Lista aktualności

Zimowe Igrzyska Polski Masters w pływaniu Łódź

Naszych pięciu pływaków – „Mastersów”: Rudolf Bugla, Jerzy Ciecior, Miron Starosta, Władysław Szurek i Marian Otlik z Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora zaliczyło bardzo udany występ w Zimowych Igrzyskach Polski Masters w Łodzi. Efekty ich występów to aż 12 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Medale zdobyli: Jerzy Ciecior 7 medali (2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe), Rudolf Bugla (1 srebrny, 3 brązowe) i Władysław Szurek (1 brązowy). Pozostali zawodnicy plasowali się w swoich konkurencjach na wysokich pozycjach jednak poza strefą medalową. W zawodach wzięło udział aż 650 zawodników, w tym nie tylko z Polski ale również z innych krajów m.in. z Litwy, Łotwy, Rosji, Islandii, Izraela, Republiki Czeskiej, Węgier, Białorusi i Ukrainy. Jak podkreślają nasi zawodnicy poziom zawodów był bardzo wysoki a spora konkurencja nadzwyczaj wymagająca. Dlatego ich osiągnięcia w tych zawodach są imponujące. Start 5-ciu Mastersów w tych prestiżowych zawodach możliwy był dzięki współfinansowaniu z środków budżetu miasta Rydułtowy.

[...]

Biesiadna integracja

„Kulturalna integracja niemieckiej mniejszości narodowej” pod taką nazwą zrealizowaliśmy nasz kolejny projekt współfinansowany z środków budżetu Miasta Rydułtowy a także Ambasady Niemieckiej w Polsce. To była już nasza VIII Biesiada śląska z mniejszością niemiecką działającą w Rydułtowach. Fajna zabawa, pełna integracja i maksimum tolerancji dla innych kultur i ich reprezentantów mieszkających wśród nas. Kultura to nasze dobro wspólne. Poprzez jej promocję i ochronę, przy pełnym poszanowanie dorobku artystycznego różnych grup społecznych (w tym mniejszości narodowych) pielęgnujemy nasze śląskie tradycje jak i rozwijamy różne form integracji kulturalnej. Zapraszamy na fotorelację z naszej biesiady :-) 

[...]

BUDŻET OBYWATELSKI - GŁOSOWANIE

UWAGA !!! TRWA GŁOSOWANIE NA PROJEKTY ZGŁOSZONE DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA 2020 R.

7 projektów dopuszczonych do głosowania w ramach drugiej edycji na rok 2020. Wszystkie te pomysły można przejrzeć na stronie: https://budzet.rydultowy.pl/
Zdecyduj, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu Rydułtów – w tym roku 100 000 zł.
Przejrzyj zgłoszone projekty i wybierz ten, który uważasz za ciekawy i potrzebny. Głosowanie elektroniczne na stronie https://budzet.rydultowy.pl/ i papierowo w Urzędzie Miasta Rydułtowy, przy ulicy Ofiar Terroru 36; w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy, przy ul. A. Mickiewicza 33, oraz w Rydułtowskim Centrum Kultury ,,Feniks” przy ul. Strzelców Bytomskich 9a.
Głosowanie elektroniczne 21 października do 10 listopada 2019 r. całodobowo.
Głosowanie za pomocą kart w punktach głosowania od 21 października 2019 r. do 8 listopada 2019 r. w godzinach pracy.

[...]

Konsultacje Programu Współpracy Powiat Wodzisławski

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów działających w sferze pożytku publicznego do wzięcia udziału w spotkaniu dot. konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Wodzisławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 r.” Konsultacje możliwe są w dniu 23 października 2019 r. w godzinach 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00 w pokoju nr 324 (III piętro) Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, ul. Pszowska 92.

[...]

Zapraszamy na mecz GKS-23 NAPRZÓD Rydułtowy

ZARZĄD GÓRNICZEGO KLUBU SPORTOWEGO „NAPRZÓD-23” RYDUŁTOWY SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA NA MECZ PIŁKI NOŻNEJ O MISTRZOSTWO KLASY A POMIĘDZY:
GKS NAPRZÓD-23 RYDUŁTOWY – LKS BOROWIK SZCZEJKOWICE

[...]

Finał konkursu Rydułtowskie Talenty 2019

Za nami już wielki finał konkursu "Rydułtowskie Talenty 2019". W Rydułtowach mamy bardzo utalentowaną młodzież czego dowodem był udział aż 105 uczestników eliminacji konkursowych. Warto przypomnieć, że była to już druga edycja konkursu– „Rydułtowskie Talenty”. Pomysłodawcą konkursu i głównymi organizatorami były Pani Ewa Kolbusz i Pani Justyna Cieślik. Organizatorem konkursu jest nasze Stowarzyszenie MOJE MIASTO i Szkoła Wokalna JC Music Justyna Cieślik. Projekt naszego stowarzyszenia pn ”Rydułtowski Mam Talent 2019” w ramach którego odbył się konkurs współfinansowany był przez Miasto Rydułtowy, w ramach konkursu z zakresu kultury i sztuki. Oto lista finalistów i zdobywców głównych nagród.

[...]

Wycieczka integracyjna do Brennej

Wspaniała zabawa, pełna integracja, moc atrakcji i smaczny poczęstunek - tak można w krótkich słowach podsumować zorganizowaną przez Klub Seniora "Sami Swoi" wycieczkę do SAWANNY w Brennej. W trakcie wycieczki, przed Sawanną, uczestnicy zwiedzili również obserwatorium nietoperzy w Brennej. W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy koordynatorce Klubu - Pani Iwonie Nieszczesny za organizację całej świetnej imprezy :-)
Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do świetlicy na ul. Obywatelską 50/2 w Rydułtowach gdzie prężnie działa Klub Seniora "Sami Swoi". Oprócz zajęć świetlicowych organizujemy również dla naszych Klubowiczów i symaptyków inne atrakcje m.in. wycieczki integracyjne. Zapraszamy na fotorelację z wycieczki gdzie Państwo sami się przekonają jak potrafimy się bawić i integrować :-) Odwiedzajcie nas również na Facebook-u

[...]

RYDUŁTOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2020

Szanowni mieszkańcy Rydułtów ruszył RYDUŁTOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2020, który dostępny jest na stronie budzet.rydultowy.pl
Projekty zgłaszać można od 16 września do 6 października 2019 r. To już druga edycja tej nowej formie włączenia mieszkańców w proces współdecydowania o przedsięwzięciach Miasta Rydułtowy. Celem Budżetu Obywatelskiego jest włączenie mieszkańców w projektowanie wydatków na zadania realizowane w ich obszarach zamieszkania. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w tegorocznej edycji.

[...]