Lista aktualności

Akcja charytatywna dla Oli

Aleksandra Wieczorek-Lazar z Rydułtów od lat zmaga się z poważną chorobą. Ola przez wiele lat pracowała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr w 2 w Rydułtowach. Niestety, poważne problemy zdrowotne przerwały jej plany, nie tylko zawodowe. Gdy Ola sądziła, że nic gorszego jej nie spotka, zachorowała na przewlekłą białaczkę limfatyczną 4 stopnia. Bardzo kosztowne leczenie jest ponad jej możliwości. Dlatego po raz kolejny chcemy wspomóc Olę poprzez akcję charytatywną, która odbędzie się 16 grudnia o godz. 17.00 w RCK FENIKS w Rydułtowach. Wiele osób i instytucji zaangażowało się w tą akcję, więc nie bądź obojętny i pomóż drugiemu człowiekowi. Dziś Ola potrzebuje Twojej pomocy a jutro możesz potrzebować ją również Ty lub Twoja rodzina...

[...]

Akademia Aktywnego Seniora 60+ podsumowanie

W dniu 30 listopada br. o godz. 17.00 w sali teatralnej Rydułtowskiego Centrum Kultury FENIKS odbyło się uroczyste podsumowanie Akademii Aktywnego Seniora 60+. Projekt Akademii jest realizowany przez naszą organizację już od 2012 roku przy wsparciu środków z Programu ASOS Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Tegoroczny finał był niezwykłym wydarzeniem, gdyż to sami uczestnicy projektu - seniorzy przygotowali program artystyczny uświetniający tą uroczystość. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia przygotowaną przez Grupy GRAF i FOTOSPICHLERZ oraz Panią Bernadetę Oślizły. Zapraszamy również do zobaczenia filmu promocyjnego zrealizowanego przez Pana Bogusława Porwoła Studio BP :-)

[...]

Moja Gmina bez SMOGA

Główny celem naszego projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Rydułtów poprzez działania informacyjne i edukacyjne w zakresie ograniczenia niskiej emisji oraz podniesienia świadomości mieszkańców, co do szkodliwości spalania odpadów. Nasz projekt będzie skierowany do wszystkich mieszkańców Rydułtów a w szczególności osób dorosłych zamieszkujących w domach jedno lub wielorodzinnych z własną instalacją C.O.

[...]

Warsztaty zdrowia dla seniorów

Warsztaty zmiany nawyków żywieniowych grupy Rydułtowskich Aktywnych Seniorów 60+. Tematem przewodnim było - z czego pozyskać wapń, aby wzmocnić system kostny, a daniem głównym była zupa z pietruszki i gruszki. Uśmiechnięte miny świadczą o tym, że seniorom bardzo się podobało :-)
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w darmowych warsztatach zdrowia, które odbywają się w piątki od godz. 9.00 do 11.00. w świetlicy integracyjnej Klubu Seniora "Sami Swoi" w Rydułtowach na ul. Obywatelskiej 50/2. Warsztaty odbywają się w ramach rządowego programu ASOS 2014-2020.

[...]

Warsztaty PRZEPIS NA MAŁŻEŃSTWO

Zapraszamy na warsztaty dla kobiet "PRZEPIS NA MAŁŻEŃSTWO"
- porozmawiamy o kobiecości
- spróbujemy ROZGRYŹĆ mężczyznę
- rozlosujemy ciekawe, kobiece nagrody
- pokażemy Ci, jak uwypuklić swoje atuty (wizaż, stylizacja)
- pokażemy Ci, że szczęśliwa kobieta to szczęśliwa żona
- będą z nami i ufundują nagrody: miamaria.pl, Mary Kay, Twe sukienki, Farbotka, Sumus, Espe, Marie Zelie. 

[...]

Akcja 1% podatku

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim naszym Darczyńcom od których otrzymaliśmy środki z 1%. Za ubiegły rok zebraliśmy kwotę 12.275 zł od ponad 400 podatników. Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli dla Was działać i udzielać wsparcia tym, którzy go najbardziej potrzebują. Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY i polecamy się Wam na przyszłość.

[...]

Terapia tańcem, czyli choreoterapia

Informujemy, że zajęcia z choreoterapii odbywać się będą od 8 listopada br. o godzinie 14.30 w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS. W ramach uruchomionych przez Stowarzyszenie MOJE MIASTO bezpłatnych zajęciach ruchowych seniorzy z Akademii Aktywnego Seniora 60+ mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Pana Aleksandra Sobalę. Serdecznie zapraszamy :-)

[...]

Daj Coś Kolorowego

Kochani zdarza się, że czasem mamy w zapasie kolorowe apaszki, chustki, które leżą w szufladzie samotne, coś na ucho, lub na szyję, lakier do paznokci, coś czego nie używamy i smutne stoi w kącie lub szafie. Fajnym pomysłem jest aby pozbierać te wszystkie rzeczy i przekazać drobne upominki, kobietom w trakcie chemioterapii na oddziałach onkologii. Czasami mamy wiele drobiazgów, których nawet nie zdążyliście przymierzyć czy użyć, pozwólmy wybrać tym rzeczom ich przeznaczenie.

[...]

MOJE MIASTO W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH

Przed Państwem kandydaci na radnych Miasta Rydułtowy startujący w tegorocznych wyborach samorządowych z Komitetu Wyborczego Moje Miasto. Drużyna MM to ludzie aktywni, niezależni politycznie, to ludzie przede wszystkim młodzi z różnych środowisk o różnym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, chcący wspierać swoją wiedzą dalszy rozwój Miasta Rydułtowy. Drużyna Mojego Miasta działa na rzecz społeczności lokalnej w Rydułtowach już od kilku lat. Angażuje się w sprawy ważne dla naszego społeczeństwa. Zajmujemy się nie tylko Seniorami, ale również bliskie są nam problemy młodzieży czy ekologia. Działamy na różnych płaszczyznach, mamy dużo ciekawych pomysłów, które sukcesywnie wdrażamy w życie. Jesteśmy blisko ludzi, jesteśmy z ludźmi. Zapraszamy do zapoznania się ze sylwetkami osób ubiegających się o mandat radnego z KW MOJE MIASTO. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, na którego kandydata oddać swój głos, komu oddać mandat zaufania warto, zapoznać się z poszczególnymi sylwetkami tych osób. Wkrótce aktywne będą indywidualne profile naszych kandydatów w poszczególnych okręgach.
Bądźcie z nam teraz jak i 21 października, oddając swój głos na naszego kandydata. Dajcie nam szansę !

[...]