Lista aktualności

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+ film promocyjny

W 2021 roku realizowaliśmy kolejną edycję Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ czyli naszego projektu współfinansowanego w ramach rządowego programu AKTYTWNI+
Serdecznie zapraszamy na nasz film promocyjny w którym pokazujemy co takiego działo się w ubiegłorocznej edycji naszego projektu dedykowanego dla seniorów 60+

[...]

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Rydułtowy 2021

To był niesamowity dzień w Rydułtowach. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Rydułtowy 2021 przeszedł do historii naszego miasta smiley Nasz projekt, koordynowany przez Barbarę Kaleja-Pawelec i współfinansowany z środków budżetu miasta Rydultowy, był zapewne novum w kulturalnej przestrzeni naszego miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrej woli zaangażowanym w realizację OTTT Rydułtowy 2021. Dziękujemy Szkole Tańca RONDO i Panu Wojciechowi Wolinowskiemu za współudział w organizacji oraz przekazaną wiedzę i doświadczenie. Serdeczne podziękiwania dla Wiceburmistrz Rydułtów Marioli Bolisęga, Pani Senator Ewy Gawęda, Pana Posła Adama Gawędy, Pani Danuty Maćkowskiej, Pani Ilony Lemiesz i radnym Miasta Rydułtowy za udział w Gali finałowej.

[...]

Pobiegli i uzbierali pieniądze na rehabilitację Irka z Rydułtów

11-latek wpadł w Bukowie pod naczepę ciężarówki. Teraz potrzebuje kosztownej rehabilitacji. W sobotę odbył się charytatywny bieg, którego celem było uzbieranie pieniędzy na turnus rehabilitacyjny dla Irka. - Trzeba się wspierać - mówili uczestnicy charytatywnego biegu dla Irka. Nasze stowarzyszenie MOJE MIASTO było głównym współorganizatorem tego wydarzenia :-) W ramach naszych działań charytatywnych wspieramy, inicjujemy i przekazujemy środki na wsparcie osób potrzebujących :-)

[...]

Wystawa Jo był Ukradziony

W związku z realizacją projektu „Tragedia Górnośląska – odkrywanie nieznanych losów mieszkańców, jako element ochrony dziedzictwa kulturowego naszych ziem” mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę poświęconą podjęciu przez nas szeregu działań w tym m.in. wydaniu książki, wystawieniu sztuki teatralnej a także nagraniu filmu dokumentalno-fabularnego.

[...]

Festiwal Stowarzyszeń - Wioska Powstańcza

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Stowarzyszeń w Rydułtowach ! Wydarzenie to będzie odbywało się w najbliższy piątek 27 sierpnia przy Bibliotece Miejskiej im. H. M. Góreckiego
Na miłośników lokalnej historii czekać będzie m.in. wystawa plenerowa z pamiątkami z lat 20., powstańczy szpital polowy, teatr lalek, retro fotobudka, prezentacja mundurów.
Pasjonatów sportu zapraszamy na konkursy piłkarskie, gry i zabawy, a także rajd rowerowy. Będzie również okazja, by poznać rydułtowskie organizacje pozarządowe, a nasze stoisko to "Wioska Powstańcza" w któej czeka na Was szereg atrakcji. Startujemy już od 16:00, a o 19:00 zapraszamy na inscenizację „Rozbicie posterunku Freikorpsu”w wykonaniu Grupy Rekonstrukcyjnej "Powstaniec Ślaski". "Wioska Powstańcza" finansowana jest ze środków budżetu Województwa Śląskiego oraz Programu Działaj Lokalnie. 

[...]

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora w ramach Programu AKTYWNI+

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie MOJE MIASTO uzyskało dofinansowanie do projektu "Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+" ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Wartość wsparcia wyniesie 249,9 tys. zł. Dzięki pozyskanym środkom zorganizujemy m.in. zajęcia basenowe, zajęcia ruchowe, wycieczki turystyczne oraz inne atrakcje aktywizujące naszych seniorów. Już dziś zapraszamy chętne osoby 60+ do zgłaszania się do projektu.

[...]

Śpiewem połączymy pokolenia i promujemy nasze miasto

"Śpiewem połączymy pokolenia i promujemy nasze miasto" pod takim tytułem wspólnie z Towarzystwem Śpiewu "Cecylia" i Chórem "LIRA” realizujemy projekt współfinansowany z budżetu Miasta Rydułtowy. Pomimo nadal trudnego roku 2021, w którym pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom, dzielni chórzyści starali się pilnie ćwiczyć pod batutą dyrygentów. W Rydułtowach już od wielu lat działają chóry mieszane, które posiadają bardzo znaczący dorobek kulturalny. Swoimi występami ww. chóry uświetniają uroczystości miejskie i kościelne np. obchody odzyskania niepodległości, koncerty wielkanocne i bożonarodzeniowe kolędowania w rydułtowskich parafiach. Chórzyści obydwu chórów bardzo często reprezentują nasze miasto poza jego granicami uświetniając, jako oprawa muzyczna, uroczystości w innych miastach naszego Subregionu. 

[...]

Szkolenie warsztatowe - wnioski o dofinansowanie 30.06.2021 godz. 17.00

Jakie dofinansowania miejskie czekają na rydułtowskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne w 2021 roku? Jak wnioskować w odpowiedzi na te konkursy? Co wpisywać w poszczególne pola oferty? Na jakie kryteria formalne i merytoryczne zwracają uwagę oceniający? Na te i inne pytania dotyczące rydułtowskich konkursów grantowych odpowiemy 30 czerwca (środa) o godz. 17:00 w Rydułtowach. Widzimy się na ul. Obywatelskiej 50/2 (budynek po starej dyrekcji kopalni).  

[...]

Projekt SAMODZIELNI !

W dniu 1 maja 2021 r. Stowarzyszenie MOST wraz z partnerami: Lokalną Grupą Działania Wspólny Rozwój oraz Fundacją Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy rozpoczęło realizację projektu pt.: “Samodzielni!” o numerze POWR.01.02.01-24-0067/20. Projekt, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Wiedza, Edukacja Rozwój będzie realizowany do końca marca 2023 r. Celem projektu jest wzrost poziomu przedsiębiorczości oraz wsparcie 48 osób zamieszkujących subregion zachodni Województwa Śląskiego w założeniu na terenie subregionu i utrzymaniu własnej działalności gospodarczej. W projekcie, jego uczestnicy otrzymają: kompleksowe wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz bezzwrotne dotacje i wsparcie pomostowe. Szczegółowy opis projektu i rekrutacji - SAMODZIELNI !

[...]