Lista aktualności

Zapraszamy na mecz GKS-23 NAPRZÓD Rydułtowy

ZARZĄD GÓRNICZEGO KLUBU SPORTOWEGO „NAPRZÓD-23” RYDUŁTOWY SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA NA MECZ PIŁKI NOŻNEJ O MISTRZOSTWO KLASY A POMIĘDZY:
GKS NAPRZÓD-23 RYDUŁTOWY – LKS BOROWIK SZCZEJKOWICE

[...]

Finał konkursu Rydułtowskie Talenty 2019

Za nami już wielki finał konkursu "Rydułtowskie Talenty 2019". W Rydułtowach mamy bardzo utalentowaną młodzież czego dowodem był udział aż 105 uczestników eliminacji konkursowych. Warto przypomnieć, że była to już druga edycja konkursu– „Rydułtowskie Talenty”. Pomysłodawcą konkursu i głównymi organizatorami były Pani Ewa Kolbusz i Pani Justyna Cieślik. Organizatorem konkursu jest nasze Stowarzyszenie MOJE MIASTO i Szkoła Wokalna JC Music Justyna Cieślik. Projekt naszego stowarzyszenia pn ”Rydułtowski Mam Talent 2019” w ramach którego odbył się konkurs współfinansowany był przez Miasto Rydułtowy, w ramach konkursu z zakresu kultury i sztuki. Oto lista finalistów i zdobywców głównych nagród.

[...]

Wycieczka integracyjna do Brennej

Wspaniała zabawa, pełna integracja, moc atrakcji i smaczny poczęstunek - tak można w krótkich słowach podsumować zorganizowaną przez Klub Seniora "Sami Swoi" wycieczkę do SAWANNY w Brennej. W trakcie wycieczki, przed Sawanną, uczestnicy zwiedzili również obserwatorium nietoperzy w Brennej. W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy koordynatorce Klubu - Pani Iwonie Nieszczesny za organizację całej świetnej imprezy :-)
Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do świetlicy na ul. Obywatelską 50/2 w Rydułtowach gdzie prężnie działa Klub Seniora "Sami Swoi". Oprócz zajęć świetlicowych organizujemy również dla naszych Klubowiczów i symaptyków inne atrakcje m.in. wycieczki integracyjne. Zapraszamy na fotorelację z wycieczki gdzie Państwo sami się przekonają jak potrafimy się bawić i integrować :-) Odwiedzajcie nas również na Facebook-u

[...]

RYDUŁTOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2020

Szanowni mieszkańcy Rydułtów ruszył RYDUŁTOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2020, który dostępny jest na stronie budzet.rydultowy.pl
Projekty zgłaszać można od 16 września do 6 października 2019 r. To już druga edycja tej nowej formie włączenia mieszkańców w proces współdecydowania o przedsięwzięciach Miasta Rydułtowy. Celem Budżetu Obywatelskiego jest włączenie mieszkańców w projektowanie wydatków na zadania realizowane w ich obszarach zamieszkania. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w tegorocznej edycji.

[...]

Rydułtowskie Talenty 2019

W Rydułtowach nie brakuje talentów i my mamy tego świadomość, dlatego jeżeli chcesz zaistnieć na scenie zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie "Rydułtowskie Talenty 2019". Śpiewasz solo lub w zespole, grasz na instrumencie ? Tańczysz sam, w parze lub w zespole, grasz solo lub z zespołem ? To właśnie dla Ciebie stworzyliśmy możliwość pokazania swojego talentu. Nie przegap swojej szansy a przy okazji wygraj atrakcyjne nagrody. Ogłaszamy konkurs "RYDUŁTOWSKIE TALENTY 2019"

[...]

Zapraszamy na mecz naszej drużyny

ZARZĄD GÓRNICZEGO KLUBU SPORTOWEGO „NAPRZÓD-23" RYDUŁTOWY SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA NA MECZ PIŁKI NOŻNEJ O MISTRZOSTWO KLASY A POMIĘDZY: GKS "NAPRZÓD-23" RYDUŁTOWY – TKKF ZUCH ORZEPOWICE. CAŁA NAPRZÓD !!!

[...]

Wycieczka do Brennej

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w jednodniowej wycieczce do Brennej - ośrodek "Sawanna" organizowanej przez Klub Seniora "Sami Swoi" w dniu 24.09.2019 r. W ramach wycieczki zapewniamy: dwudaniowy obiad + kompot, domowe ciasto, kawa i herbata (dostępne cały czas), ognisko z pieczeniem kiełbasek, koncert kapeli góralskiej oraz transport z Rydułtów do Brennej i z powrotem. Koszt 70 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmuje koordynator Klubu Pani Iwona Nieszczesny nr tel. 508 954 442

[...]

Koncert SPLECIONE DŁONIE I MY - Gwiazdy Telewizji i Estrady

Serdecznie zapraszamy na Koncert "SPLECIONE DŁONIE I MY" Gwiazdy Telewizji i Estrady, który odbędzie się 15.09.2019r., godzinie 18.00 w RCK FENIKS w Rydułtowach. Podczas koncertu usłyszycie Państwo największe hity z debiutanckiej płyty Beaty Mańkowskiej "Taka właśnie jestem", okupującej od 2017 roku listy śląskich przebojów ("Splecione dłonie", "Bierz co chcesz", "Żyj z całych sił"), połączone z największymi standardami muzyki amerykańskiej, słynnymi pieśniami neapolitańskimi, do tego najpiękniejsze utwory musicalowe i operetkowe oraz utwory rozrywkowe.

[...]

Roztańczone Dziewczynki Sprężynki

Podczas zajęć ruchowych prowadzonych w ramach projektu Akademia Aktywnego Seniora 60+ realizowanego w 2016 roku przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO, uczestniczki wraz z prowadzącą instruktorką Roksaną Orzyszek postanowiły zatańczyć na uroczystym zakończeniu Akademii. Tak właśnie zaczęła się ich przygoda z tańcem a swój zespół nazwały "Dziewczynki Sprężynki 60+". Dziś bardzo często są zapraszane przez inne organizacje na różne imprezy i uroczytości gdzie występując przed szeroką publicznością nagradzane są gromkimi brawami. Mają już swoje sukcesy podczas udziałów m.in. w ogólnopolskich przeglądach tanecznych. Zespół "Dziewczynki Sprężynki 60+" jest w stałej współpracy z Stowarzyszeniem MOJE MIASTO z którym obecnie realizuje projekt "Aktywny Senior w Kulturze" współfinansowany z środków budżetu Miasta Rydułtowy. Poprzez działalność zespołu powodujemy stały rozwój oferty edukacyjno-kulturalnej dla seniorów 60+ w Rydułtowach i zapewnimy im aktywne uczestnictwo w kulturze społeczności lokalnej. 

[...]