Senior 60+


Zobacz informacje

Rydułtowscy pływacy Mistrzami Polski

Nasi rydułtowscy pływacy z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ Pani Maria Lippa i Pan Rudolf Bugla zostali Mistrzami Polski w pływaniu !!! W dniach od 16-18 czerwca, na najnowocześniejszym basenie olimpijskim w Warszawie, przy ul. Księcia Trojdena w dzielnicy Ochota, odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Wzięło w nich udział 504 zawodników z 11 krajów. Odbyło się 40 konkurencji w  5 blokach startowych. W piątek i sobotę odbyły sie 2 bloki startowe (przedpołudniowy i popołudniowy). W niedzielę odbył się 1 blok startowy. Każdy z zawodników mógł  startować w wybranych 9 konkurencjach (po 2 konkurencje w każdym bloku, przy czym  na długim dystansie (1-szy blok startowy) do wyboru 800 m  lub 1500 m.

[...]

Dziewczynki Sprężynki 60 +

Pojawiły się nie wiadomo skąd, bo jak same mówią nikt z nich wcześniej nie pomyślał, że to wszystko pójdzie tak szybko i tak się to potoczy. Chciały tylko ćwiczyć, dbać o zdrowie i spotkać się ze swoim rówieśniczkami. Może jednak zacznę od początku. Otóż podczas zajęć ruchowych prowadzonych w ramach projektu Akademia Aktywnego Seniora 60+, realizowanego przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO, uczestniczki wraz z prowadzącą instruktorką Roksaną Orzyszek postanowiły zatańczyć na uroczystym zakończeniu Akademii. I tak zaczęła się ich przygoda z tańcem.

[...]

Niezwykli ludzie

Prezentujemy niezwykłe sylwetki osób zaangażowanych w życie społeczne Klubu Seniora "Sami Swoi". Dziś prezentujemy Panią Teresę Zacharewicz która jest kobietą niezwykłą, która do końca w to nie wierzy i przyszła pora, aby Jej to uświadomić to jest moje zadanie - pisze Marzena Rotter koordynator świetlicy integracyjnej. Tereska pełni funkcję zastępcy przewodniczącego w świetlicy, a ze swoich obowiązków wywiązuje się znakomicie. Mogę powiedzieć z całą pewnością, że to ona mogłaby przejąć kierowanie Klubem.

[...]

Sukcesy naszych pływaków w zawodach w Bielawie

W dniach 22-23 kwietnia 2017 w Bielawie odbyły się "XIV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters". To kkolejne wydarzenie w którym nasi pływacy - seniorzy z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ odnieśli sukcesy, którymi warto się pochwalić.

[...]

Gala ludzi kultury i sportu

We wtorek 11 kwietnia w wodzisławskim hotelu "Amadeus" odbyła się uroczystość, podczas której tegoroczni laureaci Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury i Sportu odebrali wyróżnienia. Wśród wielu wyróżnionych byli również nasi mieszkańcy Rydułtów.

[...]

Bo my mierzymy czas inaczej

"Bo my mierzymy czas inaczej..." cytat: Akademia Aktywnego Seniora Rydułtowy. Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu o seniorach
napisanego przez panią Danutę Dyrek, która jest pedagogiem, wykładowcą akademickim i prowadziła zajęcia w świetlicy na Obywatelskiej.

[...]

Rydułtowscy pływacy rozpoczęli nowy sezon !

W dniach 25 i 26 marca br. w Tychach odbyły się zawody pływackie o Puchar Polski w Kategorii Masters. W zawodach uczestniczyło 254 uczestników z 58 klubów i 4 krajów w tym z Ukrainy, Irlandii, Węgier i Polski. Odbyło się 34 konkurencji. Każdy z zawodników brał udział w 4 konkurencjach. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowało 6-ciu zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Władysław Szurek, Miron Starosta, Marian Otlik i Maria Lippa.

[...]

Podziękowania

"Tak mało na świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba. Nią życie jak słońce się świeci, nią ziemia się zbliża do nieba
W społeczności rydułtowskiej jest osoba, która od wielu lat działa na rzecz seniorów i jako jedna z nielicznych zainteresowała się ich losem. Jest nią prezes Stowarzyszenia MOJE MIASTO Marek Wystyrk - mówią seniorzy z Klubu Seniora "Sami Swoi"

[...]

Magiczne miejsce

Tak kochani to już prawie rok jak nastąpiło otwarcie świetlicy dla seniorów, która zmieniła od niedawna nazwę na Klub Seniora ”Sami Swoi” - mówi Marzena Rotter - koordynatorka Klubu Seniora "Sami Swoi" i jednocześnie członek Zarządu Stowarzyszenia MOJE MIASTO. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bardzo emocjonalnymi rozważaniami Marzeny :-)

[...]

Zabawa karnawałowa 12 luty 2017r.

"Szalone na sali tańce w rytm przebojowej muzyki a może tak przebierańce i pełne zachwytu okrzyki" tak właśnie wyglądała zabawa karnawałowa zorganizowana przez działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora "Sami Swoi". Wspaniałe stroje, wyśmienita zabawa, dużo śmiechu i dobrej muzyki. To właśnie oni - aktywni seniorzy z Rydułtów. Warto do nich dołączyć, gdyż nie ma drugiego takiego klubu w całej okolicy smiley Zapraszamy na fotorelację z balu... również na naszego FB https://www.facebook.com/MOJEMIASTO2007/?ref=settingssmiley

[...]