Senior 60+


Zobacz informacje

Aktywny Senior w Kulturze

„Aktywny senior w kulturze” pod właśnie takim tytułem do końca roku będzie trwał projekt z zakresu kultury i sztuki współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Rydułtowy. Realizatorem projektu będzie działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Projekt ten miał na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi  z placówek oświatowych na terenie Rydułtów.

[...]

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora znów powraca

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO po raz kolejny uzyskało dofinansowanie w ramach konkursu Programu ASOS 2014-2020 na realizację projektu Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+. Już niebawem rozpoczniemy rekrutację na poszczególne moduły naszej Akademii. Co w tym roku ? Jak zawsze mnóstwo atrakcji dla seniorów i nie tylko, gdyż przewidujemy zajęcia międzypokoleniowe w których będą mogły uczestniczyć nie tylko babcie i dziadkowie ale również wnuki i dzieci. Zapraszamy do śledzenia naszej strony a także fanpage na Facebook-u

[...]

Podsumowanie sezonu pływackiego 2017

W 2017 roku Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowało 6-ciu zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Władysław Szurek, Miron Starosta, Marian Otlik i Maria Lippa. W wielkim skrócie przedstawiamy osiągnięcia naszych pływaków w 2017 roku. Było sporo sukcesów i medali. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z zawodów typu MASTER.

[...]

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.
Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w Rydułtowach – 22 marca br. na Rynku, ul. Bema

[...]

Bojka o Kapturku

Piykny tyjater śląski - "Bojka o Kapturku" - spektakl w wykonaniu Klubu Seniora "Sami Swoi" dla dzieci i dorosłych. Po spektaklu występ "Dziewczynek Sprężynek 60+", które specyjalnie na tą okazję przygotowały nowe układy taneczne. Przez cały czas trwania imprezy grupa "Pikotki" wprowadzi nas w nastrój świąteczny. Będzie można podziwiać ich rękodzielnictwo oraz zakupić świąteczne ozdoby. Gwarantowana dobra zabawa oraz słodki poczęstunek. Czekamy na Ciebie 8 grudnia o godz. 1700 w RCK FENIKS w RydułtowachWstęp wolny - grzech nie przyjść.

[...]

Sukcesy rydułtowskich pływaków

Rydułtowscy pływacy przywieźli kolejne medale z Zimowych Mistrzostw Polskich w Pływaniu MASTERS w Gliwicach.
W dniach 17 - 19 listopada 2017r. na basenie "Olimpijczyk" w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu MASTERS. Udział wzięło 554 zawodników w tym 181 kobiet z siedmiu państw: Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy i Polski. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora reprezentowało 6 zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta, Władysław Szurek, Michał Kądzioła i Maria Lippa.

[...]

Działajmy razem i uczmy się od siebie - nawzajem

„Działajmy razem i uczmy się od siebie” pod właśnie takim tytułem przez okres dwóch miesięcy trwał projekt - międzypokoleniowe spotkania dzieci i seniorów", realizowany przy współfinansowaniu z Programu FIO Śląskie lokalnie 2017. Realizatorem projektu był działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Projekt ten miał na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie Rydułtów, a także świetlicy dzieci niepełnosprawnych.

[...]

Graczki, czyli zabawki i zabawy śląskie

Jak już informowaliśmy od września br. Stowarzyszenie MOJE MIASTO i Klub Seniora "Sami Swoi" realizują projekt pt.” W kulturze są Sami Swoi”. W ramach spotkań świetlicowych seniorzy wypełniają swój wolny czas aktywnością społeczną i kulturalną. Na ostatnich warsztatach, które miały charakter integracji międzypokoleniowej, seniorzy spotkali się z dziećmi z klasy 3 a Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. Tematyką warsztatów były graczki, czyli zabawki i zabawy śląskie. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Rydułtowy w ramach konkursu z zakresu kultury i sztuki.

[...]

Działajmy razem i uczmy się od siebie

Informujemy, że już niebawem rozpoczynamy nasz nowy projekt "Działajmy razem i uczmy się od siebie – międzypokoleniowe spotkania dzieci i seniorów", który będzie realizowany przy współfinansowaniu z Programu FIO Śląskie lokalnie 2017. Realizatorem projektu będzie działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora „Sami Swoi”, który znajduje się na ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach. Termin realizacji projektu to: wrzesień – październik. Projekt ten ma na celu zwiększenie aktywności społecznej osób 60+ poprzez zajęcia integracyjne i edukacje międzypokoleniową z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie Rydułtów, a także świetlicy dzieci niepełnosprawnych.

[...]

Miejsca przyjazne seniorom edycja 2017

Miło nam poinformować, że nasz Klub Seniora "SAMI SWOI" wraz z Stowarzyszeniem MOJE MIASTO zgłosił świetlicę integracyjną w Rydułtowach do plebiscytu Dziennika Zachodniego o nazwie - Miejsca przyjazne seniorom edycja 2017. Chcesz zagłosować na najlepsze miejsce dla seniorów zagłosuj na naszą świetlicę. Pod nazwą KLIKNIJ - "Magiczne miejsce" jest opis naszej świetlicy na którą można zagłosować wysyłając SMS o treści MPSENIOR.30 pod numerem 72355. Serdecznie prosimy o Wasze głosy. Warto promować nasze miejsce w Rydułtowach, które naprawdę jest magiczne. Chcesz się przekonać ? To zapraszamy do nas yes

[...]