Senior 60+


Zobacz informacje

Niezwykli ludzie

Prezentujemy niezwykłe sylwetki osób zaangażowanych w życie społeczne Klubu Seniora "Sami Swoi". Dziś prezentujemy Panią Teresę Zacharewicz która jest kobietą niezwykłą, która do końca w to nie wierzy i przyszła pora, aby Jej to uświadomić to jest moje zadanie - pisze Marzena Rotter koordynator świetlicy integracyjnej. Tereska pełni funkcję zastępcy przewodniczącego w świetlicy, a ze swoich obowiązków wywiązuje się znakomicie. Mogę powiedzieć z całą pewnością, że to ona mogłaby przejąć kierowanie Klubem.

[...]

Sukcesy naszych pływaków w zawodach w Bielawie

W dniach 22-23 kwietnia 2017 w Bielawie odbyły się "XIV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters". To kkolejne wydarzenie w którym nasi pływacy - seniorzy z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ odnieśli sukcesy, którymi warto się pochwalić.

[...]

Gala ludzi kultury i sportu

We wtorek 11 kwietnia w wodzisławskim hotelu "Amadeus" odbyła się uroczystość, podczas której tegoroczni laureaci Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury i Sportu odebrali wyróżnienia. Wśród wielu wyróżnionych byli również nasi mieszkańcy Rydułtów.

[...]

Bo my mierzymy czas inaczej

"Bo my mierzymy czas inaczej..." cytat: Akademia Aktywnego Seniora Rydułtowy. Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu o seniorach
napisanego przez panią Danutę Dyrek, która jest pedagogiem, wykładowcą akademickim i prowadziła zajęcia w świetlicy na Obywatelskiej.

[...]

Rydułtowscy pływacy rozpoczęli nowy sezon !

W dniach 25 i 26 marca br. w Tychach odbyły się zawody pływackie o Puchar Polski w Kategorii Masters. W zawodach uczestniczyło 254 uczestników z 58 klubów i 4 krajów w tym z Ukrainy, Irlandii, Węgier i Polski. Odbyło się 34 konkurencji. Każdy z zawodników brał udział w 4 konkurencjach. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowało 6-ciu zawodników: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Władysław Szurek, Miron Starosta, Marian Otlik i Maria Lippa.

[...]

Podziękowania

"Tak mało na świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba. Nią życie jak słońce się świeci, nią ziemia się zbliża do nieba
W społeczności rydułtowskiej jest osoba, która od wielu lat działa na rzecz seniorów i jako jedna z nielicznych zainteresowała się ich losem. Jest nią prezes Stowarzyszenia MOJE MIASTO Marek Wystyrk - mówią seniorzy z Klubu Seniora "Sami Swoi"

[...]

Magiczne miejsce

Tak kochani to już prawie rok jak nastąpiło otwarcie świetlicy dla seniorów, która zmieniła od niedawna nazwę na Klub Seniora ”Sami Swoi” - mówi Marzena Rotter - koordynatorka Klubu Seniora "Sami Swoi" i jednocześnie członek Zarządu Stowarzyszenia MOJE MIASTO. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bardzo emocjonalnymi rozważaniami Marzeny :-)

[...]

Zabawa karnawałowa 12 luty 2017r.

"Szalone na sali tańce w rytm przebojowej muzyki a może tak przebierańce i pełne zachwytu okrzyki" tak właśnie wyglądała zabawa karnawałowa zorganizowana przez działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO Klub Seniora "Sami Swoi". Wspaniałe stroje, wyśmienita zabawa, dużo śmiechu i dobrej muzyki. To właśnie oni - aktywni seniorzy z Rydułtów. Warto do nich dołączyć, gdyż nie ma drugiego takiego klubu w całej okolicy smiley Zapraszamy na fotorelację z balu... również na naszego FB https://www.facebook.com/MOJEMIASTO2007/?ref=settingssmiley

[...]

Podsumowanie Akademii Aktywnego Seniora 60+

W dniu 14 grudnia br. o godz. 17.00 w sali teatralnej Rydułtowskiego Centrum Kultury FENIKS odbyło się uroczyste podsumowanie Akademii Aktywnego Seniora 60+. Projekt Akademii jest realizowany przez naszą organizację już od 2012 roku przy wsparciu środków z Programu ASOS Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Tegoroczny finał był niezwykłym wydarzeniem, gdyż to sami uczestnicy projektu - seniorzy przygotowali program artystyczny uświetniający tą uroczystość. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia przygotowaną przez Panią Bernadetę Oślizły, relację Radia 90 przygotowaną przez Arkadiusza Żabkę oraz news w Telewizji TVT.

[...]

Andrzejkowe szaleństwo.

Pełen czarów andrzejkowy wieczór zdarza się tylko raz. Jak mówi stare przysłowie" Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja". W ten andrzejkowy wieczór uczestnicy Akademii Aktywnego Seniora 60+mieli okazję do wspaniałej zabawy. Za pośrednictwem wróżb dowiedzieli się co ich czeka w najbliższym czasie. Nie zabrakło również takich zabaw jak  lania wosku, rzucania za siebie obierkami jabłek, układania butów, czy wróżenia z kart i dłoni. Radość i zadowolenie i dobry humor panował do końca zabawy.
Zapraszamy do fotorelacji którą przygotowała Marzena Rotter

[...]