Senior 60+


Zobacz informacje

Zajęcia basenowe rozpoczęte :-)

Aqua aerobik może uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. O czym przekonały się nasze panie i panowie którzy uczestniczą w projekcie Akademii Aktywnego Seniora 60+ realizowanego dzięki środkom z Programu ASOS 2014-2020 edycja 2018. Aqua aerobik jest to rodzaj gimnastyki korekcyjnej, który wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. Chociaż w Rydułtowach nie ma basenu my zapewniamy ten rodzaj aktywności dla seniorów w ośrodku AKWARIUM w Rybniku-Boguszowicach.

[...]

Pikotki - aktywne w promowaniu kultury śląskiej

Niech żyją nam Pikotki przez szereg długich lat, i w zdrowiu i z uśmiechem heklują cały czas - tak właśnie zaczynają swoje spotkania panie z rydułtowskiej Grupy PIKOTKI. Cotygodniowe spotkania Pikotek odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Podczas spotkań panie dzielą się swoją wiedzą i nabywają nowe umiejętności. Ich działania odbywają się w ramach naszego wspólnego projektu pn."PIKOTKI- promocja i upowszechnianie kultury śląskiej"

[...]

Rydułtowscy pływacy rozpoczęli nowy sezon

W dniach od 24-25.03.2018 w Tychach odbyły się zawody pływackie o Puchar Polski w kategorii Masters. Rydułtowscy pływacy wystąpili w składzie: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta i Marian Otlik. W zawodach uczestniczyło 178 zawodników, w tym 111 mężczyzn i 67 kobiet. Na zawody przyjechali zawodnicy z Irlandii, Węgier i Ukrainy. W sumie odbyły się 34 konkurencje w pływaniu w stylu klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym. A oto wyniki naszych zawodników:

[...]

W Rydułtowach ruszyła Akademia Aktywnego Seniora 60+

Stowarzyszenie MOJE MIASTO serdecznie zaprasza do Akademii Aktywnego Seniora 60+ w ramach której osoby po 60 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć m.in.:

1. Świetlicy integracyjnej (w tym warsztaty manualne, kulinarne, teatralne a także udział w grach i zabawach edukacyjnych)
2. Aerobiku
3. Warsztatów tańca nowoczesnego „Dziewczynki Sprężynki 60+”
4. Choreoterapii – terapia tańcem i ruchem
5. Warsztatów dbałości o zdrowie i ciało
6. Wycieczek rowerowych
7. Wycieczek turystycznych (zapewniamy przewóz dla osób z Rydułtów)
8. Pływania i aqarobiku na basenie
a także z wielu innych atrakcji takich jak spotkania z ciekawymi ludźmi (podróżnikami, prawnikiem, psychologiem)

[...]

Akcja charytatywna na rzecz Aleksandry Lazar (Wieczorek)

W Rydułtowach mnóstwo osób ma WIELKIE SERDUCHA i okazuje się, że postanowiło wesprzeć i pomóc nam w zorganizowaniu 17 marca 2018 r akcji.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tak wielkiej życzliwości i wrażliwości na problemy drugiego człowieka. Klub Seniora „Sami Swoi” wraz ze Stowarzyszeniem MOJE MIASTO zorganizowali po raz drugi dla Aleksandry akcję charytatywną.

[...]

Aktywny Senior w Kulturze

„Aktywny senior w kulturze” pod właśnie takim tytułem do końca roku będzie trwał projekt z zakresu kultury i sztuki współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Rydułtowy. Realizatorem projektu będzie działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Projekt ten miał na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi  z placówek oświatowych na terenie Rydułtów.

[...]

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora znów powraca

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO po raz kolejny uzyskało dofinansowanie w ramach konkursu Programu ASOS 2014-2020 na realizację projektu Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+. Już niebawem rozpoczniemy rekrutację na poszczególne moduły naszej Akademii. Co w tym roku ? Jak zawsze mnóstwo atrakcji dla seniorów i nie tylko, gdyż przewidujemy zajęcia międzypokoleniowe w których będą mogły uczestniczyć nie tylko babcie i dziadkowie ale również wnuki i dzieci. Zapraszamy do śledzenia naszej strony a także fanpage na Facebook-u

[...]

Podsumowanie sezonu pływackiego 2017

W 2017 roku Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowało 6-ciu zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Władysław Szurek, Miron Starosta, Marian Otlik i Maria Lippa. W wielkim skrócie przedstawiamy osiągnięcia naszych pływaków w 2017 roku. Było sporo sukcesów i medali. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z zawodów typu MASTER.

[...]

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.
Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w Rydułtowach – 22 marca br. na Rynku, ul. Bema

[...]

Bojka o Kapturku

Piykny tyjater śląski - "Bojka o Kapturku" - spektakl w wykonaniu Klubu Seniora "Sami Swoi" dla dzieci i dorosłych. Po spektaklu występ "Dziewczynek Sprężynek 60+", które specyjalnie na tą okazję przygotowały nowe układy taneczne. Przez cały czas trwania imprezy grupa "Pikotki" wprowadzi nas w nastrój świąteczny. Będzie można podziwiać ich rękodzielnictwo oraz zakupić świąteczne ozdoby. Gwarantowana dobra zabawa oraz słodki poczęstunek. Czekamy na Ciebie 8 grudnia o godz. 1700 w RCK FENIKS w RydułtowachWstęp wolny - grzech nie przyjść.

[...]