Senior 60+


Zobacz informacje

Podsumowanie sezonu pływackiego 2017

W 2017 roku Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowało 6-ciu zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Władysław Szurek, Miron Starosta, Marian Otlik i Maria Lippa. W wielkim skrócie przedstawiamy osiągnięcia naszych pływaków w 2017 roku. Było sporo sukcesów i medali. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z zawodów typu MASTER.

[...]

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.
Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w Rydułtowach – 22 marca br. na Rynku, ul. Bema

[...]

Bojka o Kapturku

Piykny tyjater śląski - "Bojka o Kapturku" - spektakl w wykonaniu Klubu Seniora "Sami Swoi" dla dzieci i dorosłych. Po spektaklu występ "Dziewczynek Sprężynek 60+", które specyjalnie na tą okazję przygotowały nowe układy taneczne. Przez cały czas trwania imprezy grupa "Pikotki" wprowadzi nas w nastrój świąteczny. Będzie można podziwiać ich rękodzielnictwo oraz zakupić świąteczne ozdoby. Gwarantowana dobra zabawa oraz słodki poczęstunek. Czekamy na Ciebie 8 grudnia o godz. 1700 w RCK FENIKS w RydułtowachWstęp wolny - grzech nie przyjść.

[...]

Sukcesy rydułtowskich pływaków

Rydułtowscy pływacy przywieźli kolejne medale z Zimowych Mistrzostw Polskich w Pływaniu MASTERS w Gliwicach.
W dniach 17 - 19 listopada 2017r. na basenie "Olimpijczyk" w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu MASTERS. Udział wzięło 554 zawodników w tym 181 kobiet z siedmiu państw: Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy i Polski. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora reprezentowało 6 zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta, Władysław Szurek, Michał Kądzioła i Maria Lippa.

[...]

Działajmy razem i uczmy się od siebie - nawzajem

„Działajmy razem i uczmy się od siebie” pod właśnie takim tytułem przez okres dwóch miesięcy trwał projekt - międzypokoleniowe spotkania dzieci i seniorów", realizowany przy współfinansowaniu z Programu FIO Śląskie lokalnie 2017. Realizatorem projektu był działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Projekt ten miał na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie Rydułtów, a także świetlicy dzieci niepełnosprawnych.

[...]

Graczki, czyli zabawki i zabawy śląskie

Jak już informowaliśmy od września br. Stowarzyszenie MOJE MIASTO i Klub Seniora "Sami Swoi" realizują projekt pt.” W kulturze są Sami Swoi”. W ramach spotkań świetlicowych seniorzy wypełniają swój wolny czas aktywnością społeczną i kulturalną. Na ostatnich warsztatach, które miały charakter integracji międzypokoleniowej, seniorzy spotkali się z dziećmi z klasy 3 a Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. Tematyką warsztatów były graczki, czyli zabawki i zabawy śląskie. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Rydułtowy w ramach konkursu z zakresu kultury i sztuki.

[...]

Działajmy razem i uczmy się od siebie

Informujemy, że już niebawem rozpoczynamy nasz nowy projekt "Działajmy razem i uczmy się od siebie – międzypokoleniowe spotkania dzieci i seniorów", który będzie realizowany przy współfinansowaniu z Programu FIO Śląskie lokalnie 2017. Realizatorem projektu będzie działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Termin realizacji projektu to: wrzesień – październik. Projekt ten ma na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie Rydułtów, a także świetlicy dzieci niepełnosprawnych.

[...]

Miejsca przyjazne seniorom edycja 2017

Miło nam poinformować, że nasz Klub Seniora "SAMI SWOI" wraz z Stowarzyszeniem MOJE MIASTO zgłosił świetlicę integracyjną w Rydułtowach do plebiscytu Dziennika Zachodniego o nazwie - Miejsca przyjazne seniorom edycja 2017. Chcesz zagłosować na najlepsze miejsce dla seniorów zagłosuj na naszą świetlicę. Pod nazwą KLIKNIJ - "Magiczne miejsce" jest opis naszej świetlicy na którą można zagłosować wysyłając SMS o treści MPSENIOR.30 pod numerem 72355. Serdecznie prosimy o Wasze głosy. Warto promować nasze miejsce w Rydułtowach, które naprawdę jest magiczne. Chcesz się przekonać ? To zapraszamy do nas yes

[...]

Rydułtowscy pływacy Mistrzami Polski

Nasi rydułtowscy pływacy z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ Pani Maria Lippa i Pan Rudolf Bugla zostali Mistrzami Polski w pływaniu !!! W dniach od 16-18 czerwca, na najnowocześniejszym basenie olimpijskim w Warszawie, przy ul. Księcia Trojdena w dzielnicy Ochota, odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Wzięło w nich udział 504 zawodników z 11 krajów. Odbyło się 40 konkurencji w  5 blokach startowych. W piątek i sobotę odbyły sie 2 bloki startowe (przedpołudniowy i popołudniowy). W niedzielę odbył się 1 blok startowy. Każdy z zawodników mógł  startować w wybranych 9 konkurencjach (po 2 konkurencje w każdym bloku, przy czym  na długim dystansie (1-szy blok startowy) do wyboru 800 m  lub 1500 m.

[...]

Dziewczynki Sprężynki 60 +

Pojawiły się nie wiadomo skąd, bo jak same mówią nikt z nich wcześniej nie pomyślał, że to wszystko pójdzie tak szybko i tak się to potoczy. Chciały tylko ćwiczyć, dbać o zdrowie i spotkać się ze swoim rówieśniczkami. Może jednak zacznę od początku. Otóż podczas zajęć ruchowych prowadzonych w ramach projektu Akademia Aktywnego Seniora 60+, realizowanego przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO, uczestniczki wraz z prowadzącą instruktorką Roksaną Orzyszek postanowiły zatańczyć na uroczystym zakończeniu Akademii. I tak zaczęła się ich przygoda z tańcem.

[...]