Lista aktualności

Przekaż swój 1% na MOJE MIASTO

Szanowni Państwo miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Co to znaczy ? Już ponad 13 lat działamy na rzecz naszej społeczności lokalnej. Realizujemy dla Was wiele darmowych działań m.in. wyjazdy na basen, kursy, warsztaty, szkolenia, prowadzimy świetlicę integracyjną dla seniorów w 3 różnych lokalizacjach i nie tylko a także wspieramy grupy nieformalne oraz osoby i rodziny najbardziej potrzebujące. Możemy dzięki TOBIE zrobić jeszcze więcej :-)

Przekaż 1% na rzecz MOJEGO MIASTA. To proste wpisując w zeznaniu podatkowym nasz numer KRS 0000272960

[...]

76 rocznica Tragedii Górnośląskiej

Wydarzenia określane jako Tragedia Górnośląska rozpoczęły się wraz z wkroczeniem Armii Czerwonej pod koniec stycznia 1945 r. Była to fala sowieckich i komunistycznych represji w latach 1945-48, które pochłonęły tysiące ofiar, deportację dziesiątek tysięcy mieszkańców regionu na roboty przymusowe do Związku Sowieckiego i wiążące się z tym dramaty wielu rodzin. Upamiętnienie tych wydarzeń i ich ofiar koncentruje się wokół przypadającego w tym roku 31 stycznia Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945 r. Dzień ten obchodzony jest w ostatnią niedzielę stycznia w woj. śląskim i opolskim. Publikacja "Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka" wydana przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO opowiada losy mieszkańców naszego regiony. Trzecie wydanie zostało także specjalnie zadedykowane Wszystkim deportowanym do Związku Radzieckiego. Serdecznie zapraszamy na promocję III wydania niniejszej publikacji.

[...]

Dzień otwarty w KLUBIE SENIORA

Czy to dzień, czy to noc w Klubie Seniora jest super moc. Droga Seniorko, Drogi Seniorze Nasz Klub na pewno Ci dopomoże. W swe skromne progi Cię zapraszamy. Wiele szczęścia Ci damy. My się nigdy nie nudzimy, Zawsze dobrze się bawimy. U nas znajdziesz przyjaciół wielu. I zawsze dojdziesz do celu. Gwarantujemy, że jak raz z nami zabawy skosztujesz to napewno nigdy nie pożałujesz. 
Tymi oto słowami wierszyka skomponowanego przez naszych Klubowiczów serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Klubu Seniora. Poznacie naszych Klubowiczów, czym się zajmują w klubie. Poznacie naszą koordynatorkę Iwonkę i zobaczycie wiele ciekawych fotek z działalności Klubu Seniora. STARTUJEMY !!! 

[...]

Promocja publikacji książki Jo był Ukradziony

Serdecznie zapraszamy na promocję III wydania książki "Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka." W związku z tym, że nie mogliśmy zorganizować spotkania promocyjnego przedstawiamy Państwu film promocyjny. Mamy nadzieję, że dzięki takiej promocji trafimy do szerokiego grona odbiorców. Kolejne wydanie publikacji "Jo był Ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka." powstało dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z Urzędu Miasta Rydułtowy i Urzędu Województwa Śląskiego. 

[...]

Wystawa bożonarodzeniowa Grupy Pikotki

Serdecznie zapraszamy na wystawę bożonarodzeniowych prac Grupy PIKOTKI w wersji online. „PIKOTKI – promocja i upowszechnianie kultury śląskiej” pod taką nazwą realizowany jest w tym roku projekt współfinansowany z środków budżetu Miasta Rydułtowy. W tym szczególnie dla nas wszystkich czasie, pomimo epidemii i wielu obostrzeń Panie pieczołowicie przygotowały swoje rękodzielnicze cuda.

[...]

Dramaty Ślązaków spisane w nowym wydaniu

Książka „Jo był ukradziony” ukazująca wspomnienia i historie lokalnej społeczności związane z Tragedią Górnośląską zyskała swoje trzecie wydanie. Kolejny raz publikacja została poszerzona o nieznane dotychczas wątki.Dramaty mieszkańców Śląska, które miały miejsce po wejściu na nasze tereny Armii Czerwonej, a które też zostały zebrane w książce „Jo był ukradziony” zyskały trzecie, poszerzone wydanie. - Pierwsze wydanie otworzyło szeroko drzwi do historii, których ludzie w większości nie znali lub co gorsza chcieli zapomnieć, szczególnie jeśli mówimy o ofiarach Tragedii Górnośląskiej.

[...]

Wielka sława to żart

20 listopada o godz. 18:00 Rydułtowskie Centrum Kultury FENIKS w Rydułtowach zaprasza na Koncert "Wielka sława to żart". Anna i Romuald Spychalscy, Anna Cymmerman, Dariusz Pietrzykowski oraz Marcin Janiszewski (fortepian) i Maciej Gogołkiewicz (konferansjer) zapraszają na koncert z muzyką operetkową i musicalową w wykonaniu znakomitych artystów światowej sceny i estrady. W programie znajdują się słynne arie operetkowe, pieśni neapolitańskie, songi musicalowe, znane melodie filmowe oraz szlagiery muzyki rozrywkowej.

[...]

Wojciech Koziołek z UKS Dwójka złotym medalistą Pucharu Polski Kadetów

Miło nam poinformować, że Wojciech Koziołek - rydułtowianin, zawodnik UKS Dwójka został złotym medalistą wagi 66 kg Pucharu Polski Kadetów w Piasecznie. Prezentujemy krótki wywiad z naszym utalentowanym judokiem z Rydułtów. Co jest marzeniem Wojtka ? Przeczytajcie w artykule jaki ukazał się na oficjalnej stronie Polskiego Związku Judo.

[...]

SENIORADA 2020 w Rydułtowach

UWAGA SENIORZY już dziś serdecznie zapraszamy Was do udziału w I edycji przedsięwzięcia o nazwie SENIORADA 2020. Co to takiego ? Otóż 26 września od godz. 9.00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach odbędą się zawody dla seniorów w formie rywalizacji sportowej. W Rydułtowach jeszcze tego nie było :-) Dzięki temu przedsięwzięciu chcemy zainspirować grupę min. 50 osób (seniorów i ich rodzin) do wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego. Jednocześnie chcemy aby uczestnicy SENIORADY zachęcali społeczność lokalną naszego miasta do podejmowania aktywności ruchowej. Nie zwlekajcie z decyzją uczestnictwa, bo liczba miejsc jest ograniczona a dla wszystkich uczestników przewidujemy pamiątkowe medale i ciepły posiłek. Zapisy prowadzone są w działających klubach Seniora na ul. Obywatelskiej 50/2; ROSIR ul. Bema 126 c i Oratorium św. Józefa przy Parafi św. Jerzego. Chęć uczestnictwa w SENIORADZIE 2020 można zgłaszać pod nr 508 954 442. Serdecznie zapraszamy !!!
SENIORADA 2020 jest działaniem w ramach projektu Stowarzyszenia MOJE MIASTO pn "Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+" współfinansowanego z środków rządowego programu ASOS 2014-2020

[...]