Lista aktualności

Sukcesy naszych pływaków RAAS 60+

W niedzielę 24 kwietnia 2022 r. w Kędzierzynie Koźlu odbyły się kolejne zawody pływackie "Masters" Grand Prix Pucharu Polski II edycja Koziołków Pływackich, pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla. Zawody odbyły się w 19 konkurencjach (9 konkurencji kobiet + 9 konkurencji mężczyzn + sztafety 4x50 metrów stylem dowolnym). Konkurencje odbywały się na dystansach 50 i 100 metrów w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Każdy z zawodników mógł wystartować w 3 konkurencjach. Uczestniczyło 41 klubów z Polski i Słowacji. Łącznie 115 zawodników, w tym 77 mężczyzn i 38 kobiet. Rydułtowską Akademię Aktywnego Seniora 60+ reprezentowali: Maria Lippa, Rudolf Bugla, Władysław Szurek i Jerzy Ciecior. Serdeczne gratulacje !!!

[...]

Jarmark Świąteczny w Rydułtowach

Miasto Rydułtowy zaprasza do udziału w Jarmarku Wielkanocnym w dniach 9 i 10 kwietnia 2022 r. przy ul. Ofiar Terroru. Realizatorem jarmarku jest RCK FENIKS. Jarmark odbędzie się w czasie wydarzenia plenerowego „Reaktywacja Ulicy Ofiar Terroru”. W godzinach: 09.04.2022 r. od 10:00 do 20:00, 10.04.2022 r. od 15:00 do 20:00. Serdecznie zapraszamy do zapoznanie się z szczegółowym harmonogramem wszystkich wydarzeń i atrakcji Jarmarku. Wśród stoisk organizacji uczestniczących w Jarmarku serdecznie zapraszamy do Grupy Pikotki, która zawsze ma bardzo ciekawe prace realizowane w ramach projektu "Pikotki - promocja i upowszechnianie kultury śląskiej" współfinansowanego z środków budżetu Miasta Rydułtowy. 

[...]

Akademia Aktywnego Rydułtowika 2022

Miło nam poinformować, że startujemy z nowym projektem Akademia Aktywnego Rydułtowika 2022 mającym na celu upowszechnienie aktywnego spędzania wolnego czasu i promowania aktywności sportowej w naszym mieście. AKADEMIA AKTYWNEGO RYDUŁTOWIKA 2022 (AAR2022) powstała po to aby udowodnić nam wszystkim Rydułtowikom, bez względu na wiek, jak ogromne znaczenie ma regularna aktywność fizyczna w kształtowaniu zdrowia i w utrzymaniu organizmu w jak najlepszej formie przez długie lata. Dlatego specjalnie dla Was stworzyliśmy 4 różne sposoby na aktywność fizyczną w każdym wieku i w różnej kondycji fizycznej w jakiej się aktualnie znajdujecie. AAR 2022 jest kontynuacją naszego ubiegłorocznego pilotażowego projektu. Nasze działania sportowe cieszyły się niezmienną popularnością, dlatego chcemy je kontynuować również w tym roku smiley 

[...]

Centrum Obywatelskie w Rydułtowach

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych jako partner Miasta Rydułtowy rozpoczyna realizację projektu „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”. Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz lepsze dostosowanie administracji lokalnej do potrzeb obywateli poprzez działania w wymiarze społecznym, gospodarczym, środowiskowym i przestrzennym.

[...]

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+ film promocyjny

W 2021 roku realizowaliśmy kolejną edycję Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ czyli naszego projektu współfinansowanego w ramach rządowego programu AKTYTWNI+
Serdecznie zapraszamy na nasz film promocyjny w którym pokazujemy co takiego działo się w ubiegłorocznej edycji naszego projektu dedykowanego dla seniorów 60+

[...]

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Rydułtowy 2021

To był niesamowity dzień w Rydułtowach. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Rydułtowy 2021 przeszedł do historii naszego miasta smiley Nasz projekt, koordynowany przez Barbarę Kaleja-Pawelec i współfinansowany z środków budżetu miasta Rydultowy, był zapewne novum w kulturalnej przestrzeni naszego miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrej woli zaangażowanym w realizację OTTT Rydułtowy 2021. Dziękujemy Szkole Tańca RONDO i Panu Wojciechowi Wolinowskiemu za współudział w organizacji oraz przekazaną wiedzę i doświadczenie. Serdeczne podziękiwania dla Wiceburmistrz Rydułtów Marioli Bolisęga, Pani Senator Ewy Gawęda, Pana Posła Adama Gawędy, Pani Danuty Maćkowskiej, Pani Ilony Lemiesz i radnym Miasta Rydułtowy za udział w Gali finałowej.

[...]

Pobiegli i uzbierali pieniądze na rehabilitację Irka z Rydułtów

11-latek wpadł w Bukowie pod naczepę ciężarówki. Teraz potrzebuje kosztownej rehabilitacji. W sobotę odbył się charytatywny bieg, którego celem było uzbieranie pieniędzy na turnus rehabilitacyjny dla Irka. - Trzeba się wspierać - mówili uczestnicy charytatywnego biegu dla Irka. Nasze stowarzyszenie MOJE MIASTO było głównym współorganizatorem tego wydarzenia :-) W ramach naszych działań charytatywnych wspieramy, inicjujemy i przekazujemy środki na wsparcie osób potrzebujących :-)

[...]

Wystawa Jo był Ukradziony

W związku z realizacją projektu „Tragedia Górnośląska – odkrywanie nieznanych losów mieszkańców, jako element ochrony dziedzictwa kulturowego naszych ziem” mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę poświęconą podjęciu przez nas szeregu działań w tym m.in. wydaniu książki, wystawieniu sztuki teatralnej a także nagraniu filmu dokumentalno-fabularnego.

[...]

Festiwal Stowarzyszeń - Wioska Powstańcza

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Stowarzyszeń w Rydułtowach ! Wydarzenie to będzie odbywało się w najbliższy piątek 27 sierpnia przy Bibliotece Miejskiej im. H. M. Góreckiego
Na miłośników lokalnej historii czekać będzie m.in. wystawa plenerowa z pamiątkami z lat 20., powstańczy szpital polowy, teatr lalek, retro fotobudka, prezentacja mundurów.
Pasjonatów sportu zapraszamy na konkursy piłkarskie, gry i zabawy, a także rajd rowerowy. Będzie również okazja, by poznać rydułtowskie organizacje pozarządowe, a nasze stoisko to "Wioska Powstańcza" w któej czeka na Was szereg atrakcji. Startujemy już od 16:00, a o 19:00 zapraszamy na inscenizację „Rozbicie posterunku Freikorpsu”w wykonaniu Grupy Rekonstrukcyjnej "Powstaniec Ślaski". "Wioska Powstańcza" finansowana jest ze środków budżetu Województwa Śląskiego oraz Programu Działaj Lokalnie. 

[...]