest ograniczona a dla wszystkich uczestników przewidujemy pamiątkowe medale i ciepły posiłek. Zapisy prowadzone są w działających klubach Seniora na ul. Obywatelskiej 50/2; ROSIR ul. Bema 126 c i Oratorium św. Józefa przy Parafi św. Jerzego. Chęć uczestnictwa w SENIORADZIE 2020 można zgłaszać pod nr 508 954 442. Serdecznie zapraszamy !!!
SENIORADA 2020 jest działaniem w ramach projektu Stowarzyszenia MOJE MIASTO pn "Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+" współfinansowanego z środków rządowego programu ASOS 2014-2020

[...]