Senior 60+


Zobacz informacje

Rudolf Bugla - Sport to całe moje życie

„Sport to całe moje życie”- tak mówi Pan Rudolf Bugla - sportowiec, nauczyciel i zasłużony rydułtowski działacz sportowy. Prezentujemy wywiad, który przeprowadziła z nim Pani Marzena Rotter - członek zarządu Stowarzyszenia Moje Miasto.

[...]

Zajęcia ruchowe - choreoterapia

Co to jest Choreoterapia ? To przede wszystkim taniec terapeutyczny, który pozwala zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem. Celem choreoterapii nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Dlatego nie ma w niej precyzyjnych wskazówek dotyczących ruchu ani żmudnych ćwiczeń sekwencji kroków. W ramach uruchomionych przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO bezpłatnych zajęciach ruchowych seniorzy z Akademii Aktywnego Seniora 60+ mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Pana Aleksandra Sobalę.

[...]

Zajęcia basenowe rozpoczęte :-)

Aqua aerobik może uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. O czym przekonały się nasze panie i panowie którzy uczestniczą w projekcie Akademii Aktywnego Seniora 60+ realizowanego dzięki środkom z Programu ASOS 2014-2020 edycja 2018. Aqua aerobik jest to rodzaj gimnastyki korekcyjnej, który wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. Chociaż w Rydułtowach nie ma basenu my zapewniamy ten rodzaj aktywności dla seniorów w ośrodku AKWARIUM w Rybniku-Boguszowicach.

[...]

Pikotki - aktywne w promowaniu kultury śląskiej

Niech żyją nam Pikotki przez szereg długich lat, i w zdrowiu i z uśmiechem heklują cały czas - tak właśnie zaczynają swoje spotkania panie z rydułtowskiej Grupy PIKOTKI. Cotygodniowe spotkania Pikotek odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Podczas spotkań panie dzielą się swoją wiedzą i nabywają nowe umiejętności. Ich działania odbywają się w ramach naszego wspólnego projektu pn."PIKOTKI- promocja i upowszechnianie kultury śląskiej"

[...]

Rydułtowscy pływacy rozpoczęli nowy sezon

W dniach od 24-25.03.2018 w Tychach odbyły się zawody pływackie o Puchar Polski w kategorii Masters. Rydułtowscy pływacy wystąpili w składzie: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta i Marian Otlik. W zawodach uczestniczyło 178 zawodników, w tym 111 mężczyzn i 67 kobiet. Na zawody przyjechali zawodnicy z Irlandii, Węgier i Ukrainy. W sumie odbyły się 34 konkurencje w pływaniu w stylu klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym. A oto wyniki naszych zawodników:

[...]

W Rydułtowach ruszyła Akademia Aktywnego Seniora 60+

Stowarzyszenie MOJE MIASTO serdecznie zaprasza do Akademii Aktywnego Seniora 60+ w ramach której osoby po 60 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć m.in.:

1. Świetlicy integracyjnej (w tym warsztaty manualne, kulinarne, teatralne a także udział w grach i zabawach edukacyjnych)
2. Aerobiku
3. Warsztatów tańca nowoczesnego „Dziewczynki Sprężynki 60+”
4. Choreoterapii – terapia tańcem i ruchem
5. Warsztatów dbałości o zdrowie i ciało
6. Wycieczek rowerowych
7. Wycieczek turystycznych (zapewniamy przewóz dla osób z Rydułtów)
8. Pływania i aqarobiku na basenie
a także z wielu innych atrakcji takich jak spotkania z ciekawymi ludźmi (podróżnikami, prawnikiem, psychologiem)

[...]

Akcja charytatywna na rzecz Aleksandry Lazar (Wieczorek)

W Rydułtowach mnóstwo osób ma WIELKIE SERDUCHA i okazuje się, że postanowiło wesprzeć i pomóc nam w zorganizowaniu 17 marca 2018 r akcji.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tak wielkiej życzliwości i wrażliwości na problemy drugiego człowieka. Klub Seniora „Sami Swoi” wraz ze Stowarzyszeniem MOJE MIASTO zorganizowali po raz drugi dla Aleksandry akcję charytatywną.

[...]

Aktywny Senior w Kulturze

„Aktywny senior w kulturze” pod właśnie takim tytułem do końca roku będzie trwał projekt z zakresu kultury i sztuki współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Rydułtowy. Realizatorem projektu będzie działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Projekt ten miał na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi  z placówek oświatowych na terenie Rydułtów.

[...]

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora znów powraca

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO po raz kolejny uzyskało dofinansowanie w ramach konkursu Programu ASOS 2014-2020 na realizację projektu Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+. Już niebawem rozpoczniemy rekrutację na poszczególne moduły naszej Akademii. Co w tym roku ? Jak zawsze mnóstwo atrakcji dla seniorów i nie tylko, gdyż przewidujemy zajęcia międzypokoleniowe w których będą mogły uczestniczyć nie tylko babcie i dziadkowie ale również wnuki i dzieci. Zapraszamy do śledzenia naszej strony a także fanpage na Facebook-u

[...]